Hulpverleningsforum

Incidenten => Incidenten buitenland => Archief Incidenten buitenland => Topic gestart door: Hulpverleningsforum op 1 januari 2014, 00:00:00

Titel: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Hulpverleningsforum op 1 januari 2014, 00:00:00
Uit de media buitenland 2014

In dit topic kun je nieuwsberichten over buitenlandse incidenten posten;
Nieuwsberichten over de hulpverlening zelf horen thuis in de desbetreffende vakinhoudelijke board.

Probeer een bericht zo volledig mogelijk over te nemen; Vermeld -indien van toepassing- duidelijk de bron van je informatie!
Dit geldt ook voor het plaatsen van foto's, filmpjes, geluidsfragementen, etc. Denk daarbij aan het copyright!

Alle 'actuele' berichten die niet direct te linken zijn aan een (actueel) incident moeten worden geopend in een van de vakinhoudelijke boards; binnen de vakinhoudelijke boards kunnen de actuele discussies over die onderwerpen plaatsvinden.

De complete handleiding: Regels mbt het posten in “Incidenten” (http://www.hulpverleningsforum.nl/index.php?topic=39827.msg767065#msg767065)

De forumregels: Forumreglement (http://www.hulpverleningsforum.nl/index.php?action=pages)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Trevor Philips op 1 januari 2014, 15:54:33
De Hulpdiensten in Nordrhein Westfalen moesten oud op nieuw bijna 4000 keer in actie komen.
Een samenvatting is hier te vinden:
http://www.rp-online.de/nrw/panorama/fast-4000-einsaetze-so-verlief-die-silvesternacht-in-nrw-aid-1.3917138 (http://www.rp-online.de/nrw/panorama/fast-4000-einsaetze-so-verlief-die-silvesternacht-in-nrw-aid-1.3917138)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Asterix 900 op 2 januari 2014, 01:48:40
Oudjaar in de Far West van Brussel  :-\

Citaat van: De Standaard
Drie steekpartijen en een schietpartij in Brussel

Op de Kaasmarkt in Brussel is tijdens nieuwjaarsnacht, rond 4 uur ‘s ochtends, een man zwaargewond geraakt doordat hij gestoken werd met een schroevendraaier in de hals. Op de Kolenmarkt werd iemand met een mes in de buik gestoken. Ook op het Sint-Joostplein ontaarde een ruzie in een steekpartij.

Uit het eerste onderzoek blijkt dat de passagier van een voertuig aan de Kaasmarkt beledigd werd door een voorbijganger die te veel had gedronken. De bestuurder van de auto kreeg het daarop aan de stok met de voetganger. Het kwam tot een vechtpartij, waarbij de bestuurder de voetganger met een schroevendraaier in de hals stak.

Het slachtoffer, dat levensgevaarlijk gewond raakte, moest geopereerd worden. De feiten staan momenteel gekwalificeerd als wederzijdse slagen en verwondingen. De bestuurder en de voetganger werden van hun vrijheid beroofd. De drie betrokkenen waren tussen 20 en 25 jaar. Het gerecht gaat door met hun verhoren.

Kolenmarkt

Op de Kolenmarkt in Brussel werd een persoon met een mes in de buik gestoken. Dat zegt de woordvoerder van het parket van Brussel. De steekpartij gebeurde in de vroege ochtend. Het slachtoffer moest naar het ziekenhuis gebracht worden. Er werd een verdachte opgepakt. Meer details ontbreken.

Sint-Joostplein

De politie heeft tijdens nieuwjaarsnacht een man van 28 jaar opgepakt in Sint-Joost-ten-Node, omdat hij een van zijn kennissen met een mes in de buik had gestoken. Dat zegt de woordvoerder van de politiezone Brussel-Noord.

De steekpartij gebeurde rond 4 uur in de buurt van het Sint-Joostplein. De verdachte en het slachtoffer hadden Nieuwjaar samen gevierd, maar een woordenwisseling ontaardde in een vechtpartij. Een van de twee heethoofden haalde daarop een mes boven en stak de andere.

Het slachtoffer, een man van 25, was niet in kritieke toestand. Hij mocht woensdagmorgen het ziekenhuis verlaten. De verdachte was zo dronken dat hij nog niet kon verhoord worden.

Beschoten

In Molenbeek is dinsdagochtend rond 4 uur een 24-jarige man op straat neergeschoten. De politie van de zone Brussel-West werd dinsdag rond 4.20 uur opgeroepen voor een schietpartij op het kruispunt van de Ninoofsesteenweg en de Henegouwenkaai.

Volgens verklaringen van het slachtoffer werd hij door drie mannen van rond de 20 aangesproken in een taal die hij niet verstond. Terwijl een van de mannen naast hem bleef lopen, gingen de twee anderen achter hem langs.

Hij hoorde een knal en voelde pijn in de rug. Hij zag dat een van de drie een vuurwapen vasthad. De drie hebben niets gestolen en vluchtten weg in de richting van het centrum van Brussel.

De toestand van het slachtoffer verslechterde in het ziekenhuis. Hij moest met spoed worden geopereerd. De kogel bleek niet ver van zijn hart te zitten. De twintiger verkeert niet meer in levensgevaar.

Het parket ging ter plaatse. Er is nog geen spoor van de verdachten.

'Minder dan andere jaren'

De brandweer van Brussel is tijdens nieuwjaarsnacht 190 keer moeten uitrukken om dringende medische hulp te bieden. 'Dat is iets minder dan de voorbije jaren', zegt woordvoerder Pierre Meys woensdag.

Ook moest de brandweer 24 keer tussenbeide komen voor brandend stadsmeubilair als containers en vuilnisbakken. Een zevental keer ging het om brandende auto's. Rond 3 uur 's nachts nam het aantal incidenten af. De auto's werden in brand gestoken in de gemeenten Anderlecht, Sint-Jans-Molenbeek en in Brussel, aan de Picardstraat, niet ver van het kanaal.

Bron (http://www.standaard.be/cnt/dmf20140101_00909011)

Citaat van: De Standaard
Minstens vijf arrestaties voor in brand gestoken voertuigen

De politie van de zone Brussel-Zuid heeft vijf verdachten opgepakt voor het in brand steken van auto’s in nieuwjaarsnacht. Twee werden bestuurlijk aangehouden, drie gerechtelijk, zo zegt Marie Verbeke, woordvoerster van de zone Brussel-Zuid.

Een van de drie gerechtelijk aangehouden verdachten werd op heterdaad betrapt. Hij had een ruit van een auto ingeslagen, benzine naar binnen gegoten en stond op het punt om het voertuig in brand te steken. De tweede verdachte had een traangasbom op zak, de derde een alarmpistool. In totaal werden er vier auto’s in brand gestoken in de zone Brussel-Zuid (Anderlecht, Sint-Gillis, Vorst), een vijfde raakte beschadigd bij een poging tot brandstichting.

In Brussel werd een auto in brand gestoken in de Pieremansstraat. In nieuwjaarsnacht hield de politie van de zone Brussel-Elsene vijftien mensen bestuurlijk aan voor ordeverstoring. Veertien werden er gerechtelijk aangehouden. De politie stelde elf verdachten ter beschikking van het parket van Brussel. De woordvoerster van de politiezone Brussel-Elsene, Ilse Vandekeere, kon niet verduidelijken of een ervan te maken had met de brandstichting in de Pieremansstraat.

In de Delaunoystraat in Sint-Jans-Molenbeek ten slotte brandden dinsdagochtend twee voertuigen totaal uit en werden er twee beschadigd door de vlammen. De politie van de zone Brussel-West is nog op zoek naar de daders. In nieuwjaarsnacht werden in de zone vooral vuilnisbakken in brand gestoken.

Bron (http://www.standaard.be/cnt/dmf20140101_00909130)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: V16.01 op 3 januari 2014, 18:14:58
Bom WO II ontploft: 1 dode


In Euskirchen bij Keulen is een graafmachinist om het leven gekomen toen een bom uit de Tweede Wereldoorlog ontplofte. De man raakte de bom tijdens werkzaamheden. Om wat voor bom het gaat, is nog onduidelijk.

Bij de explosie raakten dertien mensen gewond. Twee van hen zijn er slecht aan toe.

De explosie leidde tot een enorme drukgolf. Omwonenden zeggen op Twitter dat ze die tot op kilometers afstand hebben gevoeld.

Ruiten

In het centrum van Euskirchen zijn tientallen en mogelijk honderden ruiten gesneuveld. Ook klapten ramen en deuren door de drukgolf spontaan dicht.

Enkele gebouwen in de buurt van de bouwplaats zijn ontruimd. Mogelijk is er instortingsgevaar.

In Duitsland worden nog dagelijks explosieven uit de Tweede Wereldoorlog ontdekt. Alleen al in de deelstaat Noordrijn-Westfalen zijn sinds de jaren 50 meer dan 25.000 bommen, granaten en mijnen onschadelijk gemaakt.

www.nosop3.nl (http://www.nosop3.nl)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 5 januari 2014, 17:56:29
Jon Passantino ‏@passantino 3m
Eyewitness video of high-rise fire burning on Manhattan’s West Side (https://pbs.twimg.com/media/BdOwpxcCAAABo3K.png)
uitdaging op de 20e verdieping, hopen dat dat goed gaat!
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Rufes op 5 januari 2014, 17:59:48
En iemand die er vast zit:

Mickey Atwal ‏@MickeyAtwal
Stuck on building on 26 floor. Building on fire. https://pbs.twimg.com/media/BdOpoXWCIAALqVg.jpg:large

Mickey Atwal ‏@MickeyAtwal
Still stuck. Too much smoke on hallways. Elevators not working. Standing in balcony with wife and 2yr old.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 5 januari 2014, 18:05:31
Alertpage ‏@alert1075 4m
Manhattan- Car 6 now says no extension beyond the fire floor.
lijkt goede kant op te gaan
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Wouter op 5 januari 2014, 18:12:42
New York City Alerts @NYCityAlerts 4m
Manhattan: *3 Alarm Fire* Box #0798, 500 W 43 St U/D 3rd Alarm, FDNY still getting multiple calls for people trapped.

