Hulpverleningsforum

Multidisciplinair / Veiligheidsregio / Hulpverlening algemeen => Hulpverlening Algemeen => Topic gestart door: Steven78 op 21 mei 2011, 17:45:39

Titel: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Steven78 op 21 mei 2011, 17:45:39
Het is de beste titel die ik kan bedenken, alhoewel misschien wat misleidend. Wat ik bedoel:

Sinds een jaar of zes rijd ik op de HAP's in Amsterdam met OGS. Vandaag realiseerde ik me, na een U1 rit, dat iedereen verdomd goed reageerde. Tijdig naar rechts, ruim op tijd stoppen bij verkeerslichten die voor mij op dat moment rood zijn en ga zo maar door. Nu hebben we hier sinds enige maanden nieuwe wagens (touran) opgebouwd volgens de nieuwe richtlijn. Beter hoorbaar en zichtbaar en door het hogere type wagen ook beter zichtbaar dan de audi A3 die we voorheen hadden. Aan de andere kant ging het volgens mij ook al steeds beter voordat we die hadden. Wat zijn ervaringen van jullie? Zou het iets te maken kunnen hebben met alle programma's die hier aandacht aan besteden (Blik, wegmisbruikers, etc)? Wordt er meer aandacht aan besteed in de rijopleiding? Ben ik de enige met die indruk? Ben benieuwd! Overigens zijn suggesties voor een betere titel welkom!  O0
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Dinges op 21 mei 2011, 17:55:18
Er zijn dagen dat alles en iedereen je tegen lijkt te werken. En soms gaat een ritje ineens met vrijwel alle medewerking. Je kan er geen pijl op trekken. Ik zie geen verbetering in weggedrag van overige weggebruikers. Soms zit het mee, soms zit het gewoon tegen. En daar anticipeer je op.

Dat is mijn ervaring.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Ba(a)s op 21 mei 2011, 18:11:15
Soms zit het mee, soms zit het gewoon tegen. En daar anticipeer je op.
Hoe kun je anticiperen als je niet weet of het mee of tegen zit..?
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Dinges op 21 mei 2011, 18:51:19
Hoe kun je anticiperen als je niet weet of het mee of tegen zit..?

Door sowieso ten alle tijden te anticiperen en ver vooruit te kijken. Ongeacht wat je ''gevoel'' van die dag is. M.a.w: ook als het een dagje meezit, het verkeer, het onverwachte verwachten.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Ba(a)s op 21 mei 2011, 18:52:33
Door sowieso ten alle tijden te anticiperen en ver vooruit te kijken. Ongeacht wat je ''gevoel'' van die dag is. M.a.w: ook als het een dagje meezit, het verkeer, het onverwachte verwachten.
Ah, worst case scenario dus. Je le comprends, merci! O0
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Dinges op 21 mei 2011, 18:57:22
En ondanks dat....zijn er zijspiegels die dat niet meer na kunnen vertellen. 998765 ;D
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Ryanduhhh op 22 mei 2011, 16:03:56
Ik heb laatst toevallig tijdens een dienst dat ik mee was de twee ritten gefilmd! Daar viel het mij idd ook op dat er een betere reactie komt vanuit mede weggebruikers! Daarnaast helpen volgens mij de nieuwe sirenes ( mijn geval nieuwe martinhoorn ) wel een hoop!
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Groenemotormuis op 22 mei 2011, 21:59:09
Nu heb ik zelf geen ervaring met het OGS rijden zelf. Echter zie ik wel regelmatig voertuigen met
OGS rondrijden waarop ik ook de reacties van andere kan observeren. Het is ook heel wisselend
waar er gereden word en op wat voor tijden. Tot nu toe vind ik dat op de snelwegen toch wel vaak
goed word gereageerd, al heb je er blinden tussen zitten. In stedelijk gebied valt mij op, en zeker
op de drukke perioden, dat er zeer slecht word geanticipeerd op voertuigen met OGS. Als het rustiger
is werd er dan wel weer goed door de overige weggebruikers gereageerd.

Waar het precies aan ligt, ik weet het niet. Misschien dat tijdens de drukke tijden dat mensen meer met
zichzelf bezig zijn en niet goed opletten. Misschien dat ze het gewoon niet zien vanwege de drukte of zien
ze het wel maar kunnen ze niet reageren.

Wat wel een observatie van mij is, dat er een hele boel mensen zijn die niet spiegelen. Gebeurd regelmatig
dat ik de transparant voor aanzet en dat ik dan alsnog een stuk door blijf rijden voordat de bestuurder voor
mij (al dan niet met behulp van diverse lichtsignalen) het eindelijk door heeft. Echter vooruit kijken is ook
lastig, hoe vaak ik al niet het excuus gehoord heb dat ze de transparant niet gezien hebben terwijl ik toch
echt vlak voor ze reed. Of ze dachten dat het niet voor hen bedoelt was  :o 98uiye.

Nee het beste advies blijft denk ik nog altijd dat je gewoon moet zorgen dat jij veilig door het verkeer heen komt
en dat jij als rijder met OGS (of enkel transparanten) goed op je omgeving moet letten en niet moet denken dat
jij opvalt en ze aan de kant gaan.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Gijs op 22 mei 2011, 22:09:31
Helemaal mee eens , anticiperen op de medeweggebruikers, de een gaat aan de kant of ineens op de rem  etc.
En dan is het ook nog eens van belang wat voor voertuig je zelf mee rijd, opdat je zelf ook optijd kunt remmen.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Jerommeke op 22 mei 2011, 23:14:48
Tot nu toe vind ik dat op de snelwegen toch wel vaak goed word gereageerd, al heb je er blinden tussen zitten. In stedelijk gebied valt mij op, en zeker op de drukke perioden, dat er zeer slecht word geanticipeerd op voertuigen met OGS.
Als het rustiger is werd er dan wel weer goed door de overige weggebruikers gereageerd.


Wat wel een observatie van mij is, dat er een hele boel mensen zijn die niet spiegelen. Gebeurd regelmatig
dat ik de transparant voor aanzet en dat ik dan alsnog een stuk door blijf rijden voordat de bestuurder voor
mij (al dan niet met behulp van diverse lichtsignalen) het eindelijk door heeft.


Op snelwegen is wigwag een must. Met alleen blauw (en met sirene,  al hoor je nauwelijks op een autosnelweg) val je haast niet op en moet je veel ''vegen'' (linkerbuitenspiegel-rechterbuitenspiegel) en veel gebruik maken van de beschikbare ruimte. Zonder wigwag (of ''knippervinger'') en vegen is het een drama.

Binnen de bebouwde kom (en zeker wanneer het drukker is) reageren mensen redelijk goed. Men rijd met lage snelheden vaker met het raam open en hoort je beter aankomen. Op onverzichtelijke wegen is het gewoon zaak je snelheid aan te passen aan de verkeersdrukte en de reactie's. Er zijn dagen bij dat alles aan de kant vliegt en er zijn dagen dat niemand je hoort).

Over het stopteken ben ik het gedeeltelijk met je eens. Als ik een paar honderd meter een politie-auto achter me heb rijden blijf ik toch altijd spiegelen wachtend op het stopteken (die nooit gegeven wordt). Als ik een Douane of IVW auto achter me heb rijden doe ik dat niet meer als normaal. Daarnaast merk ik dat veel mensen die in voertuigen rijden met stoptransparanten dat men veel te weinig afstand houd waardoor de bestuurder van het te stoppen voertuig niet of nauwelijks het stopteken kan lezen ....
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: jacksriver op 22 mei 2011, 23:54:35
Wij (brandweer) rijden al een aardige tijd met Martinhorn en daar ben ik erg over te spreken,zéker de dubbele  O0
Je wéét en voelt gewoon dat men je niet mist.
Jammergenoeg zijn deze hoorns in de ambulance of politiewereld, niet of nauwelijks in gebruik.
Wat me nogal eens opvalt is dat de Sprinter-ambulances die in onze regio beschikken over electronische drie toons in het verkeer vrij matig waarneembaar zijn,terwijl ze toch over de 90 db. beschikken hierdoor zou men een onveilige situatie kunnen krijgen omdat ze niet of slecht worden gehoord.
Ik heb de indruk dat de nieuwe twee-toons ambulances toch beter hoorbaar zijn.
Misschien is hier wat vergelijkings ervaring mee?
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: DiNozzo op 23 mei 2011, 23:07:42
Ook met knipperende koplampen blijf ik mij verbazen over het aantal mensen dat je niet ziet. Ik heb vaak genoeg HV voertuigen achter mij gehad en ik hoor ook gewoon dat je de sirene op de snelweg pas op het laatste moment hoort maar de zwaailampen zie je echt wel.. En toch heb ik zo verschrikkelijk vaak dat mensen vlak voor mij naar links gaan en dan ineens schrikken of mij pas zien als zij alweer naar rechts zijn. Spiegelen is lastig.

Binnen de bebouwde kom is voor mijn gevoel ook veel makkelijker al moet je er rekening mee houden dat de uitwijkmogelijkheden veel beperkter zijn. Het rijdt meestal wel lekker door. Buiten de bebouwde kom is het heel wisselend maar meestal vind ik mijn weg wel. Veel meer ruimte om je eigen ding te doen en als iedereen een beetje helpt dan komen we er met zijn alleen wel :).
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Vroemvroem op 24 mei 2011, 10:27:15
Ik heb wel eens 10 minuten achter een aannemersbusje gehangen met een A1 rit. Meneer was veel te druk met zijn collega, had een 'dichte' achterklep (geen ruit), lekker op de cruise-control, en vooral niet spiegelen.

Maar zo heb je ook weer dagen dat alles en iedereen meewerkt, en je vlot door kunt rijden. En zo heb je ook weer dagen dat alles tegenzit. Overigens heeft het ook te maken met het weer, als de zon vol schijnt op je balk, zien ze die niet flitsen. Als het wat donkerder is, of regent, dan ben je toch weer een stuk beter zichtbaar.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: RuudF op 24 mei 2011, 10:59:31
Tja, het is heel wisselend.
De ene dag let iedereen goed op en kun je zonder problemen kruisingen oversteken en kun je mooi tussen de rijen voor een verkeerslicht doorrijden.
De andere dag lijkt het net alsof men moedwillig je hindert. Gisteren zag ik een ambulance met OGS achter een file voor een verkeerslicht staan niemand van de voorste auto's reageerde zodat de ambulance op enig moment gewoon het OGS uitschakelde en wachtte totdat de groene fase zou inschakelen waarna het OGS weer erop ging.

Overigens merk ik wel dat in een daglicht situatie de auto eerder wordt opgemerkt door de alternerende koplampen, 's avonds worden de blauwe lampen "overschenen" door de alternerende koplampen die wisselend groot licht geven, dit werd ook aan mij bevestigd door een ambu-chauffeur die met OGS voor mij uit reed onderweg naar een gezamenlijke inzet.

