Casus:
Oma is 84 geworden, en heeft een partyschip afgehuurd voor een dagtochtje. Oma heeft totaal 76 mensen uitgenodigd. Door een aanvaring met een boei slaat het schip lek. In blinde paniek springen er 6 mensen over boord in het 9 graden koude water. Het schip geeft een noodsignaal af en alarmeert de reddingsbrigade. De reddingsbrigade arriveert na 16 minuten met 3 reddingsboten. De vervoerscapaciteit per boot is 5 liggende SO, of 16 staande SO's. Door alle consternatie aan boord zijn er van de 77 mensen, 12 gewond geraakt en kunnen zichzelf niet helpen. Van de 12 worden er 2 gereanimeerd.
Bij aankomst van de reddingsboten is de schatting dat de boot nog 20 minuten zal drijven, en dan onder water verdwijnt. Heen en weer varen naar de kant duurt 18 minuten.
Wie ga he redden?
De 6 in het water?
Dr 2 reanimatie?
De 10 overige gewonden?
Of ga je voor de overige?
Alleen de reddingbrigade alarmeren, hoe dan ??

1) Gebruik toch de reddingmiddelen welke verplicht zijn op passagierschepen en voldoende capaciteit moeten hebben voor tenminste alle opvarenden incl. alle passagiers
2) Andere vaartuigen in de buurt zijn gealarmeerd door de noodoproep zelf en later door de Kustwacht en/of nautische verkeersposten.
3) Personen uit het water halen is prio 1, scheelt in het uiteindelijk totaal aantal overlevenden
4) Laat vooral de reanimisten doorgaan, medische hulp is vertraagd, desnoods verplaatsen naar een ander vaartuig indien onmiddelijk gevaar van zinken bestaat.
5) De 12 overige gewonden zijn helaas overgeleverd aan de eerstehulp vaardigheden van de bemanning, de ad-hoc aanwezige EHBO-ers aan boord en een flinke dosis zelfredzaamheid (geldt voor iedereen a/b), als Reddingbrigade heb je je handen vol aan de 6 onderkoelden
6) Gezien de omvang van het incident zal zeer groot worden opgeschaald en veel varend materiaal uitrukken van tal van diensten.
7) Even volhouden als Reddingbrigade, er is veel hulp onderweg
(niet een erg realistische casus)