New York City Alerts @NYCityAlerts 3m
Manhattan: *3 Alarm Fire* Box #0798, 500 West 43 St U/D Fire is k/d, FDNY asking all residents to open their windows and let the smoke vent.

Brand meester :-)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 5 januari 2014, 18:23:03
Citaat van: Rufes link=msg=1234302 date=1388941188
En iemand die er vast zit:

Mickey Atwal ‏@MickeyAtwal
Stuck on building on 26 floor. Building on fire. https://pbs.twimg.com/media/BdOpoXWCIAALqVg.jpg:large

Mickey Atwal ‏@MickeyAtwal
Still stuck. Too much smoke on hallways. Elevators not working. Standing in balcony with wife and 2yr old.
Mickey Atwal ‏@MickeyAtwal 3m
Firemen here in our hallway. Telling us to stay put. Looks like fire started a few floors below. Family safe and in good spirits
Mickey meldt zich gelukkig ook weer  O0
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 5 januari 2014, 18:59:01
Alertpage ‏@alert1075 6m
0798 | MANHATTAN NY | UNDER CONTROL | 500 W 43 ST | TWO 10-45 CODE 2 (CRITICAL), FOUR 10-45 CODE 4 (MINOR) | AP18 |

6 gewonden, waarvan 2 ernstig.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 5 januari 2014, 19:04:26
John Bell ‏@NewsBell 3m
#NYC Manhattan Fire
- 2 critically injured
- 3 alarm fire on 20th floor
- 500 W 43rd Street
- 130+ #NYFD personnel (https://pbs.twimg.com/media/BdPAXBiIgAAOjb6.jpg)

Vreemd, die zwarte verdiepingen die onder de brandhaard lijken te zijn.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Wouter op 5 januari 2014, 19:07:19
Citaat van: bart007 link=msg=1234326 date=1388945066
John Bell ‏@NewsBell 3m
#NYC Manhattan Fire
- 2 critically injured
- 3 alarm fire on 20th floor
- 500 W 43rd Street
- 130+ #NYFD personnel (https://pbs.twimg.com/media/BdPAXBiIgAAOjb6.jpg)

Vreemd, die zwarte verdiepingen die onder de brandhaard lijken te zijn.

Is ook een foto van een andere brand.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 5 januari 2014, 19:35:04
Citaat van: Wouter link=msg=1234328 date=1388945239
Is ook een foto van een andere brand.
Klopt, had je snel door ... ( ik niet  98uiye )
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Rufes op 7 januari 2014, 23:18:40
@AP
BREAKING: US Air Force says one of its Pave-Hawk helicopters has crashed in England
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: DeWaasdorp op 7 januari 2014, 23:43:11
Four people are believed to have been killed when a helicopter crashed, police have said.

The aircraft came down in Cley Next The Sea in north Norfolk, off the east coast of England. Emergency services are at the scene with a 1,200ft (400m) area cordoned off.

The helicopter is an HH-60G Pave Hawk, based at RAF Lakenheath in Suffolk, a spokesman for the USAF confirmed.

The aircraft usually carries a four-man crew on board, he said.

Police said residents can stay in their homes but pedestrians and motorists are being diverted away as there is live ammunition on board.

Six appliances from Norfolk Fire Service are currently in attendance, including four pumps, a water carrier and an environmental protection unit.

Meer info en foto's op: http://www.bbc.co.uk/news/uk-25646978 (http://www.bbc.co.uk/news/uk-25646978)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 8 januari 2014, 00:39:19
http://en.wikipedia.org/wiki/Sikorsky_HH-60_Pave_Hawk (http://en.wikipedia.org/wiki/Sikorsky_HH-60_Pave_Hawk)

(https://www.hulpverleningsforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fupload.wikimedia.org%2Fwikipedia%2Fcommons%2Fc%2Fc6%2FFlickr_-_DVIDSHUB_-_212th_Rescue_Squadron_and_509th_Infantry_Regiment_%2528Airborne%2529_train_with_each_other_%2528Image_1_of_13%2529.jpg&hash=482bec3fea9c8b2aa1f9eccfb5a15b86)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 8 januari 2014, 16:18:19
Leuke fotoserie van het blussen van een brand in arctische omstandigheden.

http://www.ad.nl/ad/nl/5594/foto/photoalbum/detail/3573937/488980/8/Blussen-bij--26-graden-een-huzarenstukje.dhtml (http://www.ad.nl/ad/nl/5594/foto/photoalbum/detail/3573937/488980/8/Blussen-bij--26-graden-een-huzarenstukje.dhtml)

En nog meer koud ongerief... let even op de ladderwagen, die rukt pas weer in als de lente is aangebroken...

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2533631/Freezing-temperatures-turn-burning-building-ice-castle-firemen-left-icicles-uniforms-battling-blaze.html (http://www.dailymail.co.uk/news/article-2533631/Freezing-temperatures-turn-burning-building-ice-castle-firemen-left-icicles-uniforms-battling-blaze.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Peter71 op 8 januari 2014, 16:43:52
Citaat van: Diamondback link=msg=1235286 date=1389194299
Leuke fotoserie van het blussen van een brand in arctische omstandigheden.

http://www.ad.nl/ad/nl/5594/foto/photoalbum/detail/3573937/488980/8/Blussen-bij--26-graden-een-huzarenstukje.dhtml (http://www.ad.nl/ad/nl/5594/foto/photoalbum/detail/3573937/488980/8/Blussen-bij--26-graden-een-huzarenstukje.dhtml)

En nog meer koud ongerief... let even op de ladderwagen, die rukt pas weer in als de lente is aangebroken...

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2533631/Freezing-temperatures-turn-burning-building-ice-castle-firemen-left-icicles-uniforms-battling-blaze.html (http://www.dailymail.co.uk/news/article-2533631/Freezing-temperatures-turn-burning-building-ice-castle-firemen-left-icicles-uniforms-battling-blaze.html)
Sja, dat ga je niet redden met alleen even de ruiten schoon krabben. :-X :-X
Lastig werken met die koude, alles bevriest waar je bij staat. Slangen zijn onhandelbaar. En ik vrees dat met -26 het ook niet helpt om constant het water te laten stromen door de slangen, trouwens waar ga je die ijsvloer laten. :-X
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Peter71 op 9 januari 2014, 16:21:44
Citaat van: http://www.volkskrant.nl/vk/nl/2668/Buitenland/article/detail/3574622/2014/01/09/Enorme-rookwolk-na-explosie-Shell-in-Keulen.dhtml
Enorme rookwolk na explosie Shell in Keulen


Door een ontploffing bij de Shell-raffinaderij in Keulen hangt een 'reusachtige rookwolk' boven de Duitse stad. Dit meldt de plaatselijke krant Kölner Stadt-Anzeiger vanmiddag op zijn website.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Peter71 op 9 januari 2014, 16:24:14
Janko ‏@jankoduinker 43s
"@AnonNewsDE: #Shell Explosion in #Godorf pic.twitter.com/oN52ZeBL6y" whoops...
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 9 januari 2014, 16:33:12
Anonymous Germany ‏@AnonNewsDE 4m
Sirenenalarm in ganz #Köln. Die #A555 soll gesperrt sein, Bahnen fahren auch nicht. #Explosion #Shell #Godorf
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: sylvester1986 op 9 januari 2014, 16:34:13
Citaat van: Peter71 link=msg=1235569 date=1389281054
Janko ‏@jankoduinker 43s
"@AnonNewsDE: #Shell Explosion in #Godorf pic.twitter.com/oN52ZeBL6y" whoops...
Fotootje.
http://www.rtlnieuws.nl/nieuws/buitenland/enorme-rookwolk-na-explosie-shell-keulen (http://www.rtlnieuws.nl/nieuws/buitenland/enorme-rookwolk-na-explosie-shell-keulen)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 9 januari 2014, 16:38:38
Nach einer Explosion bei Shell in Köln-Godorf steht eine riesige Rauchwolke über dem Stadtteil. Offenbar war ein Schwimmdachtank in Brand geraten. Anwohner werden gebeten die Fenster und Türen geschlossen zu halten.

bron: http://www.ksta.de/rodenkirchen/grosse-rauchwolke-explosion-bei-shell-in-godorf,15187572,25837912.html (http://www.ksta.de/rodenkirchen/grosse-rauchwolke-explosion-bei-shell-in-godorf,15187572,25837912.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 9 januari 2014, 16:39:09
Großbrand in Köln - Godorf bei Shell riesen Rauchwolke über Köln / Cologne (http://www.youtube.com/watch?v=4-Z0jSqrSfU#ws)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 9 januari 2014, 16:40:54
Feuer bei SHELL / Godorf (http://www.youtube.com/watch?v=Ar7MSAdMi18#ws)

Feuer bei Shell / Godorf (http://www.youtube.com/watch?v=VqcNUgMYMEo#ws)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: ADGPB op 11 januari 2014, 11:47:37
Vuurzee legt historische Tibetaanse stad in de as
Bewerkt door: redactie − 11/01/14, 07:40  − bron: AP

http://www.trouw.nl/tr/nl/4496/Buitenland/article/detail/3575763/2014/01/11/Vuurzee-legt-historische-Tibetaanse-stad-in-de-as.dhtml (http://www.trouw.nl/tr/nl/4496/Buitenland/article/detail/3575763/2014/01/11/Vuurzee-legt-historische-Tibetaanse-stad-in-de-as.dhtml)

De bij toeristen populaire historische Tibetaanse stad Dukezong is door een 10 uur durende brand volledig in de as gelegd. De oorzaak van de brand is onbekend. Er zijn geen slachtoffers gemeld.