Ruud
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: sylvester1986 op 10 april 2012, 23:47:09
Hier in ieder geval wel, wat een ruimte wordt er gecreëerd.
Snohomish County Sheriff's Office Responded Code 3 to Possible Shots Fired 04/10/2012 (http://www.youtube.com/watch?v=UFTJp9THZzc#ws)
andrewkim101
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Sasla op 10 april 2012, 23:50:43
Hier in ieder geval wel, wat een ruimte wordt er gecreëerd.
Snohomish County Sheriff's Office Responded Code 3 to Possible Shots Fired 04/10/2012 (http://www.youtube.com/watch?v=UFTJp9THZzc#ws)
andrewkim101

Het is in Amerika naar mijn weten ook verplicht voor verkeer in beide richtingen om zoveel mogelijk aan de rechter zijde van de weg te stoppen, wanneer er een hulpdienst met OGS aan komt rijden. Daarom wordt dat daar ook gebruikt om voertuigen tot stoppen te dwingen. Maar het filmpje laat inderdaad wel zien dat er (mede daardoor?) erg veel ruimte wordt gecreëerd.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: sylvester1986 op 10 april 2012, 23:52:08
Je ziet in het filmpje dat men al heeeel erg vroeg reageert op de politiewagen, of dit komt door heel goed opletten of door de OGS, geen idee.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Sasla op 10 april 2012, 23:54:05
Vooral die oplettendheid blijft inderdaad gewoon ontzettend belangrijk. Hoe goed je OGS ook zijn, als je zit te dromen achter het stuur kan het je nog steeds niet opvallen.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: sylvester1986 op 10 april 2012, 23:55:53
Dan kunnen veel Nederlanders hier een voorbeeld aan geven.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Pully op 11 april 2012, 01:13:18
Nu we toch bezig zijn om ervaringen te delen, zal ik ook maar een bijdrage leveren.

Mijn ervaring is dat op de snelweg men je niet goed hoort. Zoals al vaker gemeld blijkt spiegelen toch een van de meest moeilijke handelingen te zijn tijdens het rijden. Dat men je niet hoort is ook niet raar. Door de snel en dat de hoorn aan de voorzijde zit van het voertuig en dan een stukje natuurwetenschappen erop los laten. Dan kom je er snel op uit dat de geluidsgolven naar de zijkant van het voertuig de gestuwd worden en niet ver naar voren.

De stad gaat meestal goed. Alleen worden mensen zenuwachtig door de beperkte uitwijk mogelijkheden. Daarnaast kan er enigzins verwarring ontstaan waar het voertuig vandaag komt door de weerkaatsing van het geluid.

Provinciale wegen rijden over het algemeen ook soepel.

Maar ik ben het er zeker niet mee eens dat het gemakkelijker gaat en dat men beter oplet. Daarvoor kom ik nog te vaak personen tegen die de gekste capriolen uithalen op het moment dat je met OGS aan komt rijden.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Vroemvroem op 11 april 2012, 01:18:55
Ik weet ook niet of je de USA met Nederland kunt vergelijken. Andere wegen, andere mensen, andere regelgeving en niet te vergeten; andere OGS
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: moppersmurf op 11 april 2012, 08:20:42
Binnen de bebouwde kom reageren mensen beter omdat geluid door de bebouwing wordt weerkaatst. Daardoor horen mensen de sirene sneller en gaan ze door de weerkaatsing van het geluid opzoek naar de oorzaak van het geluid.
Op de snelwegen en buitenwegen verdwijnt de sirene in de ruimte en is het gebruik van de toeters absoluut zinloos tot het moment dat men dichtbij de ander is.

Voor de zwaailampen geldt precies het omgekeerde: blauwlicht wordt weerkaatst en veroorzaakt door reflectie verwarring. Het menselijk oog heeft al moeite met blauw licht, in de nacht nog meer en bij weerspiegeling is het een drama. Je kan het zelf testen: ga bij een auto met blauwe lampen aan maar eens op een afstand staan en probeer de afstand in te schatten. Meet daarna de afstand. Je zal zien dat je er ver naast zit. Doe hetzelfde met oranje lampen en je schatting is veel beter. (wel een andere afstand gebruiken uiteraard 0098)

Maar om terug te komen op het onderwerp van deze topic: de weggebruikers reageren echt niet beter of slechter dan vroeger. En ja het ligt geheel aan het soort weggebruiker waar je mee te maken hebt.

Even een kam gebruiken:
- bouwvakkers: een drama
- buitenlandse voertuigen: prima
- vrouwen:  :-X (ik ben getrouwd dus hou ik mijn mond)
- mannen: beter dan vrouwen behalve als het bouwvakkers zijn

Wat mij wel opvalt is dat vrachtwagenchauffeurs steeds slechter reageren op OGS voertuigen. Kan komen omdat er steeds meer buitenlandse chauffeurs in de nederlandse wagens rijden, kan ook betekenen dat de opleiding achteruit gaat (net als de standaard rijlessen  :'()

Ik zag gister trouwens nog een lesauto (met bordje) fanatiek door een roodkruis rijden, bij het passeren zag ik alleen een instructeur in de auto zitten. Mooi voorbeeld dacht ik zo maar......wat een L*L! Ik had hem graag even gesproken maar ja dat ging helaas niet  >:(
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Dinges op 11 april 2012, 09:33:22
Even een kam gebruiken:
- bouwvakkers: een drama
- buitenlandse voertuigen: prima
- vrouwen:  :-X (ik ben getrouwd dus hou ik mijn mond)
- mannen: beter dan vrouwen behalve als het bouwvakkers zijn

Vergeet de categorie jongeren niet. Die denken dat op het moment dat je met toeters achter ze zit, het ineens geoorloofd is om keihard voor je uit te gaan rijden.. (zul je in een politievoertuig niet zo gauw meemaken, maar overige hulpdiensten helaas wel)

En de catagorie grijs / jampotglazen hoeven we het niet eens over te hebben.  >:D
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: dielangemotormuis op 11 april 2012, 09:51:54
Wat mij wel opvalt is dat vrachtwagenchauffeurs steeds slechter reageren op OGS voertuigen. Kan komen omdat er steeds meer buitenlandse chauffeurs in de nederlandse wagens rijden, kan ook betekenen dat de opleiding achteruit gaat (net als de standaard rijlessen  :'()

Nu wil ik niet alle vrachtwagenchauffeurs over een KAM scheren. Maar van de week zat ik bij mijn zwager in de cabine(ja was even een avondje met hem mee) en die is dusdanig geïsoleerd dat je van het buiten gebeuren weinig meekrijgt als je niet continue je spiegels gebruikt en om je heen kijkt. Hij rijd in een gloednieuwe Mercedes Actros.

Nu zijn niet alle vrachtwagens zo geïsoleerd als die van hem, dus zal het grotendeels aan de chauffeur liggen.

Verder zijn mijn ervaringen op zich prima maar dat komt omdat ik eigenlijk alles op de motor doe. Echter heb je dan ook mensen/bestuurders er tussen zitten die je niet zien of willen zien. Vorige week had ik er nog een op de A10 zuid die me de doorgang probeerde te versperren. Ik reed met OGS aan tussen rijstrook 1 en 2 door ivm het ontbreken van een vluchtstrook. Deze bestuurder reed dusdanig krap tegen de middenlijn aan dat ik er niet tussendoor kwam. Hij heeft mij gezien want hij zat steeds in zijn linkerbuitenspiegel en achteruitkijkspiegel te kijken. Op een gegeven moment begon hij zelfs met zijn handje te gebaren dat ik rustig moest doen. Heb hem later op kenteken maar even lid gemaakt van de club.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: zwelgje op 11 april 2012, 11:24:58
Dan kunnen veel Nederlanders hier een voorbeeld aan geven nemen.
;)

Amerikanen ook!
Vooral in de grote steden reageert men toch minder op OGS. New York spant de kroon. Hier een voorbeeld, tel het aantal auto's en voetgangers dat toch even oversteekt/optrekt etc... (met een echte near miss op 1.10):
ALS Ambulance St. Vincent's Midtown Hospital (http://www.youtube.com/watch?v=Q1rwzu5HGPQ#)
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Lt. Col. Me op 11 april 2012, 12:30:52
*mompelt iets over grid-netwerk*  ::)
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Vider op 11 april 2012, 14:47:23
Heb hem later op kenteken maar even lid gemaakt van de club.
@dielangemotormuis, wat geef jij zo'n figuur voor een verbaal, art 5? met een e.m.g.?
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: dielangemotormuis op 11 april 2012, 14:56:16
@dielangemotormuis, wat geef jij zo'n figuur voor een verbaal, art 5? met een e.m.g.?

m R 486 voorrangsvoertuig niet voor laten gaan 220 220 150 85 65 85(categorie 1 t/m 6)
werden optische en geluidssignalen gevoerd; mate van hinder

Dus meneer krijgt een aankondiging van beschikking ter waarde van 220,= euro en een uitgebreide mutatie voor bureau art. 130. Die gaan dan kijken of het voldoende is voor een EMG.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: specialagent112 op 11 april 2012, 15:20:00
Maar in amerika zetten ze ook wel voor iedere scheet de sirenes en lichten aan he 98uiye
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Gast op 11 april 2012, 15:30:39
Omdat ze daar zich krom lachen om STOP bordjes op een politie-auto en niet de meldkamer voor elke poep en scheet toestemming hoeven te vragen O0
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: sylvester1986 op 11 april 2012, 16:09:11
Blijft zo'n EMG maatregel dan niet 'fraude' gevoelig?
Stel dat je als agent je buurman niet mag en jij weet zijn kenteken, dan kun je dus als je een prio 1 rit hebt gedaan, zomaar zijn kenteken doorsturen?
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Haageneesch op 11 april 2012, 16:11:59
Blijft zo'n EMG maatregel dan niet 'fraude' gevoelig?
Stel dat je als agent je buurman niet mag en jij weet zijn kenteken, dan kun je dus als je een prio 1 rit hebt gedaan, zomaar zijn kenteken doorsturen?
Stel je hebt een hekel aan je buurman, en je schrijft hem dus een prent voor iets wat hij niet gedaan heeft. Heeft volgens mij met integriteit te maken, behalve dat je dit niet moet willen als agent  ;)
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: dielangemotormuis op 11 april 2012, 16:14:45
Blijft zo'n EMG maatregel dan niet 'fraude' gevoelig?
Stel dat je als agent je buurman niet mag en jij weet zijn kenteken, dan kun je dus als je een prio 1 rit hebt gedaan, zomaar zijn kenteken doorsturen?

....en daarvoor mijn baan op het spel zetten. Ook al levert het aan de eind van de maand geen wereldbedrag op. Nee dank je de koekkoek.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: sylvester1986 op 11 april 2012, 16:16:36
Dat het niet slim is, dat weten de meesten gelukkig wel en ik geloof ook niet dat een agent dat zou doen, maar ik vroeg of je het zomaar kon doen.  ;)
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: dielangemotormuis op 11 april 2012, 16:47:41
 maar ik vroeg of je het zomaar kon doen.  ;)

Je zou het kunnen doen, mits je buurman dan wel in je regio woont of werkt.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: sylvester1986 op 11 april 2012, 16:51:05
O0
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: moppersmurf op 11 april 2012, 20:13:23
Blijft zo'n EMG maatregel dan niet 'fraude' gevoelig?
Stel dat je als agent je buurman niet mag en jij weet zijn kenteken, dan kun je dus als je een prio 1 rit hebt gedaan, zomaar zijn kenteken doorsturen?

