Uit de krant:
Politie ziet kansen bij sluiting helft politiebureaus
Ook in Groningen gaan na volgend jaar politiebureaus dicht. Dat hangt samen met een besluit van de nationale politie, om landelijk tweehonderd politiebureaus te sluiten en deels te vervangen door steunpunten.
Dat gaat niet gepaard met ontslagen, wel in veranderingen in het werk. Zo zal de sluiting voor 'meer blauw op straat' moeten zorgen. Politiewoordvoerder Pieter Boomsma blijft ondanks de sluitingen positief: 'In de veiligheid en de toekomstige dienstverlening zijn er juist meer mogelijkheden om contacten met mensen te leggen en aangiften op te nemen. En collega's kunnen naar woningen gaan van mensen die niet in staat zijn om naar de nog geopende politiebureau's te gaan.'
'Bezuinigingen spelen inderdaad een rol, maar een politiebureau is niet altijd noodzakelijk om onze dienstverlening in te vullen. Maar nogmaals, voor eind 2015 gaat er geen bureau dicht', aldus Boomsma.
DvhN 15 december 2014
________________________________________
... politie ziet kansen. Jaja meer politie op straat. Bureaus gaan dicht en we gaan meer naar de mensen toe om aangiftes op te nemen. Wat krijg je daardoor? Veel meer reisbewegingen. Meer tijdverspilling. En je hebt veel meer voertuigen nodig. Oja: die zijn er niet!!
Waardeloos plan. Nu al hebben we slechts 3 bureaus in een gebied ten grote van de provincie Utrecht. Dat wordt nog minder?