Meer dan duizend brandweerlieden hielpen mee het vuur te bestrijden, maar het duurde tien uur voor het helemaal onder controle was. Meer dan honderd huizen zijn verwoest, zo meldt het officiële persbureau Xinhua.

Volgens de Chinese staatstelevisie kon het vuur zich vooral zo snel verspreiden, omdat de meeste bouwwerken in Dukezong van hout zijn gemaakt.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: JarnoF op 14 januari 2014, 18:11:54
http://nos.nl/artikel/597347-noorse-traumaheli-stort-neer.html (http://nos.nl/artikel/597347-noorse-traumaheli-stort-neer.html)

Noorse Traumahelikopter stort neer.
2 doden te betreuren  :'(
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Live op 14 januari 2014, 18:17:06
Citaat van: JarnoF link=msg=1236866 date=1389719514
http://nos.nl/artikel/597347-noorse-traumaheli-stort-neer.html (http://nos.nl/artikel/597347-noorse-traumaheli-stort-neer.html)

Noorse Traumahelikopter stort neer.
2 doden te betreuren  :'(

[RAW] Norway Helicopter Crash Near Oslo, Norwegian Air Ambulance Helicopter Crash Video (http://www.youtube.com/watch?v=o-xJw3k7w8Q#ws)
[RAW] Norway Helicopter Crash Near Oslo, Norwegian Air Ambulance Helicopter Crash Video
WorldNewsMedia
Gepubliceerd op 14 jan 2014
Citaat
Norway Helicopter Crash Near Oslo, Norwegian Air Ambulance Helicopter Crash

Norwegian rescue officials say that an ambulance helicopter has crashed en route to the scene of a road accident, killing two people on board.

The Norwegian Air Ambulance service says the accident occurred about 25 kilometres (15 miles) west of the capital Oslo, when one of its helicopters was landing near a main highway where a truck had overturned.

Regional police in Buskerud said that a third person was injured in the accident on Tuesday morning and was flown to a hospital in Oslo.

Rescue officials and police are investigating the cause of the crash.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: C337 op 14 januari 2014, 19:58:27
Triest...

Two dead in air ambulance crash (Noorwegen)
Two people have been confirmed dead after an air ambulance helicopter sent to a traffic accident on the E16 road crashed into the ground.
"Unfortunately, I can confirm that two of our people died in the accident," Randi Johannessen Buckley , from the Norwegian Air Ambulance service, told the NTB newswire.
The helicopter was en route to a traffic accident in which a truck which had overturned by the Sønsterud tunnel, less than an hour north of Oslo.
"I saw that the helicopter was losing height, then I saw sparks from a power line," a witness told the local Ringerikes Blad. "Then came a puff of smoke, and then the helicopter smashed into the ground." The witness said that the helicopter fell at least 70 metres.
Bron en foto's: dubbelklik op het filmpje
http://www.liveleak.com/view?i=25d_1389710309 (http://www.liveleak.com/view?i=25d_1389710309)
By: bj00rn
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Trevor Philips op 18 januari 2014, 00:23:52
Sechs Verletzte bei Unfall mit Polizeiauto

6 Gewonden bij ongeval met politievoertuig.
De politie was met drie auto's onderweg en de eerste twee haalde een voorganger in. Toen de derde wagen deze voorganger inhaalde, week deze zich plotseling naar links en was een ongeluk onvermijdelijk. Over de toestand van de gewonden is nog niets bekend.
Persoonlijk ken ik deze weg erg goed. Het is een belangrijke verbinding tussen Wesel en Duisburg die door vele kernen gaat. Er gebeuren regelmatig ernstige ongelukken.

Citaat
Dinslaken. Bei einem schweren Unfall sind in Dinslaken am Freitagabend sechs Menschen verletzt worden. Ein Polizeiwagen war in ein anderes Auto gefahren. Die Bundesstraße 8 musste stundenlang gesperrt werden.

Gegen 19.30 Uhr waren drei Einsatzfahrzeuge der Polizei auf der B8 von Dinslaken in Richtung Voerde unterwegs. Nach Polizeiangaben überholten zwei von ihnen ein in die gleiche Richtung fahrendes Auto. "Als der dritte Polizeiwagen das Auto ebenfalls überholen wollte, kam es im Bereich Weseler Straße auf Höhe der Hausnummer 165 zum Zusammenstoß", sagte ein Sprecher der Kreispolizei Wesel.

Aus noch unbekannter Ursache sei das vorausfahrende Auto auf die linke Fahrbahn ausgeschert. Die beiden Polizisten und die vier Insassen des anderen Fahrzeugs wurden bei dem Unfall verletzt. Über die schwere der Verletzungen konnte die Polizei am Abend noch keine Aussagen treffen.

An beiden Autos entstand Totalschaden, durch herumfliegende Fahrzeugteile wurden außerdem zwei abgestellte Wagen am Fahrbahnrand beschädigt. Ein Sachverständiger untersuchte den Unfallort noch am Abend. Die B8 musste in beide Fahrtrichtung stundenlang gesperrt werden.
Bron met foto's: http://www.rp-online.de/nrw/staedte/dinslaken/sechs-verletzte-bei-unfall-mit-polizeiauto-aid-1.3972105 (http://www.rp-online.de/nrw/staedte/dinslaken/sechs-verletzte-bei-unfall-mit-polizeiauto-aid-1.3972105)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Trevor Philips op 20 januari 2014, 20:29:10
Berlijnse Brandweer zet Blusvoertuigen in als Ambulances

De Berlijnse Brandweer moest blusvoertuigen inzetten om gewonden naar het ziekenhuis te brengen omdat er geen ambulances meer beschikbaar waren. Dit omdat er voor 13:00 vanmiddag al meer dan 1200 noodmeldingen gedaan waren ten gevolge van ijzel, dubbel zoveel als op een normale dag. Bij de Berlijnse politie kwamen meer dan 950 meldingen van ongevallen binnen, waarbij bij de meeste gelukkig geen ernstig letsel werd veroorzaakt.

Volledig artikel (Duits): http://www.rp-online.de/panorama/deutschland/feuerwehr-transportiert-verletzte-in-loeschfahrzeugen-aid-1.3975389 (http://www.rp-online.de/panorama/deutschland/feuerwehr-transportiert-verletzte-in-loeschfahrzeugen-aid-1.3975389)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 20 januari 2014, 20:34:24
Gefährliches Blitzeis in Berlin und Brandenburg (http://www.youtube.com/watch?v=vxvN0iQOltk#ws)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: jelle op 28 januari 2014, 17:10:36
Ik heb niet te veel tijd om te schrijven, maar ik zou jullie er op willen wijzen.

http://translate.google.nl/translate?sl=no&tl=nl&js=n&prev=_t&hl=nl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.bt.no%2Fnyheter%2Finnenriks%2FDSB-vil-ha-umiddelbart-ildforbud-3048959.html%23.UufSoxDsTRY (http://translate.google.nl/translate?sl=no&tl=nl&js=n&prev=_t&hl=nl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.bt.no%2Fnyheter%2Finnenriks%2FDSB-vil-ha-umiddelbart-ildforbud-3048959.html%23.UufSoxDsTRY)

Groetjes uit Noorwegen
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: jelle op 28 januari 2014, 17:30:10
Wat beeld uit Noorwegen.
http://translate.google.nl/translate?sl=no&tl=nl&js=n&prev=_t&hl=nl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.nrk.no%2F (http://translate.google.nl/translate?sl=no&tl=nl&js=n&prev=_t&hl=nl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.nrk.no%2F)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: jelle op 28 januari 2014, 17:37:24
Update uit Noorwegen: Zojuist is het mobiele netwerk voor de tweede keer uitgevallen. Dit was een mobiel station met ongeveer 12 uur aan accu capiciteit. Helaas heeft het aantal hulpverleners dat gebruik maakt van mobiele telefoons ervoor gezorgd dat de accu's nu al leeg raken. Een deel van de hulpverlening hier uit de kliniek gaat nu via de ouderwetse radio.

Ik ben even weg, jullie kunnen het volgen op www.nrk.no (http://www.nrk.no)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: jelle op 28 januari 2014, 18:19:50
Het mobiele noodnetwerk wordt op dit moment weer tot volle kracht hersteld en Telenor zal het werkend houden.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: jelle op 28 januari 2014, 18:30:05
Het vuur in Noorwegen wat eerder geblust was laait weer op. Windsnelheden komen in de buurt van 20 m/s (windkracht 7 tot 8 ) en er is vrees dat eerder geredde huizen als nog gevaar lopen.

Update: De situatie ziet er nu zeer slecht uit. Er wordt met man en macht (leger, politie, brandweer) geprobeerd de brand weg te houden van het vaste land.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: jelle op 28 januari 2014, 19:22:33
De mobiele dekking kan toch niet worden gegarandeerd, er is vertraging ontstaan bij transport door Telenor.