Helaas ( >:D) maar dat gaat dus niet. De "buurman" moet het echt wel goed verpesten wil je in 1x gelijk voor een 130 kunnen gaan. De buurman moet echt een verkeerszondaar zijn en bijvoorbeeld de volgende overtredingen plegen: forse snelheidsovertreding+ remmen voor 1 of meer snelheidscamera's + rijden over de vluchtstrook/ roodkruis + rechtsinhalen= 130WVW
Bij jongelui/ taxi chauffeurs is het vaak een optel som van serieuze misdragingen in een bepaalde periode.

Bekeuren kan altijd uiteraard maar dat is onmogelijk dicht te timmeren en fraude ongevoelig te maken. Moet je ook niet willen want dan gaan we als dienders met camera's rondlopen om bewijs te hebben en dan is het echt big-brother is watching you. En er zijn voldoende omstandigheden te bedenken dat mensen echt de bon thuis met bijgeleverd bewijs niet thuis willen ontvangen......  0098

ookal is het in sommige gevallen echt wel makkelijk hoor (beeld en geluid) maar dan zou ik ook graag zien dat liegen tegen de beambte ook strafbaar wordt! Zegt 25% extra straf  ;D
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: sylvester1986 op 11 mei 2012, 18:28:24
Hier in ieder geval wel, wat een ruimte wordt er gecreëerd.
Hier ook netjes aan de kant. O0
3 Mill Creek PD Vehicles Hauling A$$/Code 3 to a Disturbance/Unruly Subject Call (05/10/2012) (http://www.youtube.com/watch?v=KsIbwxNyyUQ#ws)
andrewkim101
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: sylvester1986 op 17 mei 2012, 23:02:13
Wel met behulp van automobilisten.
--------------------
Blue Light Aware (http://www.youtube.com/watch?v=CurJssyFzVU#ws)
bluelightaware
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: HIT op 17 mei 2012, 23:27:46
Ehm, OGS of niet, ik weet zeker dat er een agent  in A'dam rondrijd die blij is dat ik mijn bus in zijn weg zette.
Hij wilde met OGS langs een draaiende kraan maar had nooit kunnen zien dat het ballastgewicht over de weg heen ging.

Wat wil ik hiermee zeggen, soms is het ook voor de veilligheid van een voorrangsvoertuig dat ze worden gehinderd.

Even over de cabine's van vrachtauto's, ze zijn idd allemaal erg geisoleerd. Niet omdat de chauffeur het wil, deze wil liever het geluid horen van zijn motor dan weet ie ook of alles goed is. Maar er zijn van die idoten die het altijd beter weten dan de mensen uit het werk die vinden dat dingen niet gezond zijn, of juist wel.

En even over de A10 bij de werkzaamheden, je komt ook niet langs mij heen met OGS of niet. Als jij langs mij heen wilt terwijl er al een auto naast mij rijdt ben ik verantwoordelijk als jij onder mijn wielen komt. Sterker nog ik zorg op dat punt dat er helemaal niets verder naast mij kan rijden. Als je dan langs mij wilt met OGS heb je ruimte genoeg, maar echt niet over de middellijn van een baan die maar 2.5m is en de andere 3.0m.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Dion op 18 mei 2012, 14:13:43
Wel met behulp van automobilisten.
--------------------
Blue Light Aware (http://www.youtube.com/watch?v=CurJssyFzVU#ws)
bluelightaware
Wat zijn de regels voor voertuigen met OGS daar streng  :-\
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Wouter op 18 mei 2012, 14:48:09
http://www.youtube.com/watch?v=UTyMwO5JAoI (http://www.youtube.com/watch?v=UTyMwO5JAoI)

Lang filmpje, maar rond 04.50 komen ze volledig vast te staan in verkeer.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: piet60 op 18 mei 2012, 15:35:07
http://www.youtube.com/watch?v=UTyMwO5JAoI (http://www.youtube.com/watch?v=UTyMwO5JAoI)

Lang filmpje, maar rond 04.50 komen ze volledig vast te staan in verkeer.
Idd en op 05.10 stond alles stil en moesten de bijrijders uit de ambu om als vkr's vooruitlopend de weg vrij te maken.
Tja het enigste land ter wereld waar zo iets kan, of beter gezegd noodzakelijk is...Belgie Brussel.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: ffemt19 op 18 mei 2012, 15:54:21
De echte dringende ambulances (dienst 112) zitten wel iets dikker gezaaid in Brussel en zullen niet van de ene kant van Brussel naar de andere kant moeten rijden voor een oproep. Deze heren geven een iets vertekend beeld volgens mij. Het is wel druk in Brussel maar zij rijden 20 min prioritair door de hoofdstad ?????
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: YNPD op 18 mei 2012, 20:10:12
Wat zijn de regels voor voertuigen met OGS daar streng  :-\
Grappig. Vooral dat voertuigen met OGS niet over een doorgetrokken streep mogen inhalen. Bij onze rijopleiding leren we niet anders om dat op een veilige manier te kunnen doen.

Ook het verhaal van het niet de busbaan op gaan en niet door rood vind ik frappant. Ik ben toch wel blij als automobilisten voorzichtig een stukje door rood gaan om mij er langs te kunnen laten.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: sylvester1986 op 18 juli 2012, 14:17:13
Wat een prachtig voorbeeld hoe men aan de kant gaat. O0
==================================
MNT ( Medizinscher Not-Transport) Mainz (http://www.youtube.com/watch?v=tW6kOqH6fb4#ws)
feuerghini
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: piet60 op 18 juli 2012, 18:20:43
Wat een prachtig voorbeeld hoe men aan de kant gaat. O0
==================================
MNT ( Medizinscher Not-Transport) Mainz (http://www.youtube.com/watch?v=tW6kOqH6fb4#ws)
feuerghini
Duitse dicipline en grundlichheit, het zit er ingegoten met de paplepel. Merk dat ook als VKR, ze stoppen netjes, ook voor de zebra's bij schooloversteek enz. Zelfs nog voor ik de hand opsteek staan ze al stil.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: sylvester1986 op 20 augustus 2012, 19:32:59
Duitse dicipline en grundlichheit.
FuStW Autobahnpolizei Regensburg ( + FFs und WF beim Abrücken) (http://www.youtube.com/watch?v=kz28QNkpgb8#ws)
EnjoyFirefighting
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Dion op 20 augustus 2012, 19:47:49
Ik blijf het prachtig vinden hoe die Duitsers op voorrangsvoertuigen reageren, waarom kan het hier niet zo?  98uiye
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: André Welten op 20 augustus 2012, 19:55:40
Misschien wordt er in Duitsland (veel) meer aandacht aan  gegeven tijdens de rijopleiding voor je rijbewijs hoe je op dit soort situaties moet reageren dan elders in de EU?
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Lt. Col. Me op 20 augustus 2012, 20:17:36
Ik denk dat het meer te maken heeft met een ingeburgerde handeling, die van ouder op kind overgaat. Als je op de achterbank zit zie je het al gebeuren, dus doe je het later zelf ook. In Nederland zie je als kind op de achterbank alleen maar gestuntel, dan kun je niet van zo iemand verwachten dat hij/zij dat later uit zichzelf al weet  >:D
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: De Prins op 20 augustus 2012, 21:12:27
En het is daar gewoon wettelijk verplicht om op die manier ruimte te maken voor de hulpdiensten.
Is vanaf dit jaar ook zo in Oostenrijk.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Dion op 20 augustus 2012, 22:18:13
Is het dan geen idee dat hier ook in te voeren icm een goede campagne, of zeg ik dan iets heel geks?
Lijkt me dat deze methode simpelweg ideaal is, zowel bevorderend voor de veiligheid en voor de snelheid...
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Timoo0oo op 21 augustus 2012, 08:40:33
Helaas hebben wij in de stad veel bottlenecks zitten, waardoor het overig verkeer simpelweg niet aan de kant KUNNEN. Wat ik wel hoor van onze chauffeurs is dat ze inderdaad merken dat het beter gaat. Meer welwillendheid en ietwat oplettender.

Alleen op de snelweg ben ik pasgeleden ook vervelend opgeschrikt door een drietal wagens achter elkaar met zwaailicht/sirene. Op een driebaans weg (weet niet meer welke) reed ik op de middelste baan, netjes 120/125. Ik moet bekennen dat ik vreselijk opgeschrikt werd door een tweetal BMW's met daarachter een dikke audi met mooie grill flitsters en een sirene (geen daklicht zeg maar). Het leek mij een arrestatieteam of ondersteunings team. Ze reden (ruwe schatting) zo'n 160 tot 200 km/h, wat daar meer dan mogelijk was door lege linkse baan, en niet erg druk bezaaide weg, maar gaf mij ook niet de kans om ze in mijn spiegel te zien. En zoals meermaals hier gezegd, was de sirene pas hoorbaar als ze langsrazen.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Henkie op 2 september 2012, 18:16:52
Onze oosterburen besteden er veel meer aandacht aan. Hier zie je af en toe een bord waarop staat dat de hulpdiensten midden over de weg komen. De Duitsers hebben ook een hoop van die borden staan maar gebruiken ook filmpjes

http://www.youtube.com/watch?v=l1UbZFYuPEE#ws (http://www.youtube.com/watch?v=l1UbZFYuPEE#ws)
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Pully op 3 september 2012, 16:23:28
Onze oosterburen besteden er veel meer aandacht aan. Hier zie je af en toe een bord waarop staat dat de hulpdiensten midden over de weg komen. De Duitsers hebben ook een hoop van die borden staan maar gebruiken ook filmpjes

http://www.youtube.com/watch?v=l1UbZFYuPEE#ws (http://www.youtube.com/watch?v=l1UbZFYuPEE#ws)

Heel mooi en goed filmpje. Ik zou dit ook wel in NL willen. Maar dan ben ik misschien een zwartkijker. De bussen kunnen dan niet meer over de vluchtstrook, dat gebeurd namelijk vaak. De lijnbussen rijden in de regio Amsterdam bij file over de vluchtstrook. Daarnaast betekent het dus dat men al zo gaat rijden zodra men in de file komt en niet pas op het moment dat er een HV-voertuig aan komt. Dit geeft een positief effect voor motorrijders, want die krijgen hierdoor ook meer ruimte en een betere gelegenheid om de file te passeren.

Alleen ben ik wel bang dat de gemiddelde NL'er niet zo beschaafd is om zo te rijden, helaas.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: sylvester1986 op 3 september 2012, 18:35:26
Duidelijk filmpje. O0
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Nick op 3 september 2012, 21:58:35
Misschien een domme vraag, maar waarom is dit voor hulpdiensten veiliger dan met gematigde snelheid over de vluchtstrook rijden?
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Haageneesch op 3 september 2012, 22:04:36
Misschien een domme vraag, maar waarom is dit voor hulpdiensten veiliger dan met gematigde snelheid over de vluchtstrook rijden?
Als ik er een andere vraag van moet maken; is men er bewuster van dat er hulpdiensten tussendoor (tussen rs 1 en rs 2) komen als men er speciaal ruimte voor maakt, of is men bewuster van dat er hulpdiensten 'ineens' over de vluchtstrook langs komen rijden?

Dan zeg ik 1, en minder (eventuele) schrikreactie's, en minder kans op lekke banden door de rotzooi op de vluchtstrook; rs 1 en rs 2 worden immers bereden en zijn relatief schoner.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Nick op 3 september 2012, 22:24:33
Als ik er een andere vraag van moet maken; is men er bewuster van dat er hulpdiensten tussendoor (tussen rs 1 en rs 2) komen als men er speciaal ruimte voor maakt, of is men bewuster van dat er hulpdiensten 'ineens' over de vluchtstrook langs komen rijden?

Dan zeg ik 1, en minder (eventuele) schrikreactie's, en minder kans op lekke banden door de rotzooi op de vluchtstrook; rs 1 en rs 2 worden immers bereden en zijn relatief schoner.

Dacht zelf ook zoiets, komt ook logisch over. Weet alleen nog niet of ik overtuigd ben van deze methode  :-\
Iig bedankt!
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Haageneesch op 3 september 2012, 22:26:56
Dacht zelf ook zoiets, komt ook logisch over. Weet alleen nog niet of ik overtuigd ben van deze methode  :-\
Iig bedankt!
Mijn insteek ligt voornamelijk in 'ik maak ruimte dus er kunnen voorrangsvoertuigen langs' of 'er is ruimte, en ik schrik omdat er ineens een voorrangsvoertuig langs mij rijdt!', de bewustwording van mensen. En dat zie je ook terug in Amerika; men moet daar aan de kant, en is verplicht te blijven staan (of rechts te houden op een snelweg) totdat het laatste voertuig is gepasseerd, wat inhoud dat mensen moeten blijven kijken of ze nog een voertuig zien. In Nederland is het 'het probleem' van de bestuurder van het voorrangsvoertuig 'om langs mij te komen, hij wil er toch langs?'
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Pully op 5 september 2012, 13:01:46
Dan wil ik nog even een aanvulling geven op Hageneesch.

Je ziet steeds vaker dat er geen vluchtstroken zijn langs de wegen, doordat deze gebruikt worden als spitsstroken.
Hierdoor ontstaat ook onduidelijk over op welke manier een HV-voertuig passeert. Door dit op iedere weg gelijk te stellen, komt er een eenduidig beleid. Er kan dan ook geen onduidelijkheid meer ontstaan over hoe te reageren. Je zou dit bijvoorbeeld ook op een later tijdstip doorvoeren naar secundaire wegen. Maar die keuze laat ik over aan mensen die ervoor gestudeerd hebben  ;).
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Nick op 5 september 2012, 14:25:09
Bedankt heren. Op wegen waar geen vluchtstroken zijn spreekt het voordeel natuurlijk voor zich. Andere argumenten vind ik ook behoorlijk steekhoudend! Ben zelf geen OGS-chauffeur dus het is dan wat lastiger om hierover mee te praten ;).
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Pully op 5 september 2012, 15:00:55
Bedankt heren. Op wegen waar geen vluchtstroken zijn spreekt het voordeel natuurlijk voor zich. Andere argumenten vind ik ook behoorlijk steekhoudend! Ben zelf geen OGS-chauffeur dus het is dan wat lastiger om hierover mee te praten ;).

Het is misschien wat lastiger om dan uit eigen ervaring te spreken. Maar ik denk dat het ook wel goed is, want jij bekijkt het uit de ogen van de "gewone" weggebruiker. Dat geeft een frisse kijk op dingen en dat is niet per definitie slecht. Wij als HV-ers kunnen ook vast zitten in bepaalde gedachtegangen en daardoor bepaalde veranderingen als positief ervaren, waarvan later blijkt dat de burger het juist heel negatief ervaart en waardoor er dingen juist minder goed door gaan. Dus schroom niet om te blijven reageren.

Daarnaast reageer je op een leuke en nette manier!!
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Sasla op 11 januari 2013, 21:05:58
Een duidelijk voorbeeld waar er door de bestuurders geen rekening is gehouden met aanrijdende hulpverleners. Gaat misschien niet helemaal volgens het boekje om tussen rijstrook 1 en 2 door te rijden, maar er was ook wel érg weinig ruimte.

spoedrit tijdens spits A1 Ongeval op A2 (http://www.youtube.com/watch?v=TsBHpfKFHcM#)
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: klf grimmenstein markt op 12 januari 2013, 12:50:48
Een duidelijk voorbeeld waar er door de bestuurders geen rekening is gehouden met aanrijdende hulpverleners. Gaat misschien niet helemaal volgens het boekje om tussen rijstrook 1 en 2 door te rijden, maar er was ook wel érg weinig ruimte.

Verschillende voorbeelden van voertuigen die blijven waar ze zijn maar om nu direct te stellen dat de bestuurders geen rekening houden met aanrijdende HV voertuigen vind ik iets te kort. In verschillende situaties is er weinig plek om ruimte te maken, wij zien slechts het beels vanuit de ambu maar kunnen niet inschatten hoeveel ruimte de andere bestauurders hebben. Ook zie je in het filmpje dat er op andere rijstroken HV voertuigen passeren en ook die willen vrijbaan je zult dan als bestuurder moeten kiezen, of je wilt of niet, welk voertuigen je gaat hinderen en welke je vrij baan verleend, zolang je met een luxe auto of een kaal busje rijd is er dan nog niet direct een man overboord maar komt er een aanhanger bij of nog groter dan wordt het heen en weren om iedereen ruimte te bieden al een stuk lastiger.

Ik denk dat een eenduidig beleid vanuit de hulpverlening ten aanzien van de rijbaan waarvan gebruikt wordt gemaakt bij het passeren van een file het verhaal van het passeren al een stuk eenvoudiger maakt, immers 1 rijbaan vrijmaken / creeren is makkelijker dan twee door gangen vrijmaken / creeren. Ik snap ook wel dat dit in de hectiek niet altijd zo werkt maar via de branche richtlijnen zouden de neuzen al een stuk de zelfde rijbaan op kunnen, dan kun je ook gericht gaan voorlichten naar de andere weggebruiker in de zin dat de hulpverlening ALTIJD gebruik maakt van een vrijbaan (al of niet gecreerd) tussen rijstrook 1 en 2 (ook ingeval er een vluchtstrook is, het beeld wordt dan eenduidig) nu is het een warboel van HV voertuigen die elk een eigen weg zoeken, begrijpelijk maar m.i. niet altijd even handig.
Wat me verder opvalt (en waar de chauffeurs op mogen schieten) is dat er verschillende op en afritten worden gepasseerd waarom kiest de HV er dan toch voor om via de snelweg te rijden als je vooruit kunt weten dat je in een file terecht gaat komen, natuurlijk heb je buiten de snelweg om veel meer verkeer en kruisingen maar wellicht rijd je met OGS toch wat eenvoudiger door.

Mijn punt is dus eigenlijk, spreek allemaal een eenduidge wijze van aanrijden af en start daarmee een goede voorlichtings campagne om JULLIE afspraken duidelijk te maken aan de rest van weggebruikend Nederland
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: skippy02 op 12 januari 2013, 13:06:04
Vaak weet men als gewone bestuurder de oorzaak van een file niet, is het de drukte of is er een ongeval.
Wat mij dan handig lijkt is dat als er meerdere HV-voertuigen langs gaan komen dat dit ook kenbaar gemaakt wordt aan de bestuurders die zojuist een baantje vrij gemaakt hebben voor dat ene voertuig.

Het zou handig zijn als ieder HV-voertuig een bordje achterop heeft (zoals een stop-bordje) die de tekst knipperend laat zien dat er meer voertuigen volgen. (b.v. "Er volgt meer!!")

Hiermee voorkom je dat bestuurders weer teruggaan in hun "normale" positie en bij een volgend HV-voertuig wederom dezelfde capriolen uit moet voeren.

Ook de VID kan oproepen om een baan vrij te maken in de verkeersinformatie, dit moet sneller en niet alleen op het halve uur. Direct na een (groot) ongeval kan men oproepen een baan vrij te maken. Alhoewel niet iedereen hieraan gevolg geeft. (buitenlandse voertuigen)

En ten derde, waarom wordt er niet vanaf de andere kant aangereden? De snelweg staat vaak toch al vol, men kan er niet meer door.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Haageneesch op 12 januari 2013, 13:21:05
Het zou niet uit hoeven maken of er een ongeluk is gebeurd, of dat er file staat omdat het gewoon niet sneller kan; in Duitsland rijden automobilisten met véél meer afstand tot elkaar in de file, en bestuurders op rijstrook 1 en 2 houden onderling ook extra afstand voor eventuele hv voertuigen. En daar is geen één voertuig met een bord 'er volgt meer'; het is het (ego) gedrag van de NL-bestuurder wat het hier moeilijk maakt om voor hv voertuigen door te rijden. Hou meer afstand, dan heb je meer ruimte om ruimte te maken. Wordt de file langer? Ja. Wordt je vertraging langer? Nee.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: skippy02 op 12 januari 2013, 13:29:05
Het zou niet uit hoeven maken of er een ongeluk is gebeurd, of dat er file staat omdat het gewoon niet sneller kan; in Duitsland rijden automobilisten met véél meer afstand tot elkaar in de file, en bestuurders op rijstrook 1 en 2 houden onderling ook extra afstand voor eventuele hv voertuigen. En daar is geen één voertuig met een bord 'er volgt meer'; het is het (ego) gedrag van de NL-bestuurder wat het hier moeilijk maakt om voor hv voertuigen door te rijden. Hou meer afstand, dan heb je meer ruimte om ruimte te maken. Wordt de file langer? Ja. Wordt je vertraging langer? Nee.

Ben ik helemaal met je eens, Haageneesch. Maar wat zie je hier in NL als je extra ruimte laat?
Meestal gaat men schuiven van baan naar baan omdat men denkt dat het ene baantje toch meer op schiet als de rest. (natuurlijk is dat niet zo, maar maak dat iedereen maar eens wijs)  ;)
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: klf grimmenstein markt op 12 januari 2013, 14:52:56
Het zou niet uit hoeven maken of er een ongeluk is gebeurd, of dat er file staat omdat het gewoon niet sneller kan; in Duitsland rijden automobilisten met véél meer afstand tot elkaar in de file, en bestuurders op rijstrook 1 en 2 houden onderling ook extra afstand voor eventuele hv voertuigen. En daar is geen één voertuig met een bord 'er volgt meer'; het is het (ego) gedrag van de NL-bestuurder wat het hier moeilijk maakt om voor hv voertuigen door te rijden. Hou meer afstand, dan heb je meer ruimte om ruimte te maken. Wordt de file langer? Ja. Wordt je vertraging langer? Nee.

Hier werken de hulpdiensten (wellicht onbewust) ook niet erg mee om alle voertuigen via een en de zelfde baan aan te laten rijden. (en dat bedoel ik niet minderwaardig) Een eenduidige wijze van aanrijden zou dus de snelheid waarmee men ter plaatste KAN komen positief KUNNEN beinvloeden dat is waarschijnlijk ook een van de redenen waarom het bij onze oosterburen wel werkt en hier niet.