Het vuur blijft oplaaien en op dit moment worden er opnieuw 10 huizen direct bedrijgd. Het gebied dat door de brand is getroffen is op het breedste punt ongeveer 100 km breed en is 100 km lang. Het front richting het vaste land was rond 18:00 nog 1 km, maar is inmiddels 2 km. Als het vuur overslaat naar het vaste land zal de brandweer de controle totaal verliezen. Mensen zijn hier al geevacueerd en de politie houdt iedereen zo ver mogelijk bij de brand vandaan. Er zijn naar schatting 1000 mensen die last hebben van de brand.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: jelle op 28 januari 2014, 19:26:56
http://www.spitsnieuws.nl/archives/buitenland/2014/01/weer-oud-noors-dorpje-in-de-as (http://www.spitsnieuws.nl/archives/buitenland/2014/01/weer-oud-noors-dorpje-in-de-as)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: jelle op 28 januari 2014, 21:57:25
De brand in Noorwegen is nogsteeds niet onder controle. De brand is nog lastiger te bestrijden, omdat de windsnelheid is toegenomen. Er zijn weer meer huizen en boerderijen ontruimd.

Er zijn nog een aantal grote bosbranden (of hoe heet dat als er alleen gras en struiken groeien?). Zo ook in de gemeente waar vorige week 20 huizen zijn afgebrand.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 31 januari 2014, 19:40:28
Citaat
White powder causes scare at three hotels near Super Bowl site
(CNN) -- Hazardous materials teams and a bomb squad responded Friday after white powder was found at three hotels near the site of the Super Bowl, New Jersey authorities said.
Onrust na verzending meer dan 6 pakjes/brieven met wit poeder, ondermeer naar een aantal hotels vlakbij het stadion waar binnenkort de Super Bowl plaats vindt.
zie verder bron: edition.cnn.com/2014/01/31/us/super-bowl-hotels-powder/index.html (http://edition.cnn.com/2014/01/31/us/super-bowl-hotels-powder/index.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 1 februari 2014, 19:47:39
Citaat
FBI: Pre-Super Bowl white powder deemed not hazardous
New York (CNN) -- The FBI said Friday that white powder found at New Jersey hotels near the site of the Super Bowl and at the Manhattan office of former Mayor Rudy Giuliani proved to be non-hazardous.
Hazardous materials teams and bomb squads responded after white powder was found at several hotels near New Jersey's MetLife Stadium, authorities said.
In a statement late Friday, the New Jersey State Police said most of the locations that the Joint Terrorism Task Force and hazard materials responded to because of the suspicious powder had been secured. No injuries were reported.
The FBI In New York tweeted Friday afternoon: "Substances in suspicious letters in New York and New Jersey deemed non hazardous. Additional testing to come."
The contents of one letter sent to the Homewood Suites in East Rutherford were tested and determined to be cornstarch, East Rutherford Mayor James Cassella said.
zie verder bron: http://edition.cnn.com/2014/01/31/us/super-bowl-hotels-powder/ (http://edition.cnn.com/2014/01/31/us/super-bowl-hotels-powder/)

Wit poeder ongevaarlijk: maïzena
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 5 februari 2014, 18:24:59
In het stadsdeel Barracas van Buenos Aires in Argentinië zijn 9 brandweerlieden/hulpverleners omgekomen toen een aantal muren van een branden gebouw neerkwamen. Daarnaast 7 zwaargewonden en mogelijk 2 mensen vermist.
Bron: http://www.alsurinforma.com/05/02/2014/ascienden-a-nueve-los-bomberos-muertos-y-siete-heridos-graves-por-un-incendio-y-derrumbe-en-barracas/ (http://www.alsurinforma.com/05/02/2014/ascienden-a-nueve-los-bomberos-muertos-y-siete-heridos-graves-por-un-incendio-y-derrumbe-en-barracas/)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 7 februari 2014, 18:24:57
Citaat
18.14 uur - 'Kapingspoging passagiersvliegtuig Oekraïne'
Een passagiersvliegtuig dat onderweg was van Oekraïne naar Turkije, is volgens mediaberichten tot landen gedwongen in Istanbul. Het toestel van de Turkse maatschappij Pegasus Airlines zou een kapingssignaal hebben afgegeven. Turkse media meldden dat het toestel mogelijk gedwongen koers zou moeten zetten naar Sotsji, waar de Olympische Spelen worden gehouden.
zie verder bron: http://www.volkskrant.nl/vk/nl/30060/Winterspelen/article/detail/3592413/2014/02/07/Live---Nederlandse-atleten-betreden-stadion-met-Ter-Mors-voorop.dhtml (http://www.volkskrant.nl/vk/nl/30060/Winterspelen/article/detail/3592413/2014/02/07/Live---Nederlandse-atleten-betreden-stadion-met-Ter-Mors-voorop.dhtml)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 7 februari 2014, 20:14:12
Airport Webcams ‏@AirportWebcams  2 min.
Here's the Pegasus 737 TC-CCP squawking the hijack code 7500 en-route to Istanbul. 110 passengers OK. @flightradar24 (https://pbs.twimg.com/media/Bf5NdmSCMAAxg5W.jpg)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: skippy02 op 7 februari 2014, 20:35:53
Gelukkig dat het goed afgelopen is.
De luchtafweer raketten hadden hem boven zee al uit de lucht geschoten.
Sochi is goed beveiligd.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Highfield op 7 februari 2014, 20:57:29
Citaat van: skippy02 link=msg=1242982 date=1391801753
Gelukkig dat het goed afgelopen is.
De luchtafweer raketten hadden hem boven zee al uit de lucht geschoten.
Sochi is goed beveiligd.

Dat vraag ik me ten zeerste af..maargoed, back on topic.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Jims op 9 februari 2014, 08:55:52
Jongen (13) dader brand Hamburg
De fatale brand van afgelopen woensdag in een huis in Hamburg is aangestoken door een jongen van 13 jaar. Hij is lid van de vrijwillige jeugdbrandweer in de Duitse stad. Hij heeft bekend.

Bij de brand kwamen een vrouw van 30 en haar twee zoontjes van 5 en 8 jaar om.

Ook moesten twintig mensen naar het ziekenhuis met ademhalingsproblemen en lichte verwondingen.

Asielzoekers
In het huis woonden asielzoekers, maar volgens de politie had de jongen geen racistisch motief. Waarom hij het wel heeft gedaan, wordt nog onderzocht door een psychiater.

Bron: http://nos.nl/artikel/608237-jongen-13-dader-brand-hamburg.html (http://nos.nl/artikel/608237-jongen-13-dader-brand-hamburg.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 11 februari 2014, 23:47:32
Dit wordt iets om in de gaten te houden:

In het zuiden van de VS wordt een sneeuw- en ijs-storm verwacht. De autoriteiten verwachten meerdere centimeters bevroren water op elektriciteitsleidingen en bomen. Op voorhand is de noodtoestand afgekondigd in Virginia, South Carolina, Georgia, Alabama, North Carolina, Louisiana en Mississippi.

Het is een beetje een rare winter.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 14 februari 2014, 01:47:48
Trieste balans:

20 doden en 800.000 aansluitingen zonder stroom.

http://www.huffingtonpost.com/2014/02/13/winter-storm-february-2014-northeast_n_4778914.html (http://www.huffingtonpost.com/2014/02/13/winter-storm-february-2014-northeast_n_4778914.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: HJ94 op 16 februari 2014, 09:57:38
Een fotoreportage van de overstromingen in Engeland die al weken duren. Niet best.
http://www.boston.com/bigpicture/2014/02/flooding_in_britain.html (http://www.boston.com/bigpicture/2014/02/flooding_in_britain.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 17 februari 2014, 17:11:00
Jaehwan Cho 조재환 ‏@hohocho  2 min.
1am here in S.#Korea. Rescue workers are at Gyeongju Mauna Resort building collapse scene. Now Yonhap says '8 people dead'

Bij een kennismakingsbijeenkomst van nieuwe studenten door sneeuwval een deel van het gebouw ingestort en zijn zo'n 50 studenten nog   opgesloten. Hulp komt langzaam op gang.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 17 februari 2014, 17:36:39
uitzending over de reddingsactie:
hd.ytn.co.kr/hd_live.php (http://hd.ytn.co.kr/hd_live.php)


Jaehwan Cho 조재환 ‏@hohocho  3 min.
Busan University of Foreign Studies : "20 students are still out of contact" #Korea
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Asterix 900 op 24 februari 2014, 03:25:04
Citaat van: De Standaard
Dode en meerdere gewonden na epilepsie-aanval achter het stuur

Bij een ongeval op de brug van de Leugenberg in Ekeren zijn zaterdagmiddag een dode en verschillende gewonden gevallen. Een vrouw kreeg een epilepsie-aanval achter het stuur van haar wagen en reed daarop in op drie fietsers, een ziekenwagen en een BMW. Eén van de fietsers overleefde de klap niet.

Het ongeval gebeurde rond 12.30 uur. De bestuurster van een Peugeot 208 kreeg op de brug plots een epilepsie-aanval en verloor de controle over het stuur. Haar auto begon te zwalpen over de weg. Op het einde van de brug raakte ze een fietsster, die lichtgewond raakte.

Enkele honderden meters verder reed de vrouw twee mountainbikers aan. Eén van hen overleed ter plaatse. Nog verderop, ter hoogte van het kruispunt met de Antwerpsesteenweg, botste de Peugeot op een ziekenwagen en een BMW. De drie ambulanciers raakten lichtgewond, de bestuurder van de BMW zat gekneld en moest bevrijd worden uit zijn wagen. De man werd voor verzorging overgebracht naar het ziekenhuis, maar zijn toestand is stabiel.

De cel verkeersongevallen van de lokale politie van Antwerpen onderzoekt de precieze omstandigheden van het ongeval. Gespecialiseerde politiemensen van slachtofferhulp kwamen ook ter plaatse om de betrokkenen op te vangen. De bestuurster van de Peugeot kwam er met lichte verwondingen van af. De vrouw werd overgebracht naar het politiekantoor voor verhoor.

Rijbewijs kwijt

Het parket van Antwerpen meldde zaterdagavond nog dat de vrouw haar rijbewijs voor veertien dagen kwijt is. 'Er zijn voorlopig geen aanwijzingen dat de dame niet mocht rijden of dat ze onder invloed reed. Dit alles maakt voorwerp uit van verder onderzoek', zegt woordvoerster Stephanie Chomé.

Bron (http://www.standaard.be/cnt/blnve_20140222_003?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_term=dso&utm_content=article&utm_campaign=seeding)

Fotoalbum (http://album.gva.be/foto-album/ongeval-ekeren.aspx)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: RAdeR op 27 februari 2014, 12:07:37
Citaat van: http://hosted.ap.org/dynamic/stories/M/ML_QATAR_EXPLOSION?SITE=AP&SECTION=HOME&TEMPLATE=DEFAULT&CTIME=2014-02-27-05-12-28
Blast hits Qatari capital of Doha, killing 4

DOHA, Qatar (AP) -- An apparent gas explosion on Thursday killed at least four people and wounded a number of others near a shopping mall in the Qatari capital, an emergency official in the energy-rich Gulf nation said.

Initial reports suggest a burst gas cylinder was to blame for the blast, which happened shortly after 10 a.m. near the Landmark Mall in the capital, Doha, civil defense director of operations Gen. Hamid al-Naimi told state-backed Qatar TV. He did not say how many people were wounded.

Volgens oud-forumlid 024 zijn er tenminste 9 doden te betreuren
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: RAdeR op 27 februari 2014, 12:38:24
video beeld
http://webtv.hurriyet.com.tr/2/61333/0/1/turk-lokantasinda-patlama-9-olu.aspx (http://webtv.hurriyet.com.tr/2/61333/0/1/turk-lokantasinda-patlama-9-olu.aspx)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: RAdeR op 27 februari 2014, 13:06:07
beelden van http://www.qtv.qa/qtv/live.php (http://www.qtv.qa/qtv/live.php)

(https://www.hulpverleningsforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.com%2Fa%2Fimg593%2F84%2Fjmrk.jpg&hash=b8cf370590bc8bc2449f11313d357c64)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: RAdeR op 28 februari 2014, 15:37:00
Citaat
Gisterenochtend heeft in een winkelcentrum in Doha, Qatar een zware explosie plaats gevonden. De knal en trillingen zijn gevoeld in de nabijgelegen brandweerkazerne. De brandweerkazerne is tevens een ambulancepost. Al het personeel is direct naar de voertuigen gegaan. De landelijke meldkamer ontving in korte tijd tientallen meldingen over de explosie nabij Landmark Mall. Het betreft het drukste gebied in het centrum van Doha waar dagelijks sprake is van veel verkeersopstoppingen.
 
Doha is een zeer snel groeiende stad, passende infrastructuur is nog niet aanwezig. Er bestaat ook geen goed functionerend openbaar vervoersysteem. Men is momenteel bezig met aanleg van metrosysteem om het drukke autoverkeer terug te dringen.
 
De brandweereenheden, twee ambulances (bemanning 2 paramedics per voertuig) en een rapid response vehicle (bemanning 1 critical care paramedic + 1 paramedic) waren allemaal binnen 8 minuten ter plaatse. De brand was binnen enkele minuten geblust. Bij eerste nader bericht bleek dat er sprake was van een kleine brand, tientallen gewonden in een groot gebied en gedeeltelijke instorting van een pand.
 
Op basis van de melding en nader bericht is er groot opgeschaald, echter heeft het meer dan een uur geduurd voor deze brandweer-, politie- en ambulance-eenheden daadwerkelijk ter plaatse waren. De extra eenheden kwamen vast te zitten in enorme verkeersopstopping. Veel burgers zijn uit de auto gestapt om te gaan kijken in het getroffen winkelcentrum. Volgens de politie stonden er tientallen onbemande personenauto’s op de wegen rondom het winkelcentrum. Ook heeft de opkomende vrijheid van in internet in Qatar een rol gespeeld, steeds meer mensen in Qatar beschikken over smartphones met twitter. Het heeft er aan bijgedragen dat behalve de hulpdiensten ook veel nieuwsgierige mensen massaal richting het winkelcentrum zijn gereden.
 
Als dienstdoende senior medical officer is het mij ook niet gelukt om snel ter plaatse te kunnen komen. In de file heb ik via portofoon en telefoon contact kunnen houden met de aanwezige critical care paramedic. Daar het mij snel duidelijk was dat geen enkele ambulance ter plaatse kon komen, noch dat de ambulances ter plaatse over de weg slachtoffers konden afvoeren heb ik de meldkamer de opdracht gegeven om alle vijf traumahelikopters in te zetten. De hierboven aangehaalde social media heeft voor mij wel een voordeel gehad. Ondanks de ernstig klinkende nader berichten had ik geen idee wat er zich precies afspeelde, diverse foto’s op Twitter van omstanders maakten mij duidelijk dat het een groot incident betrof.
 
Vanuit mijn auto heb ik het traumacentrum doorgeven om op te schalen naar “mass casualty incident scenario”. Het traumacentrum in Doha heeft de ‘eer’ om te behoren tot de druktste traumacentra ter wereld, iets wat opmerkelijk is daar Qatar amper 2 miljoen inwoners heeft. Onder normale omstandigheden kan het traumacentrum altijd 30 cat. I traumapatienten gelijkertijd aan, de naastgelegen spoedeisende eerste hulp is ook gewend aan een grote patientenstroom. De trauma- en spoedeisende eerste hulp van Hamad General ziet gemiddeld 1200 patienten per etmaal. In tegenstelling tot Nederland ziet met zelden patienten met huisartsindicatie op de spoedeisende eerste hulp. In de afgelopen jaren heeft men de spoedeisende hulp kunnen ontlasten door zorg te dragen dat iedere wijk beschikt over een primary health care center (24/7 geopend; met huisartsen, evt. medisch specialisten en verpleegkundige staf). Sinds vorig jaar kent men ook een vijftal PEC’s (pediatric emergency center), overbezorgde ouders met hoestende, kuchende of spugende babies, peuters, kleuters of jonge kinderen kunnen 24/7 terecht bij een PEC, uiteraard kan men hier ook terecht voor de echte medische spoedgevallen bij babies en kinderen.
 
De MCI procedure van het traumacentrum is onlangs ingevoerd, dit n.a.v. de ervaringen van de traumacentra in Boston na de bomaanslag tijdens de marathon aldaar. Alle aanbevelingen van het American College of Surgeons zijn doorgevoerd in ons traumacentrum. Opschalen zoals de Nederlandse traumacentrum doen is niet geheel vergelijkbaar met de druktse traumacentra op de aardbol. In Doha liggen er altijd relatief patienten in de traumakamers, er is ook sprake van een constante stroom patienten vanuit het traumacentrum naar het operatiekamercomplex. Een extra aanvoer van tien of meer traumapatienten vanaf een enkel incident zorgt dat het traumacentrum letterlijk uit haar voegen barst. In het MCI scenario is het mogelijk dat spoedoperaties plaatsvinden in de traumakamer of op de chirurgische intensive care, het HMC gaat actief bloeddonoren oproepen, een deel van het electieve OK programma wordt stopgezet om OK’s vrij te maken (in Qatar is er sprake van een 24/7 electief OK programma; ondanks dat Qatar een extreem rijk land is stelt men dat leegstaande operatiekamers buiten kantooruren niet kosteneffectief zijn).
 
De drie nieuwste traumahelikopters van onze ambulancedienst kunnen twee patienten gelijkertijd vervoeren, de bemanning bestaat uit 2 piloten (luchtmacht Qatar), 2 critical care paramedics en 2 paramedics. De twee oudere helikopters zijn van hetzelfde type als de air ambulance van London, echter vliegt er in Qatar geen arts mee aan boord. De bemanning bestaat uit piloot, paramedic en critical care paramedic.
 
De helikopters hebben zonder twijfel veel levens gered, in de eerste fase had de politie veel tijd nodig om de wegen vrij te maken waardoor aanrijdende ambulance van onze eigen ambulancedienst en het Rode Kruis ter plaatse konden komen en waardoor afvoer van patienten over de weg mogelijk was. De zwaarste gewonde slachtoffers zijn snel afgevoerd naar het traumacentrum. Daar ik wist dat er maar enkele paramedics en 1 critical care paramedic werkelijk ter plaatse was heb ik de opdracht gegeven om de helikopters “scoop and run” te laten uitvoeren. Ik heb tevens het traumacentrum laten weten dat het voor mij onmogelijk was om ter plaatse te komen en verzocht of er een chirurg mee kon vliegen met een heli. De chief resident trauma surgery is daarna meegevlogen met een heli die de eerste patienten naar het traumacentrum heeft gebracht. Ter plaatse was zijn eerste nader bericht allesbehalve hoopgevend, op zijn wandeling rondom het incident trof hij direct al vier overleden mensen aan. Kort daarna kwam ik ter plaatse aan de andere zijde van het winkelcentrum, samen met vier ambulances van het Rode Kruis (vrijwillige bemanning met BLS/EHBO opleiding). Kort daarna stroomden de ambulances van onze eigen dienst en het Rode Kruis toe, triage, afvoer en behandeling zijn daarna volgens het boekje verlopen.
 