Enige tijd terug op de A7 tussen Avenhorn en P'end Noord zo'n situatie meegemaakt.
2x politie waarvan een tussen de banen 1 en 2 dus iedereen uiterst links en rechts, deels op de vluchtstrook 2e Politievoertuig via de vluchtstrook en dus weer alle banen uiterstlinks waarbij baan 2 neigd op baan 1 te komen rijden. Vervolgens de ambu weer via baan 1 en 2 tja en die kwam vast te staan omdat er geen ruimte meer tussen de verschillende voertuigen was om weer een vrije baan te creeren en dan kom RWS weer over de vluchtstrook samen met de berger.......Resultaat het heen en weren vreet de toch al weinige ruimte tussen de bestuurders onderling aardig op en je ziet menig hoofd flink rood worden (en nee dat was geen brandweer..)
Vandaar mijn opmerking (en nogmaals) maak met de hulpverlening onderling via de branche richtlijnen eenduidige aanrijd afspraken en ga de weggebruiker daarover eens uitgebreid voorlichten dan kun je indien echt noodzakelijk ook optreden tegen bestuurders die niet mee werken
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: enrico1972 op 12 januari 2013, 15:57:31
Een duidelijk voorbeeld waar er door de bestuurders geen rekening is gehouden met aanrijdende hulpverleners.
Gaat misschien niet helemaal volgens het boekje om tussen rijstrook 1 en 2 door te rijden, maar er was ook wel érg weinig ruimte.
Er was ook inderdaad zo goed als geen ruimte om het anders te doen als wat men nu gedaan heeft.
En heel veel mensen die in de file stonden zullen met een aanzekerheid grenzende waarschijnlijkheid ook niet geweten hebben dat er een stuk voor hun een flinke aanrijding was waar de hulpdiensten naar onderweg waren.

Ook zie je in het filmpje dat er op andere rijstroken HV voertuigen passeren en ook die willen vrijbaan je zult dan als bestuurder moeten kiezen,
Kom ik hieronder op terug KLF.

Wat me verder opvalt (en waar de chauffeurs op mogen schieten) is dat er verschillende op en afritten worden gepasseerd waarom kiest de HV er dan toch voor om via de snelweg te rijden als je vooruit kunt weten dat je in een file terecht gaat komen, natuurlijk heb je buiten de snelweg om veel meer verkeer en kruisingen maar wellicht rijd je met OGS toch wat eenvoudiger door.

Even puur op deze stukjes reagerend n.a.v. het filmpje.

Aangezien ik het wel interessant vind heb ik de video nog een paar keer bekeken ook omdat ik in dat gebied in het verleden aardig veel gereden heb als surveillant.

Rijstrook 1 wordt op 07:39 afgekruist en dat is t.h.v. Hmp 62,3 en dat is het 1e viaduct onder Verkeersplein Hooggelegen
waarnaast je de gescheiden afrit hebt lopen waar je bovenaan rechtsaf kan naar Utrecht Centrum en linksaf naar De Meern.
Op 09:12 zie je rechts in beeld de Brandweer ( vermoed vanaf de Cartesiusweg ) de oprit rijden vanaf Verkeersplein Hooggelegen
die gelet op de drukte veel moeite heeft om de rijksweg op te komen en zoals ik het zie achter de Ambu zal aansluiten onderweg naar het ongeval.
Tevens moest het verkeer vanaf de oprit invoegen op de rijbaan die er toen was.

Op 09:22 passeert ambu 1e portaal. Op 11:41 passeert ambu 2e portaal. Op 12:04 passert ambu 3e portaal.
Op 12:22 passeert ambu de niet meer ingebruik zijnde oude afrit naar Verlengde Vleutenseweg.
Op 13:23 passeert ambu 5e portaal met spoorviaduct Utrecht CS > Woerden.
Op 13:47 is men ter plaatse en zoals ik de melding in het begin hoorde was dat ongeveer t.h.v. Hmp 59,4.
En rond 14:15 zie je ook pas de politie in grote getale ter plaatse komen.

Dat betekend dat men vanaf het 1e Rode kruis nog ongeveer 3 kilometer moest rijden om ter plaatse te komen
waardoor je nooit optijd rijstrook 1 kan leeg trekken voor de aanrijdende hulpdiensten omdat zoals op de video
te zien is het tot aan het ongeval compleet vaststaat.

Vanwege de werkzaamheden was er vanaf Verkeersplein Hooggelegen grotendeels geen vluchtstrook om te gebruiken
en was dit echt de enige manier om er zo snel mogelijk te komen.

Het enige wat zou kunnen helpen is wat Skippy al zei dat de VID in dit soort gevallen veel sneller als wat nu gebeurd
met verkeersinfo komt en dus inbreekt op de radiostations met de oproep om tussen rijstrook 1 en 2 ruimte
te maken voor aanrijdende hulpdiensten.
Het geluk wat je daarbij dan wel moet hebben is dat men de TMC functie op de radio niet uitgeschakeld heeft want
anders heeft het nog geen nut dat de VID inbreekt op de radio.
En als ik iets irritant vind is dat de verkeersinfo harder door komt waardoor ik die mogelijkheid uitgezet heb en het dus niet zal horen.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Lt. Col. Me op 12 januari 2013, 17:04:46
Het zou niet uit hoeven maken of er een ongeluk is gebeurd, of dat er file staat omdat het gewoon niet sneller kan; in Duitsland rijden automobilisten met véél meer afstand tot elkaar in de file, en bestuurders op rijstrook 1 en 2 houden onderling ook extra afstand voor eventuele hv voertuigen. En daar is geen één voertuig met een bord 'er volgt meer'; het is het (ego) gedrag van de NL-bestuurder wat het hier moeilijk maakt om voor hv voertuigen door te rijden. Hou meer afstand, dan heb je meer ruimte om ruimte te maken. Wordt de file langer? Ja. Wordt je vertraging langer? Nee.
Amen.

De gemiddelde Nederlandse automobilist is een prutser.
- Niet de gehele invoegstrook gebruiken, maar direct na het puntstuk de hoofdrijbaan op knallen.
- Vanaf de rechter rijstrook "maar alvast" naar links gaan om ruimte te maken voor een invoeger in de bocht, zich niet realiserend dat de invoeger op dat moment 60 rijdt en je 'm op de rechter rijstrook al vol voorbij bent.
- Bij het bord ritsen vanaf hier 'm direct er tussen hoeken, en zo dik 300 meter asfalt onbenut laten.
- Bij het uitvoegen maar alvast een stuk over de vluchtstrook rijden.
- En als er dan onverhoopt file staat op de uitvoegstrook dan maar op de vluchtstrook verder bouwen.
- Zodat anderen deze file voorbij rijden en 'm vlak voor het puntstuk alsnog op de uitvoeger drukken.
- Bij het stilstaan de voorbumper op de trekhaak van je voorligger zetten.
- Bij het stilstaan in de file vooral zo gaan staan dat je zelf naar voren kunt kijken maar niet meer in je spiegels kijkt.
- In de file zo vaak mogelijk van links naar rechts switchen zodat je zo snel mogelijk vooraan komt.
- Bij knipperende matrixborden gewoon doorrijden en dan maximaal in de ankers als er file staat.
- En de mooiste: in de file meteen je mobieltje/ipad/stratenboek er bij pakken om te checken wat er aan de hand is en dan schrikken als een ambulance op je trekhaak zit.

Ik ben een groot voorstander van het Duitse systeem. De standstreifen is letterlijk voor stilstand. Niet voor rijdende voertuigen. Bij file gaan de stilstaande auto's de vluchtstrook op en de hulpdiensten middendoor. Ben je meteen van het gedoe af met versmalde vluchtstroken (zie filmpje), pechgevallen of actiekarren op de vluchtstrook en dat soort zaken. Laat de weggebruiker daar maar omheen sturen, die heeft ook zijn rijbewijs en kan dat op veel lagere snelheid. Is er geen vluchtstrook? Dan het rechterspiegeltje tegen de vangrail.  >:D
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: TDMdR op 12 januari 2013, 17:08:32
Voor zover ik weet is de afspraak om bij het ontbreken van de vluchtstrook tussen rijstrook 1 en 2 aan te rijden, maar correct me if I'm wrong.

De reden om niet de op- en afritten te gebruiken is dat het niet veel voordeel heeft. Je moet toch weer terug de snelweg op komen. Het is ook verwarrend voor de weggebruikers en het gebeurt nog wel eens dat locaties op de snelweg niet helemaal goed worden doorgegeven, waardoor je voorbij het incident rijdt. En tegen het verkeer in rijden is uit den boze... tenzij toestemming via politie/rws
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: klf grimmenstein markt op 12 januari 2013, 17:23:03
Ik bedoelde niet het gebruik van de op en afritten van de snelweg (kennelijk onduidelijk opgeschreven) maar ik bedoel waarom gaat men niet zover mogelijk via de binnenwegen en pas zo laat mogelijk de snelweg op. Ik kan me voostellen dat daar ook niet echt tijdwinst ligt vanwege de vele kruisingen die je moet passeren en wellicht kiest men bewust niet voor een route buiten de snelweg vanwege de grotere gevaarzetting voor het overige verkeer.

Ik denk ook dat het systeem van onze oosterburen prima kan werken mits goed gecommuniccerd met de burger en gebruikt door ALLE hulpdiensten en dus niet zoals het door mij gegeven voorbeeld van de A7 waar door het steeds per voertuig kiezen voor een andere route door of langs de file het voor de bestuurders in de file steeds lastiger gaat wordt om vrije doorgang te verlenen en het altijd maar de vraag blijft aan welke kant je door een HV voertuig gepasseerd gaat worden. Ik geloof niet dat de gemiddelde automobilist een NL een knoeier is, ik denk dat men gerust wil meewerken aan een goede doorstroming van de hulpdiensten maar die begint wel bij een eenduidige wijze van aanrijden door aale hulpdiensten met en zonder blauwe lampen. In mijn optiek is daar de eerste winst te behalen.

Net zogoed als dat we eens met z'n allen hebben afgesproken dat blauwe lampjes voorrangsvoertuigen zijn (hoewel ook dat niet door iedereen begrepen wordt) kunnen we ook afspreken dat we het duitse systeem aangaan houden juist bij calamiteiten is duidelijkheid het eerste waar je tijdwinst kunt boeken immers een vrije doorgang belemmerd de volgende HV-er niet meer de weg is vrij en je kunt dus (met gepaste spoed) je weg vrij vervolgen en hoeft niet telkens opnieuw om ruimte "te vragen"
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: skippy02 op 12 januari 2013, 17:50:25
Amen.