Inmiddels is duidelijk dat de explosie heeft plaatsgevonden op het dak van een Turks restaurant. Op het dak stond een grote opslagtank met LPG. Deze tank is 30 minuten voor de explosie afgevuld door een gasleverancier. De tank is in januari 2014 gecontroleerd door de toezichthouder en goed bevonden.
 
Ter plaatse zijn tientallen mensen met snijwonden door rondvliegende voorwerpen en glas behandeld waardoor er geen medische behandeling in ziekenhuis noodzakelijk was. Officieel behoort het ambulancepersoneel ook van deze mensen een registratieformulier in te vullen. Ik heb het ervaren als zeer hinderlijk omdat het er op neer komt dat hulpverleners formulieren gaan invullen terwijl er tientallen mensen met verwondingen wachten op hulp. Op de ongevalslocatie zijn van 11 slachtoffers die ter plekke behandeld zijn registratieformulieren ingevuld, het werkelijke aantal ligt vermoedelijk rond de 50.
 
Op locatie zijn 4 mensen overleden, 2 mensen zijn overleden in de helikopter, 1 persoon is overleden in een ambulance en vier slachtoffers in de eerste uren na aankomst in het traumacentrum. De elf overleden slachtoffers waren allemaal mannen, 5 afkomstig uit India, 2 van de Filipijnen en 4 uit Nepal.
 
Zeven overleden slachtoffers waren werkzaam in een Filipijns restaurant wat direct naast het Turkse restaurant zat waar de explosie heeft plaatsgevonden, twee van de overleden slachtoffers waren klanten aanwezig in het Filipijnse restaurant.
 
Vandaag liggen er nog 35 slachtoffers in het Hamad General Hospital, 1 persoon in levensbedreigende toestand de overige 34 stabiel. Het betreft 32 mannen, 1 vrouw en 1 kind. 12 opgenomen slachtoffers zijn afkomstig uit India, 9 uit Nepal, 5 uit Pakistan, 2 uit Filipijnen, 2 uit Egypte, 1 uit Tunesie, 1 uit Qatar, 1 uit Sri Lanka, 1 uit Yemen en 1 uit Bangladesh.
 
In Qatar is het veiligheidsbewust zijn zowel bij overheid als bij burgers (zowel bij Qatari als non-Qatari) laag. Reductie van het aantal doden en ernstig gewonden kan alleen gerealiseerd worden door beter toezicht, preventie en campagnes waarbij de bevolking in haar geheel eens meer nadenkt over basale veiligheid.
 
Een dag in Qatar is voor een Nederlander ongetwijfeld een onrealistische wereld. Als Nederlander kom je toch uit een land waar het normaal is dat zelfs op een kinderspeelplaats rubberen tegels liggen om te voorkomen dat ons grut een bult op het koppie krijgt of waar men het debat voert of een trampoline niet verboden moet worden voor spelende kinderen. In Qatar overlijden de meeste mensen niet door hart- en vaatziekten of kanker. Overlijden door ouderdom staat in het rijtje weinig voorkomende doodsoorzaken. Doodsoorzaak nummer 1 is trauma door ongevallen in het verkeer. Op basis van de meest recente cijfers is duidelijk dat 1 op de 12 doden in 2013 veroorzaakt is door trauma (verkeer). Op de tweede plaats staan de trauma (val van hoogte), op de derde plaats trauma (instorting gebouw/constructie), daarna volgen ziekten. Trauma (verkeer) is ook doodsoorzaak nummer 1 voor babies en kinderen, plek nummer 2 op de lijst kindersterfte in Qatar wordt ingenomen door verdrinking.
 
In Qatar kan alles, op twee wielen rijden met de auto, peuters op schoot bij de bestuurder van een auto, gasflessen wisselen met sigaret aan, jonge kinderen alleen bij zwembaden bij woningen, etc. Alles kan in Qatar en schijnbaar is er niemand die het iets kan schelen of de moeite neemt een ander op de gevaren te wijzen.
 
Echter ziet men wel het collectieve bewustzijn bij dergelijke dodelijke incidenten zoals gisteren in het winkelcentrum. Na de oproep van het traumacentrum om bloed te doneren stonden honderden burgers van alle nationaliteit, zowel mannen als vrouwen bij de bloedbank om bloed te geven. Vandaag heerst er ook collectieve rouw, maar morgen gaat alles en iedereen weer op de oude voet verder waardoor het wachten is op het volgende incident met veel dodelijke slachtoffers.
 
Ter illustratie, na de inzet in het winkelcentrum zat ik in het traumacentrum koffie te drinken met het hoofd trauma section toen ik de melding kreeg over een ongeval in de industrial area van Doha. De meldkamer liet me weten dat er meerdere ambulances onderweg waren, door de explosie in het winkelcentrum enkele uren eerder was er sprake van een groot gebied wat afgesloten was voor al het verkeer, wat veroorzaakte dat andere delen van Doha te kampen hadden met enorme verkeersopstopping. Spoedig bleek dat deze ambulances niet ter plaatse konden komen. Wederom heb ik de Life Flight helikopters laten inzetten, het eerste nader bericht van de critical care paramedic was “dozens of unconscious victims, cat. I).
 
Per helikopter ben ik zelf ter plaatse gegaan, het betrof een bedrijf dat oud metaal verwerkte. In de hal lagen 43 mensen bewusteloos. Brandweer kon niet ter plaatse komen vanwege het verkeer. Ondanks dat men zich realiseerde dat er een gevaarlijk gas zou hangen hebben paramedics van de heli’s toch besloten om de slachtoffers naar buiten te slepen de frisse lucht in. Critical Care Paramedics hebben een aantal intubaties uitgevoerd. Ter plaatse heb ik samen met de met mij mee gevlogen hoofdchirurg van het traumacentrum bij 12 slachtoffers een spoedconiotomie (luchtpijpsnede/chirurgisch) moeten uitvoeren. Het zijn drastische medische handelingen die je wel moet uitvoeren omdat je met relatief weinig medisch personeel ter plaatse bent en evident is dat meer dan 40 mensen bewusteloos zijn, liggen te stikken of al een ademhalingsstilstand hebben. Door zwelling bleek ook intubatie lastig te gaan of onmogelijk te zijn.
 
Inmiddels is duidelijk geworden dat deze werknemers bezig waren met stalen flessen aan het doorslijpen. Tot op heden is nog steeds onbekend wie deze flessen heeft aangeboden bij deze metaalverwerker of welk gas in deze flessen heeft gezeten.
 
Alle slachtoffers zijn met de helikopters overgebracht naar het traumacentrum, in de loop van de avond zijn 31 slachtoffers huiswaarts gezonden. 12 slachtoffers zijn opgenomen en verkeren niet meer in levensgevaar.
 
De Life Flight helikopters hebben zonder twijfel gisteren tientallen levens kunnen redden. De traumahelikopters in Qatar zijn niet vergelijkbaar met de Nederlandse Lifeliners. In Qatar zijn de helikopters onderdeel van de ambulancedienst, ze zijn er om patienten snel te kunnen vervoeren naar een ziekenhuis of het traumacentrum. Op basis van de aanbevelingen uit een NHS (UK) onderzoek en Amerikaanse ervaringen is er besloten om geen artsen mee te laten vliegen. De meerwaarde van een medisch specialist t.o.v. een critical care paramedic is verwaarloosbaar. Hierbij teken ik wel aan dat de critical care paramedic handelingen mag en kan verrichten die in Nederland voorbehouden zijn aan de MMT-arts en niet door ambulanceverpleegkundigen mogen en kunnen worden uitgevoerd. In Qatar hangen we het “scoop and run” concept aan in tegenstelling tot het “stay and play” concept wat men in Nederland kent.
 
Een ander verschil tussen de Nederlandse Lifeliners en haar vliegende equivalenten in Qatar is dat men gebruikt maakt van militaire piloten. Tijdens de invoering in Qatar bleek dat wet- en regelgeving verschillend is voor burger-piloten en militaire piloten. Indien het civiele vluchten zouden zijn viel er niet te aankomen aan tijdrovende procedures met betrekking tot visuele controle voor het opstijgen. Deze eis vervalt indien het militaire vluchten zijn, een grote controle voor aanvang van dienst op een dag volstaat. Heel Qatar is amper groter dan het verzorgingsgebied van een Nederlandse Lifeliner, met name bij een uitruk zou het in Qatar er op neerkomen dat de tijd van een civiele startprocedure langer duurt dan de werkelijke vliegtijd voor de heli om ter plaatste te komen.
 
Het bovenstaande heb ik geschreven om de verschillen tussen Nederland en Qatar te illustreren, het mag niet opgevat worden als kritiek op het systeem wat in Nederland gebruikelijk is of op het systeem wat men in Qatar heeft gekozen. Ik denk dat beide landen een prima systeem hebben geschikt voor de specifieke omstandigheden. De discussie over “stay and play” vs. “scoop and run” kan men ook niet voeren door cijfers van Nederland naast die van Qatar te leggen. Je kan dat alleen vergelijken door in Nederland beide systemen in praktijk toe te passen en te vergelijken, of beide systemen in Qatar toe te passen en te vergelijken. Een belangrijk verschil is dat “stay and play” buiten op straat wat complexer is bij temperaturen van 40 – 47 graden Celsius of op dagen dat er relatief veel wind staat (woestijnzand). Wat bij ‘scoop and run’ ook niet mogelijk is de wens koesteren om een fors deel van de Spoedeisende Eerste Hulp afdelingen te gaan sluiten, het in Qatar gevoerde pre-hospitale beleid vereist dat de rijtijd van een ambulance naar een ziekenhuis gering is.
 