De gemiddelde Nederlandse automobilist is een prutser.
- Niet de gehele invoegstrook gebruiken, maar direct na het puntstuk de hoofdrijbaan op knallen.
- Vanaf de rechter rijstrook "maar alvast" naar links gaan om ruimte te maken voor een invoeger in de bocht, zich niet realiserend dat de invoeger op dat moment 60 rijdt en je 'm op de rechter rijstrook al vol voorbij bent.
- Bij het bord ritsen vanaf hier 'm direct er tussen hoeken, en zo dik 300 meter asfalt onbenut laten.
- Bij het uitvoegen maar alvast een stuk over de vluchtstrook rijden.
- En als er dan onverhoopt file staat op de uitvoegstrook dan maar op de vluchtstrook verder bouwen.
- Zodat anderen deze file voorbij rijden en 'm vlak voor het puntstuk alsnog op de uitvoeger drukken.
- Bij het stilstaan de voorbumper op de trekhaak van je voorligger zetten.
- Bij het stilstaan in de file vooral zo gaan staan dat je zelf naar voren kunt kijken maar niet meer in je spiegels kijkt.
- In de file zo vaak mogelijk van links naar rechts switchen zodat je zo snel mogelijk vooraan komt.
- Bij knipperende matrixborden gewoon doorrijden en dan maximaal in de ankers als er file staat.
- En de mooiste: in de file meteen je mobieltje/ipad/stratenboek er bij pakken om te checken wat er aan de hand is en dan schrikken als een ambulance op je trekhaak zit.

Ik ben een groot voorstander van het Duitse systeem. De standstreifen is letterlijk voor stilstand. Niet voor rijdende voertuigen. Bij file gaan de stilstaande auto's de vluchtstrook op en de hulpdiensten middendoor. Ben je meteen van het gedoe af met versmalde vluchtstroken (zie filmpje), pechgevallen of actiekarren op de vluchtstrook en dat soort zaken. Laat de weggebruiker daar maar omheen sturen, die heeft ook zijn rijbewijs en kan dat op veel lagere snelheid. Is er geen vluchtstrook? Dan het rechterspiegeltje tegen de vangrail.  >:D

Ik herken alles wat je opgesomt hebt en dan kan ik alleen maar concluderen dat ik gelukkig niet tot de gemiddelde automobilist behoor. (ik voldoe zelfs niet aan 1 eis van deze kwalificatie)  098uo

Maar nu het probleem oplossen, de duitse methode vind ik ook stukken beter. Maar waarom lukt dat hier niet in NL?
Het is denk ik niet alleen alle bovenstaande puntjes waar het aan ligt. Er is meer aan de hand, enkel een bordje langs de weg zetten dat je ruimte moet maken en op welke manier helpt niet, een grote campagne lijkt mij beter. En dat blijft gek genoeg dan weer uit.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: enrico1972 op 12 januari 2013, 17:56:39
Skippy daar heb ik in 2011 al een idee voor geplaatst in een ander onderwerp.

Het probleem is dat men in de file het liefst in de kofferbak wil kijken van het voertuig wat er voor rijdt.
En zolang men dat blijft doen is er nooit ruimte over om ook maar een centimeter naar links of rechts uit te wijken en zo doende ruimte te maken voor de HVdiensten.

Kortom werk aan de winkel voor de rijscholen om de leerlingen te leren om 1 à 2 meter afstand te houden in de file zodat je kan uitwijken voor HVdiensten die middendoor willen komen.
En voor het RDW de taak om een folder te sturen aan alle voertuigeigenaren bij de herinneringsbrief die men stuurt waarin men aangeeft dat de APK bijna verloopt en dat de auto gekeurd moet worden.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: skippy02 op 12 januari 2013, 18:02:20
Skippy daar heb ik in 2011 al een idee voor geplaatst in een ander onderwerp.

Inderdaad, Enrico. Alleen zo jammer dat er niets mee gedaan wordt wat wij hier schrijven.  ;)
Alhoewel ik dat soms betwijfel.  ;)
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: rsc op 12 januari 2013, 21:27:19
Voor zover ik weet is de afspraak om bij het ontbreken van de vluchtstrook tussen rijstrook 1 en 2 aan te rijden, maar correct me if I'm wrong.
In de leerstof voor brandweerchauffeur staat dat je gebruik dient te maken van de ruimte tussen 1e en 2e strook. Als dat echt niet kan, kun je eventueel de vluchtstrook gebruiken maar met max. 20 km/h.
In ieder geval ben ik blij dat ik met onze forse natuurbrand-TS niet door deze bende heen moest, want dat was niet zonder schade gelukt.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: enrico1972 op 12 januari 2013, 21:35:35
Als dat echt niet kan, kun je eventueel de vluchtstrook gebruiken maar met max. 20 km/h.

Als mijn geheugen mij niet in de steek laat is het dat je over de vluchtstrook mag rijden met max 20 km/u harder dan het verkeer op de naast gelegen rijstrook maar niet harder dan max 50 km/u bij verkeer wat stil staat op de naast gelegen rijstrook.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Peter71 op 12 januari 2013, 21:41:14
Als mijn geheugen mij niet in de steek laat is het dat je over de vluchtstrook mag rijden met max 20 km/u harder dan het verkeer op de naast gelegen rijstrook maar niet harder dan max 50 km/u bij verkeer wat stil staat op de naast gelegen rijstrook.
Uit de brancherichtlijn
Citaat
Op de vluchtstrook is de snelheid maximaal 20 km/uur boven de snelheid van het
andere verkeer, doch maximaal 80 km/uur). Wanneer de snelheid van het andere
verkeer lager is dan 30 km/uur, mag op de vluchtstrook toch 50 km/uur gereden
worden
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Haageneesch op 12 januari 2013, 23:26:13
Sorry als ik niet op iedereen reageer, heb kort de tijd:

Ben ik helemaal met je eens, Haageneesch. Maar wat zie je hier in NL als je extra ruimte laat?
Meestal gaat men schuiven van baan naar baan omdat men denkt dat het ene baantje toch meer op schiet als de rest. (natuurlijk is dat niet zo, maar maak dat iedereen maar eens wijs)  ;)
Niemand kan er tussen als ik ruimte laat? De ruimte die 'de Nederlander' laat in een stilstaande file is ergens tussen 5 en 30 millimeter. Met één of twee meter kan er niemand tussen en heb ik genoeg ruimte om te manouvreren. Overigens kan je in die file op de a2 weinig links/rechts  >:D

Hier werken de hulpdiensten (wellicht onbewust) ook niet erg mee om alle voertuigen via een en de zelfde baan aan te laten rijden. (en dat bedoel ik niet minderwaardig) Een eenduidige wijze van aanrijden zou dus de snelheid waarmee men ter plaatste KAN komen positief KUNNEN beinvloeden dat is waarschijnlijk ook een van de redenen waarom het bij onze oosterburen wel werkt en hier niet.

Als je 3 rijstroken hebt, kan verkeer van rs1 naar links, rs2 naar rechts (tegen de lijn) en rs3 lekker doen wat je doet. Gevolg: Ruimte op de vluchtstrook, en een complete nieuwe rijbaan tussen rs1 en rs2. Probleem is op de A2 in dat deel dat je 2/3 stukken vluchtstrook tegenkomt die voor 5 meter 'even er niet zijn'; dan moet je alsnog half over rs3 om langs het obstakel op de vs te komen. Werkt ook net mee.

Het enige wat zou kunnen helpen is wat Skippy al zei dat de VID in dit soort gevallen veel sneller als wat nu gebeurd
met verkeersinfo komt en dus inbreekt op de radiostations met de oproep om tussen rijstrook 1 en 2 ruimte
te maken voor aanrijdende hulpdiensten.
Het geluk wat je daarbij dan wel moet hebben is dat men de TMC functie op de radio niet uitgeschakeld heeft want
anders heeft het nog geen nut dat de VID inbreekt op de radio.
En als ik iets irritant vind is dat de verkeersinfo harder door komt waardoor ik die mogelijkheid uitgezet heb en het dus niet zal horen.
Zou het aan mij liggen dat ik niemand nodig heb die mij verteld hoe ik mij moet gedragen in de file? Als ze op de radio nou wat meer liedjes doen en wat minder flitsers (want tsja, als de weggebruiker niet gepest wordt hoeft het niet gemeld te worden) zijn ze wat mij betreft goed bezig. Bovendien boeit het 538, Q-Music of Slam!FM niet dat iemand net in die ene file staat, en gaan ze daar niet elk halfuur 5 minuten voor uittrekken waar je wel en niet naartoe moet opschuiven.

De gemiddelde Nederlandse automobilist is een prutser.
Nouja, een prutser... We houden ons niet bewust bezig met het verkeer. Meesten zien een auto als iets dat mij helpt van a naar b te brengen. Daarbij vergeten een heleboel de spelregels. Voornamelijk de spelregels 'afstand houden', 'rechts houden', 'op tijd richting aangeven', 'geen voorrang hebben als je van rijstrook wisselt, maar je moet voorrang geven' en 's nachts 'LICHTEN AAN BIJ DUISTERNIS' zie ik het vaakst.... 'vergeten' worden.

Meestal zijn dat types als 'lekker hard meezingen met de muziek' en 'met twee handen aan het stuur boos naar voren kijken en dan 20 km/u onder de maxv rijden'.

- Niet de gehele invoegstrook gebruiken, maar direct na het puntstuk de hoofdrijbaan op knallen.
- Vanaf de rechter rijstrook "maar alvast" naar links gaan om ruimte te maken voor een invoeger in de bocht, zich niet realiserend dat de invoeger op dat moment 60 rijdt en je 'm op de rechter rijstrook al vol voorbij bent.
- Bij het bord ritsen vanaf hier 'm direct er tussen hoeken, en zo dik 300 meter asfalt onbenut laten.
- Bij het uitvoegen maar alvast een stuk over de vluchtstrook rijden.
- En als er dan onverhoopt file staat op de uitvoegstrook dan maar op de vluchtstrook verder bouwen.
- Zodat anderen deze file voorbij rijden en 'm vlak voor het puntstuk alsnog op de uitvoeger drukken.
- Bij het stilstaan de voorbumper op de trekhaak van je voorligger zetten.
- Bij het stilstaan in de file vooral zo gaan staan dat je zelf naar voren kunt kijken maar niet meer in je spiegels kijkt.
- In de file zo vaak mogelijk van links naar rechts switchen zodat je zo snel mogelijk vooraan komt.
- Bij knipperende matrixborden gewoon doorrijden en dan maximaal in de ankers als er file staat.
- En de mooiste: in de file meteen je mobieltje/ipad/stratenboek er bij pakken om te checken wat er aan de hand is en dan schrikken als een ambulance op je trekhaak zit.

Ik ben een groot voorstander van het Duitse systeem. De standstreifen is letterlijk voor stilstand. Niet voor rijdende voertuigen. Bij file gaan de stilstaande auto's de vluchtstrook op en de hulpdiensten middendoor. Ben je meteen van het gedoe af met versmalde vluchtstroken (zie filmpje), pechgevallen of actiekarren op de vluchtstrook en dat soort zaken. Laat de weggebruiker daar maar omheen sturen, die heeft ook zijn rijbewijs en kan dat op veel lagere snelheid. Is er geen vluchtstrook? Dan het rechterspiegeltje tegen de vangrail.  >:D

Heb ik 1 ding op te zeggen.
Amen.

Het is inmiddels bekend dat respect op sportvelden af en toe ver te zoeken is, maar op de weg naar dat veld toe is men het al kwijt. Welke weg dat ook is.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Jerommeke op 13 januari 2013, 15:19:13
Ik vraag me altijd af waarom Duitse automobilisten wél spiegelen en (op tijd) uitwijken en een veilige plaats zoeken....

Daarnaast is een hulpdienst op weg naar een ongeval op de snelweg ook slecht hoorbaar als je in de file staat. Men hoort de martinhoorns van de brandweer véél eerder als de drietoon in het genoemde filmpje  e050
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Lt. Col. Me op 13 januari 2013, 15:32:21
Ik vraag me altijd af waarom Duitse automobilisten wél spiegelen en (op tijd) uitwijken en een veilige plaats zoeken....
(...)
De Duitse infrastructuur heeft smalle standstreifen, veel smaller dan de Nederlandse vluchtstroken. Een Duitse standstreifen is dan ook niet bepaald een handige aanrijdroute voor groot materieel. Daarom doen Duitsers het middendoor rijden al zo'n beetje vanaf het begin. Iedereen doet het en de opgroeiende kinderen krijgen dat mee naar hun eigen autorijdende leven. Bovendien wijken de eerste auto's achter een stremming al uit naar links en rechts (zij weten immers dat er hulpdiensten op komst zijn), waardoor "de rest" er bijna automatisch achter gaat staan en de ruimte vrij laat. Kijk de Duitse on-board filmpjes er maar eens op na: van achter naar voor is (meestal) de hele Rettungsgasse al vrij. In Nederland blijven de eerste auto's achter het ongeval gewoon staan waar ze staan, zodat "de rest" ook gewoon aansluit. Met als gevolg dat iedereen pas ruimte gaat maken als er een voertuig aan komt. Daarbij komt dat in Nederland de geldende opvatting is dat een hulpdienst altijd via de vluchtstrook komt. Er wordt door weggebruikers niet bij nagedacht dat er op sommige plekken helemaal geen vluchtstrook is.

Heel basaal gesteld hebben de wegbeheerders en hulpdiensten het zichzelf moeilijk gemaakt, door weggebruikers "dom" te houden en zelf de volledige verantwoordelijkheid te nemen voor het aanrijden. "Lieve weggebruiker, houd de vluchtstrook vrij en ga zo snel mogelijk aan de kant als je blauw ziet, wij kiezen dan onze eigen route." In Duitsland is dat feitelijk omgedraaid: de weggebruiker heeft een minstens zo grote verantwoordelijkheid bij het aanrijden van hulpdiensten door zelf zo snel mogelijk de Rettungsgasse vrij te maken. "Lieve weggebruiker, maak direct ruimte en zorg dat je niet meer aan de kant hoeft als je blauw ziet, wij komen altijd middendoor." Essentieel verschil.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Gelderland op 13 januari 2013, 15:52:05
Ik vraag me altijd af waarom Duitse automobilisten wél spiegelen en (op tijd) uitwijken en een veilige plaats zoeken....


Het gras bij de buren....
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: rsc op 13 januari 2013, 17:12:03
Als mijn geheugen mij niet in de steek laat is het dat je over de vluchtstrook mag rijden met max 20 km/u harder dan het verkeer op de naast gelegen rijstrook maar niet harder dan max 50 km/u bij verkeer wat stil staat op de naast gelegen rijstrook.
We stonden toch in de file!
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: klf grimmenstein markt op 13 januari 2013, 17:16:28
Heel basaal gesteld hebben de wegbeheerders en hulpdiensten het zichzelf moeilijk gemaakt, door weggebruikers "dom" te houden en zelf de volledige verantwoordelijkheid te nemen voor het aanrijden. "Lieve weggebruiker, houd de vluchtstrook vrij en ga zo snel mogelijk aan de kant als je blauw ziet, wij kiezen dan onze eigen route." In Duitsland is dat feitelijk omgedraaid: de weggebruiker heeft een minstens zo grote verantwoordelijkheid bij het aanrijden van hulpdiensten door zelf zo snel mogelijk de Rettungsgasse vrij te maken. "Lieve weggebruiker, maak direct ruimte en zorg dat je niet meer aan de kant hoeft als je blauw ziet, wij komen altijd middendoor." Essentieel verschil.

En dat is nu precies wat ik in mijn voorbeeldje A7 probeer duidelijk te maken en wat je ook in het filmpje terug ziet komen. Doordat hulpverlenend Nederland zelf zijn weg zoekt is er totaal geen eenduidig beeld en wordt links en rechts voorbij gegaan door HV voertuigen die, begrijpelijk, zsm terplaatse willen zijn maar door alle verschillende manieren van aanrijden het zichzelf (wellicht onbewust) een stuk lastiger maken dan noodzakelijk, door voor het ene voertuig naar links te moeten uitwijken en voor het volgende voertuig naar rechts verbuikt de file onnodig ruimte om voor het daarop volgende voertuig opnieuw te kunnen uitwijken met als gevolg dat een HV voertuig moet gaan slalomen of zich zelf hopeloos vast rijd.

Nogmaals alle duidelijkheid begint bij de HV diensten zelf door allen op een gelijke wijze aan te rijden langs de file zolang de hulpverlening alleen de problemen ziet en de oplossingen zoekt bij de weggebruiker zonder zelf duidelijkheid te brengen zal dit probleem blijven bestaan.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Gast op 13 januari 2013, 17:20:06
De ellende is dat je zelf als bestuurder van een HV-voertuig onder prio1 of A1 de afweging en inschatting moet blijven maken, wanneer rijdt het verkeer wel en wanneer rijdt het NIET dusdanig dat ik me, volgens de regels, nu wél en nu níet op de vluchtstrook mag begeven.
Ik heb zelf vorig jaar een A1 rit tijdens de fileperiode gehad van Sanquin A'dam naar Utrecht, waarbij ik op de A9 bij Amstelveen meerdere keren heb moeten wisselen van vluchtstrook naar het midden van rijstrook 1n en 2, en weer terug naar de vluchtstrook. Omdat de regels dit voorschrijven.
Het probleem ligt mijns inziens niet bij rijdend hulpverlenend Nederland, maar in dit specifieke geval betreffende files, bij de regels die we moeten naleven waardoor dat voor de overige weggebruiker op slalommen lijkend gedrag voorkomt.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: klf grimmenstein markt op 13 januari 2013, 18:01:36
De ellende is dat je zelf als bestuurder van een HV-voertuig onder prio1 of A1 de afweging en inschatting moet blijven maken, wanneer rijdt het verkeer wel en wanneer rijdt het NIET dusdanig dat ik me, volgens de regels, nu wél en nu níet op de vluchtstrook mag begeven.

Het probleem ligt mijns inziens niet bij rijdend hulpverlenend Nederland, maar in dit specifieke geval betreffende files, bij de regels die we moeten naleven waardoor dat voor de overige weggebruiker op slalommen lijkend gedrag voorkomt.

Maar Caprice, als de regels jou voorschrijven om zelf een weg te zoeken waarbij je soms wel en soms geen gebruik mag maken van de vluchtstrook dan zit het probleem in basis in de regels en die worden, denk ik, opgesteld althans mede, door de HV diensten in elk geval werken zij de regels verder uit in hun branche richtlijnen. Zolang in deze richtlijnen geen duidelijk en (onderling) gelijk beleid is ten aanzien van de wijze waarop een file gepasseerd moet worden ligt het probleem m.i. in basis bij de HV diensten c.q. hun (en ook onze) overheid. Bij gebrek aan regelgeving van onze overheid zou je (wederom m.i.) als HV diensten dit gebrek moeten / kunnen ondervangen in je richtlijnen. Op het moment dat je als HV diensten (onderling) duidelijke regels hebt afgesproken kun je die ook eenvoudig en duidelijk communiceren met de rest van de weggebruikers via een campagne op bijv. de TV en voor de verse bestuurders via de rijscholen.
We zouden dan bijvoorbeeld kunnen afspreken dat wanneer de matrix boorden gaan branden iedereen op de meest linkerbaan uitwijkt naar links en de overige naar uiterst rechts naar goed voorbeeld van onze oosterburen
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Pully op 13 januari 2013, 19:18:16
Bij de voor mij bekende brancherichtlijnen is het allemaal hetzelfde geregeld. Namelijk is er een vluchtstrook, dan over de vluchtstrook. Is deze er niet dan tussen rijstrook 1 en 2.

Zelf heb ik het vermoede dat ten tijde van het ontwikkelen van de richtlijnen er nog niet echt een beeld was van het huidige wegennet. Er zijn de laatste paar jaar zoveel spitsstroken bij gekomen, waardoor het rijden over de vluchtstroken niet meer mogelijk is.

Ik ben overigens een groot voorstander van hoe onze oosterburen het geregeld hebben.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Peter71 op 13 januari 2013, 19:24:58
Bij de voor mij bekende brancherichtlijnen is het allemaal hetzelfde geregeld. Namelijk is er een vluchtstrook, dan over de vluchtstrook. Is deze er niet dan tussen rijstrook 1 en 2.

Zelf heb ik het vermoede dat ten tijde van het ontwikkelen van de richtlijnen er nog niet echt een beeld was van het huidige wegennet. Er zijn de laatste paar jaar zoveel spitsstroken bij gekomen, waardoor het rijden over de vluchtstroken niet meer mogelijk is.

Ik ben overigens een groot voorstander van hoe onze oosterburen het geregeld hebben.

Inderdaad, het is allemaal wel geregeld, alleen achterhaald de tijd de gestelde regels. Ik weet dat er plannen zijn om het idee van Duitsland ook hier in nederland in te voeren, ik ken al een weggedeelte waar dit van toepassing is. Laatste stukje A30 met de aansluiting naar de A1 bij Barneveld.
Maar zolang de politiek er een ei over moet leggen gaat dit nog een hele poos duren, zeker zolang de politiek met zichzelf overhoop liggen.
En als men dan toch in de file staat, en wij komen over de vluchtstrook zorg dan dat deze ook vrij is. En ga niet half op de vluchtstrook staan, zoals bepaalde automobilisten en vrachtwagenchauffeurs menen te moeten doen. Of je moet toe zijn aan een nieuwe rechter buitenspiegel.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Pully op 13 januari 2013, 19:35:40
Inderdaad, het is allemaal wel geregeld, alleen achterhaald de tijd de gestelde regels. Ik weet dat er plannen zijn om het idee van Duitsland ook hier in nederland in te voeren, ik ken al een weggedeelte waar dit van toepassing is. Laatste stukje A30 met de aansluiting naar de A1 bij Barneveld.
Maar zolang de politiek er een ei over moet leggen gaat dit nog een hele poos duren, zeker zolang de politiek met zichzelf overhoop liggen.
En als men dan toch in de file staat, en wij komen over de vluchtstrook zorg dan dat deze ook vrij is. En ga niet half op de vluchtstrook staan, zoals bepaalde automobilisten en vrachtwagenchauffeurs menen te moeten doen. Of je moet toe zijn aan een nieuwe rechter buitenspiegel.

Dat is het inderdaad erg achterhaald. Ze zouden in Den Haag echt even snel wakker geschud moeten worden, want de HV'ers krijgen het op hun bordje als de aanrijtijden niet gehaald worden, terwijl dit deels ook komt dit soort rare regels.