De overheid van Qatar dwingt ons om overal in Qatar binnen 10 minuten ter plaatste te zijn. 5% van alle ritten mag deze normoverschrijdend zijn, echter nimmer 15 minuten overschrijden. Er is een uitzondering gemaakt voor enkele van de zogenaamde “rural areas” in Qatar, hier ligt de norm op binnen 15 minuten ter plaats, 5% mag normoverschrijdend zijn, echter nimmer 20 minuten overschrijden. De toezichthouder is de Supreme Council of Health, zij hebben ons aangesproken op het niet realiseren van deze normen. De ambulancedienst heeft ook aangegeven dat de toezichthouder volkomen gelijk heeft, echter dat we beide een publieke taak namens de overheid uitvoeren. Als de overheid wil dat de ambulancedienst altijd deze normen gaat halen moet dezelfde overheid ook zorgen voor voldoende middelen, wat neer komt op meer ambulances, meer personeel, meer main stations en meer ambulanceposten.
 
Het onbeperkt werven van met name critical care paramedics is lastiger geworden. Canada en Australie staan het niet meer toe dat Qatar daar mensen, zoals zij het noemen “weg koopt”. De Britse overheid is ook niet gelukkig met het wervingsbeleid van Qatar om Britse paramedics en critical care paramedics hier heen te halen, echter heeft de UK niet een soort verbod ingevoerd. Zij volgen de koers die Qatar zelf gebruikt, ambulancediensten in de UK mogen ook personeel werven in buitenland. Dit effect is nu al merkbaar omdat de grootste publieke ambulancedienst ter wereld (London) actief personeel aan het werven is buiten de UK.
 
Het Canadese College of the North Atlantic is in Qatar gestart met de opleiding tot ambulance paramedic en de voorgezette opleiding tot critical care paramedic, in samenwerking met de ziekenhuizen en ambulancedienst van Hamad Medical Corporation voor de praktijkstage. Het Rode Kruis in Qatar heeft deze week laten weten dat zij op scholen in Qatar jongeren gaan voorlichten en proberen te werven om paramedic of critical care paramedic te worden op de ambulance. De komende jaren in Qatar zal de aanschaf van voertuigen of materieel nimmer het probleem zijn, de noodzakelijke groei van de ambulancedienst wordt beperkt door het tekort aan beschikbaar personeel.
 
024
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: sylvester1986 op 4 maart 2014, 13:19:26
In Rusland zou een grote brand zijn in een olieraffinaderij.

Bron: http://englishrussia.com/2014/03/03/largest-oil-refinery-in-europe-is-on-fire/ (http://englishrussia.com/2014/03/03/largest-oil-refinery-in-europe-is-on-fire/)

My Edited Video (http://www.youtube.com/watch?v=m-Lc_KUnV0k#ws)
My Edited Video (http://www.youtube.com/watch?v=usP4Ku1mkzk#)
Neil Vildanov
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: RAdeR op 4 maart 2014, 14:04:08
Citaat van: http://thepeninsulaqatar.com/news/qatar/274678/minister-orders-probe-into-hmc-discharge-of-blast-victims
Minister orders probe into HMC discharge of blast victims


Al Qahtani has ordered an investigation into the alleged haste by the Hamad Medical Corporation (HMC) in discharging some restaurant blast victims from hospital.
Yesterday, The Peninsula had published an exclusive interview with one of the blast victims who narrated his worst experience with the HMC.
A source at the Supreme Council of Health told The Peninsula the investigations will focus on the circumstances that led to the allegations that blast victims were kept waiting for hours before they were examined. The allegations against the emergency department also include that despite multiple injuries, some of them were also denied in-patient care. “The minister has ordered an investigation which is on,” the source said.

Meanwhile, highly-placed sources at the Indian Embassy told The Peninsula, the Mission would bring the alleged denial of proper medical care to the Indians to the attention of Qatari authorities. “We are writing to the Foreign Ministry”, embassy sources told The Peninsula. The embassy will make sure Indians injured in the blast are getting the best medical care in Qatar. The Mission will extend all support to the victims, including financial assistance if needed, the source said.

The condition of Mohammed Iqbal Ismail, the victim who suffered multiple injuries in the blast and was left in the lurch, is getting worse. In severe pain, he visited the nearest primary health centre near his home, yesterday, but in vain. “Initially, the staff at the centre told me they do not have the authority to examine him. When insisted, they said the Out-Patient service is restricted to Fridays and Saturdays”, Mohammed said. 

The Peninsula

Citaat van: http://emergencytrauma.wordpress.com/2014/03/04/hamad-medical-corporation-criticized-over-emergency-response-and-patient-care-following-gas-explosion-in-doha/
Statement Doha, 3 March 2014: On 27 February 2014 there was a major gas explosion in Al Duhail. Tragically, this resulted in 11 deaths. On the same day, there were two other significant incidents in Doha and the Industrial Area.

This was a terrible day for the many people affected and our heartfelt sympathy is with those who died and their bereaved families. Our thoughts and prayers are also with the survivors and their families as they begin the road to recovery.

In total, these incidents resulted in more than 70 patients being transported to Hamad General Hospital, the country’s major emergency and trauma center. Working together with agencies, including the Ministry of the Interior and Civil Defense, HMC’s highly trained paramedics treated critical patients at the scene. Crisis response personnel also provided support to the injured, bereaved and their families.

All of the patients seen at Hamad General Hospital were triaged according to their clinical need and were seen and treated swiftly. In some cases, their level of injuries required inpatient admission to Hamad General Hospital, Al Wakra Hospital and Rumailah Hospital. In other cases, patients needed ambulatory care and pain relief, rather than those who needed to be admitted to hospital. In line with international practice, we do not retain as inpatient any patient that should be seen in an ambulatory setting as this will expose him/her to unnecessary risks and may deprive other more needy patient of those beds.

Our highly trained professionals led by an international team of emergency specialists met the challenge, providing world-class care to each and every one of those people in need according to their injuries. Several of the injured remain in hospital and are receiving the best care possible from HMC’s clinical and medical support teams. Those who have been discharged continue to receive support and follow-up care from HMC’s medical professionals as well as from our partner facilities at Primary Care Centers in Doha. Should they require, our facilities remain at their disposal even after they have been transferred to their local primary care provider.

Emergency care is provided free of charge to all those who need it, with or without identification. It is categorically not true that any patients who arrive at our facility are denied treatment due to the absence of identification. We seek confirmation of identity prior to discharge, not prior to treatment. Such confirmation is mandated, particularly in incidents such as these, when proper identification of all casualties is so important.

The public should beware of any inaccurate information that may circulate in tragic events such as these and we advise the general public to closely follow official announcements regarding the latest updates on major emergencies. In all cases of emergency we thoroughly review our medical records and conduct interviews with the concerned clinicians, and we can guarantee that in this accident all patients were treated according to best international practice and received clinically appropriate, high quality care.

HMC can assure the public that our emergency system has provided optimal and appropriate emergency response to all patients involved in the three major incidents on 27 February. HMC also wishes to assure the public of its continuous commitment to bringing world-class are to each and every one of its patients in all emergency situations. Our emergency healthcare professionals across the HMC system are committed to always bringing the best care in all situations.

HMC wishes all patients and families well in their journey to recovery.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Doruz op 5 maart 2014, 11:37:49

Ben je op weg voor een hulpverleningsoefening:

http://www.schuttevaer.nl/nieuws/zeevaart/nid20417-drie-doden-na-neerstorten-helikopter-.html (http://www.schuttevaer.nl/nieuws/zeevaart/nid20417-drie-doden-na-neerstorten-helikopter-.html)

 :o :o
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Doruz op 5 maart 2014, 14:51:57
Citaat van: Doruz link=msg=1248083 date=1394015869
Ben je op weg voor een hulpverleningsoefening:

http://www.schuttevaer.nl/nieuws/zeevaart/nid20417-drie-doden-na-neerstorten-helikopter-.html (http://www.schuttevaer.nl/nieuws/zeevaart/nid20417-drie-doden-na-neerstorten-helikopter-.html)

 :o :o

http://www.n-tv.de/panorama/Hubschrauber-versinkt-im-Meer-article12371686.html (http://www.n-tv.de/panorama/Hubschrauber-versinkt-im-Meer-article12371686.html)

Piloot,arts en heliredder overleden... :'(
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: sylvester1986 op 10 maart 2014, 16:15:01
Zware explosie vaagt Duits appartementencomplex weg
Citaat
Door een hevige explosie in een woning in de Duitse plaats Itzehoe is vandaag een man om het leven gekomen en raakten minstens 15 mensen gewond, van wie drie ernstig. Het appartementencomplex is compleet ingestort en lijkt te zijn weggevaagd, zo was te zien op foto's die Duitse media publiceerden.
Dit en meer: http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3610540/2014/03/10/Duits-appartementencomplex-weggevaagd-na-zware-explosie.dhtml (http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3610540/2014/03/10/Duits-appartementencomplex-weggevaagd-na-zware-explosie.dhtml)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: sylvester1986 op 10 maart 2014, 16:20:04
Citaat van: Sylvester link=msg=1249658 date=1394464501
Explosion in Itzehoe (http://www.youtube.com/watch?v=v0fJblh6XSw#ws)
J. Lenin
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Wouter op 12 maart 2014, 15:23:46
Manhattan 4th alarm 10-60 box 1406 E 114th St at Park Ave Building explosion with 2 5 story old law tenements completely collapsed