Dat laatste is alleen bij jullie van toepassing, ;). Want als ik met een Touran, golf, transporter of Mercedes Vito dat doe, dan worden mijn werkgevers niet blij. Die zullen waarschijnlijk zeggen: "wacht dan maar even."
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Berger op 13 januari 2013, 20:23:59
En dan hetzelfde verhaal, maar nu met een grote gele vrachtwagen, met alleen maar oranje flitsers en zwaailampen.....is nog lastiger om ruimte te krijgen, en we worden er echt op afgerekend als we de aanrijtijden niet halen, kan je gewoon je rayon, en dus je werk kosten!
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Pully op 13 januari 2013, 20:30:18
En dan hetzelfde verhaal, maar nu met een grote gele vrachtwagen, met alleen maar oranje flitsers en zwaailampen.....is nog lastiger om ruimte te krijgen, en we worden er echt op afgerekend als we de aanrijtijden niet halen, kan je gewoon je rayon, en dus je werk kosten!

Voor jullie is het helemaal een drama. Dat geloof ik graag. Daarom moeten we ook allemaal over op het systeem wat ze in Duitsland gebruiken en dat jullie daar ook gebruik van mogen maken.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: sylvester1986 op 13 januari 2013, 20:32:14
Inderdaad, het is allemaal wel geregeld, alleen achterhaald de tijd de gestelde regels. Ik weet dat er plannen zijn om het idee van Duitsland ook hier in nederland in te voeren,
Dit bedoel je?
Zwaailicht? Maak ruimte in het midden! (http://www.rijkswaterstaat.nl/wegen/plannen_en_projecten/a_wegen/a10/a10_oost_a1_diemen/Nieuws/nieuwsbrief/december_2012/zwaailicht_maak_ruimte_in_het_midden.aspx?tmcsTrackingInfo=$ndSKRbFPIQUvjRZ3xXYTEGNDhzayX89kji2FfzSzuol41nzX6TSwv4$$).
Bron: RWS

Daarnaast kom ik regelmatig onderstaande bord tegen.
http://www.flickr.com/photos/inessaraiva/4005993705/# (http://www.flickr.com/photos/inessaraiva/4005993705/#)
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Gast op 13 januari 2013, 20:37:48
Bij de voor mij bekende brancherichtlijnen is het allemaal hetzelfde geregeld. Namelijk is er een vluchtstrook, dan over de vluchtstrook. Is deze er niet dan tussen rijstrook 1 en 2.

Maar wat dan als er wel een vluchtstrook is maar het verkeer rijdt dusdanig op dat de snelheid boven 80km/u komt?
En rijden over een vluchtstrook betekent meer kans op schade aan banden.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Groenemotormuis op 13 januari 2013, 20:39:08
Dit bedoel je?
Zwaailicht? Maak ruimte in het midden! (http://www.rijkswaterstaat.nl/wegen/plannen_en_projecten/a_wegen/a10/a10_oost_a1_diemen/Nieuws/nieuwsbrief/december_2012/zwaailicht_maak_ruimte_in_het_midden.aspx?tmcsTrackingInfo=$ndSKRbFPIQUvjRZ3xXYTEGNDhzayX89kji2FfzSzuol41nzX6TSwv4$$).
Bron: RWS

Daarnaast kom ik regelmatig onderstaande bord tegen.
http://www.flickr.com/photos/inessaraiva/4005993705/# (http://www.flickr.com/photos/inessaraiva/4005993705/#)
Die borden worden tegenwoordig steeds vaker neergezet inderdaad. Dit met name op plekken waar er geen vluchtstrook aanwezig is.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Peter71 op 13 januari 2013, 20:43:30
Maar wat dan als er wel een vluchtstrook is maar het verkeer rijdt dusdanig op dat de snelheid boven 80km/u komt?
En rijden over een vluchtstrook betekent meer kans op schade aan banden.
Zolang het verkeer boven de 80 rijdt kun je als hulpverleningsvoertuig gewoon gebruik maken van de normale rijbanen. Dat doen wij ook. pas als je in de file situatie komt kun je naar de vluchtstrook
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Pully op 13 januari 2013, 20:50:04
Maar wat dan als er wel een vluchtstrook is maar het verkeer rijdt dusdanig op dat de snelheid boven 80km/u komt?
En rijden over een vluchtstrook betekent meer kans op schade aan banden.

Je hebt gelijk ik was niet volledig. Maar in de brancherichtlijnen die ken ik die zeggen dat je dan op de gewone rijbaan moet rijden. Dat is wel leuk als je dat harmonica effect hebt, want dan mag je de hele tijd switchen zoals jij aangaf. En het is zeker een verhoogde kans op lekrijden. Daarom ook de Duitse manier. Dus tussen rijstrook 1 en 2 door.
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Gast op 14 januari 2013, 11:59:01
Je hebt gelijk ik was niet volledig. Maar in de brancherichtlijnen die ken ik die zeggen dat je dan op de gewone rijbaan moet rijden. Dat is wel leuk als je dat harmonica effect hebt, want dan mag je de hele tijd switchen zoals jij aangaf. En het is zeker een verhoogde kans op lekrijden. Daarom ook de Duitse manier. Dus tussen rijstrook 1 en 2 door.

Ik ken de richtlijnen en handel dan ook naar beste eer en geweten daarna ;) Dus toen ik op de A9 eerst de vluchtstrook pakte omdat het zo goed als stil stond, daarna tussen rijbaan 1 en 2 ging rijden omdat het verkeer vanaf Schiphol tot Amstelveen weer dik 70 reed, en vanaf de flitspaal op de A9 weer vol in de ankertjes ging waardoor ik weer naar de vluchtstrook moest manoeuvreren, heb ik me aan de regels gehouden maar nee, fijn was dat harmonica-rijden niet nee!
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Pully op 14 januari 2013, 12:19:27
Ik ken de richtlijnen en handel dan ook naar beste eer en geweten daarna ;) Dus toen ik op de A9 eerst de vluchtstrook pakte omdat het zo goed als stil stond, daarna tussen rijbaan 1 en 2 ging rijden omdat het verkeer vanaf Schiphol tot Amstelveen weer dik 70 reed, en vanaf de flitspaal op de A9 weer vol in de ankertjes ging waardoor ik weer naar de vluchtstrook moest manoeuvreren, heb ik me aan de regels gehouden maar nee, fijn was dat harmonica-rijden niet nee!

Ik de situatie erg goed! Het is ook heel vervelend om het zo te moeten doen. Je zou bijna van de regels willen afwijken om het practischer te maken. Maar dat lijkt me in ons geval geen goed plan.  ;)
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: sylvester1986 op 1 februari 2013, 15:21:50
Ook netjes dat de bestuurder zijn voorgangster seint (0:04) i.v.m. de politiewagen. O0
Alleen let ze niet op en haar manouvre verdient geen schoonheidsprijs.
2x Zivilstreifenwagen Polizei Frankfurt a.M. (http://www.youtube.com/watch?v=pxRKOxJbJDc#ws)
Flasche9TV
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Stefan Verkerk op 2 februari 2013, 23:57:04
Dat pitje bij het tweede voertuig... te belachelijk voor woorden.  :-X :-X
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Brambd op 3 februari 2013, 00:10:35
Ook netjes dat de bestuurder zijn voorgangster seint (0:04) i.v.m. de politiewagen. O0
Alleen let ze niet op en haar manouvre verdient geen schoonheidsprijs.
2x Zivilstreifenwagen Polizei Frankfurt a.M. (http://www.youtube.com/watch?v=pxRKOxJbJDc#ws)
Flasche9TV
de reactie dan ook van de bestuurder als de vrouw haar 'actie' begint ;D
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: Gast op 3 februari 2013, 00:15:33
Dat pitje bij het tweede voertuig... te belachelijk voor woorden.  :-X :-X

Zo scheef dat het staat ja.
Titel: OGS-training voor ketenpartners door Politieacademie
Bericht door: Nick op 14 februari 2013, 12:17:06
Politieacademie ‏@Politieacademie
Nieuw: de Politieacademie heeft nu ook een training voor ketenpartners op het gebied van rijden in voorrangsvoertuigen. http://ow.ly/hHJpM (http://ow.ly/hHJpM)


Citaat
Training rijvaardigheid hulpverleningsdienst

Algemeen
Deze training rijvaardigheid en rijveiligheid is gericht op het uitvoeren van de specifieke rijtaak met een (on-)opvallend hulpverleningsvoertuig, bijvoorbeeld een brandweer- of ambulancevoertuig. Je leert en oefent om op veilige wijze gebruik te maken van de verleende vrijstelling. Binnen de kaders / werkingssfeer van de brancherichtlijn oefen je het rijden van spoedritten.

De training wordt samen met de opdrachtgever op maat gemaakt. Onderwerpen die aan de orde kunnen komen, zijn de algemene of specifieke onderdelen van de rijvaardigheid, het gebruik van optische en geluidssignalen, de wetgeving m.b.t. vrijstelling voor voorrangsvoertuigen en het toepassen van de brancherichtlijn. En dat alles om een veilige manier van rijden tijdens de uitoefening van je werkzaamheden te waarborgen.

Als student krijg je inzicht in je sterke en zwakke punten op het gebied van je rijvaardigheid. Je krijgt begeleiding, coaching en feedback met betrekking tot je totale rijvaardigheid en dan vooral over je minder sterke punten.

Voor wie
Deze training is bedoeld voor medewerkers van hulpverleningsdiensten die tijdens het werk spoedritten rijden in voertuigen aangemerkt als voorrangsvoertuig, en daarbij gebruik maken van optische en geluidssignalen.

Resultaat
De begeleidende docent maakt een korte rijrapportage die wordt besproken met de student en aangeboden aan de opdrachtgever. Als student ontvang je na afloop een getuigschrift.
Bron: https://www.politieacademie.nl/onderwijs/onderwijsaanbod/Pages/opleiding.aspx?code=9102367 (https://www.politieacademie.nl/onderwijs/onderwijsaanbod/Pages/opleiding.aspx?code=9102367)
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: grizz op 2 mei 2014, 22:13:12
Mensen spiegelen gewoon niet....dat is het grootste probleem !
Titel: Re: Rijden met Optische en geluidssignalen (OGS) steeds makkelijker?
Bericht door: thetwin84 op 2 juni 2014, 23:26:40
Citaat van: grizz link=msg=1264245 date=1399061592
Mensen spiegelen gewoon niet....dat is het grootste probleem !

Tot hoever valt er te spiegelen...
sommige wagens hebben geen eens een achteruitkijkspiegel dus ja dan moet je het op de zij-spiegels doen...
En daar hebben sommige mensen de rechter niet eens naar achteren staan maar op een soort van parkeer-stand om beter langs stoepranden te parkeren...

Echt je ziet de meest vreemde manieren van spiegelinstellingen...
De enige die altijd juist staat is de linker...

Ben blij dat ik wel al mijn spiegels heb leren gebruiken tijdens mijn rijlessen.
zodanig erg dat ik zelfs niet zonder mijn rechter spiegel kan!

Ik moet kunnen millimeterrijden  >:D