Live mee te luisteren via -> http://www.broadcastify.com/listen/feed/8535/web/?rl=rr (http://www.broadcastify.com/listen/feed/8535/web/?rl=rr)

Live mee te kijken via -> http://www.myfoxny.com/category/237002/skyfoxhd (http://www.myfoxny.com/category/237002/skyfoxhd) en http://abclocal.go.com/wabc/live (http://abclocal.go.com/wabc/live)

FDNY @FDNY
Now: Photo of #Manhattan collapse. #FDNY has 39 units and 168 members responding. The scene is developing. pic.twitter.com/zWhTmi9Dsm
(https://pbs.twimg.com/media/BiiIJ7iCYAE9yGJ.jpg)
(https://www.hulpverleningsforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2F&hash=8d73854c7c1ea0915229cbb2e163ffa6)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: StephanL op 12 maart 2014, 15:31:53
Citaat van: Wouter link=msg=1250248 date=1394634226
Manhattan 4th alarm 10-60 box 1406 E 114th St at Park Ave Building explosion with 2 5 story old law tenements completely collapsed

Live mee te luisteren via -> http://www.broadcastify.com/listen/feed/8535/web/?rl=rr (http://www.broadcastify.com/listen/feed/8535/web/?rl=rr)

Live mee te kijken via -> http://www.myfoxny.com/category/237002/skyfoxhd (http://www.myfoxny.com/category/237002/skyfoxhd) en http://abclocal.go.com/wabc/live (http://abclocal.go.com/wabc/live)

FDNY @FDNY
Now: Photo of #Manhattan collapse. #FDNY has 39 units and 168 members responding. The scene is developing. pic.twitter.com/zWhTmi9Dsm
(https://pbs.twimg.com/media/BiiIJ7iCYAE9yGJ.jpg)
(https://www.hulpverleningsforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2F&hash=8d73854c7c1ea0915229cbb2e163ffa6)
Live beelden op:
http://abclocal.go.com/wabc/live (http://abclocal.go.com/wabc/live) en http://abcnews.go.com/live (http://abcnews.go.com/live)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Wouter op 12 maart 2014, 15:35:06
theBravest @theBravest
FDNY brothers start the search RT @ShimonPro: Exclusive photo up close of scene of Manhattan/ Harlem explosion fire. pic.twitter.com/zFL6BvQjW2
(https://pbs.twimg.com/media/BiiJP60IAAAkBEd.jpg)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: StephanL op 12 maart 2014, 15:41:43
Deze twee gebouwen zijn dus ingestort.
(https://www.hulpverleningsforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi3.mirror.co.uk%2Fincoming%2Farticle3233878.ece%2FALTERNATES%2Fs510b%2Fpicture-of-building-New-York-Harlem-possible-explosion-from-Google-Maps-3233878.png&hash=7cdc0a5bfea10e7d455b21c15a4a9fe3)

In het linker gebouw zat een kerk en in de rechter gebouw een pianowinkel.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Wouter op 12 maart 2014, 15:42:07
En ze schalen verder op.

Manhattan 5th alarm 10-60/code2 box 1406 E 114th St at Park Ave Building explosion with 2 5 story old law tenements completely collapsed

Wat informatie over wat die 10-60 en daarbij horende code 2 inhouden:
Citaat
10-60 Major emergency response
No Code 5 engines, 3 ladders, 4 battalions chiefs, 1 deputy chief, FAST unit, rescue task force, Rescue Battalion, Safety Battalion, a tactical support unit, a communication unit, Field Comm, and a RAC unit.
10-60 code 1 Major emergency response requiring enhanced technical rescue resources - a 10-60 assignment plus: additional battalion chief, additional rescue task force, Haz Mat Battalion, Haz Mat Tech engine, Haz Mat 1, SOC Logistics unit, SOC Compressor unit, and a Consolidated Edison vacuum truck.
10-60 code 2 Major emergency response requiring enhanced technical rescue resources, large scale incident - a 10-60 code 1 assignment plus: 5 additional engines, 3 additional ladders, 1 additional battalion chief, air recon chief, additional deputy chief, planning section chief, additional Haz Mat engine, satellite unit, Haz Mat decon support unit, SOC Dewatering unit, and a Mobile Command unit.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: sylvester1986 op 12 maart 2014, 16:15:19
Gebouwen in New York ingestort na explosie
Citaat
Een grote explosie in een gebouw in East Harlem in New York heeft er vanmorgen (lokale tijd) voor gezorgd dat twee gebouwen zijn ingestort. Er ligt alleen nog puin op de plek waar de panden stonden. De brandweer heeft bevestigd dat een explosie heeft plaatsgevonden en dat er zeker 11 gewonden zijn.
Dit en meer: http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3611829/2014/03/12/Gebouwen-in-New-York-ingestort-na-explosie.dhtml (http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3611829/2014/03/12/Gebouwen-in-New-York-ingestort-na-explosie.dhtml)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Asterix 900 op 13 maart 2014, 18:57:20
Fotoreeks (http://www.standaard.be/cnt/DMF20140312_053?pid=3148444) over de ontploffing in NY. Excuses voor de mogelijke advertentie die erbij komt.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: skippy02 op 16 maart 2014, 08:57:42
 :o

Een patiënt in Purcell (staat Oklahoma, USA) heeft een ambulance gestolen en reed daarmee enkele kilometers totdat hij aangehouden werd door de Politie. De Politie achtervolgde de ambulance van de St. Anthony Ambulance Service na de diefstal.
De patiënt is gearresteerd.

Bron: Koco.com    

http://www.koco.com/news/oklahomanews/norman/police-chase-involving-ambulance-ends-with-patient-in-custody/25001046 (http://www.koco.com/news/oklahomanews/norman/police-chase-involving-ambulance-ends-with-patient-in-custody/25001046)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: DiNozzo op 16 maart 2014, 10:25:13
Berichten rondom de verdwijning van vlucht MH 370 is afgesplitst naar http://www.hulpverleningsforum.nl/index.php?topic=82736 (http://www.hulpverleningsforum.nl/index.php?topic=82736)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Asterix 900 op 16 maart 2014, 13:43:51
En ook in België werd vandaag een ambulance gekaapt

Citaat van: Het Nieuwsblad
Dief aan de haal met ambulance

BLANKENBERGE - In Blankenberge is tijdens een interventie een ambulance van de brandweer gestolen. De verdachte maakte tal van verkeersovertredingen, maar kon uiteindelijk door een andere ambulance tegengehouden worden.

Dat meldt Philip Denoyette van de politiezone Blankenberge/Zuienkerke. Om 8.50 uur was de brandweer van Blankenberge opgeroepen voor een medische tussenkomst in de Sergeant De Bruynestraat. Terwijl de ambulanciers zich in de woning over de patiënt ontfermden, ging een dief aan de haal met de ambulance.

De verdachte reed met blauwe zwaailichten kriskras door het centrum van Blankenberge. De brandweer zette echter de achtervolging in. Na een dolle rit van ongeveer een kilometer kon een andere ambulance de man staande houden in de J. Soetestraat.

Tijdens zijn vlucht had de verdachte verschillende verkeersovertredingen begaan. Hij beschadigde ook twee paaltjes en reed een spiegel van een personenwagen aan. De verdachte is geen onbekende voor de politie en legde een positieve ademtest af.

Bron (http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=dmf20140316_01026657)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: StevenQ op 18 maart 2014, 17:47:27
Citaat
The KOMO 4 television news helicopter has crashed in Seattle, near the city's iconic Space Needle, killing two people on board and critically injuring one man in a car.

http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/seattle-helicopter-crash-kills-2-near-space-needle-1.2577092 (http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/seattle-helicopter-crash-kills-2-near-space-needle-1.2577092)

(https://www.hulpverleningsforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fpbs.twimg.com%2Fmedia%2FBjBMK_4IcAA6sti.jpg&hash=bca9dc416c7bf9a13b4ef859768a0d3d)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Scaniafan op 19 maart 2014, 20:27:07
Citaat
Twee doden in Ieper bij explosie van obus

In Ieper zijn vanmiddag twee doden gevallen toen een obus ontplofte. Dat heeft nu ook het parket van Ieper bevestigd. Het drama wordt als een arbeidsongeval beschouwd.
Op een braakliggend terrein achter een bedrijfsloods langs de Oostkaai deed zich omstreeks 13 uur een zware ontploffing voor. Er waren op dat ogenblik verschillende onderaannemers aan het werk. De balans van de explosie is zwaar. Eén arbeider met Turkse nationaliteit overleed ter plaatse, een tweede, van Bulgarije afkomstig, bezweek tijdens zijn overbrenging naar het ziekenhuis. Twee anderen, beiden Turken, raakten gewond. Eén van hen zou volgens de persdienst van Defensie nog steeds vechten voor zijn leven.
    
Het projectiel werd enkele dagen geleden al tijdens graafwerken ontdekt. Wellicht ontplofte het toen de werknemers het tuig wilden verplaatsen. Het parket van Ieper, hulpdiensten, arbeidsinspectie en DOVO kwamen ter plaatse. De ontmijningsdienst nam trouwens nog een tweede projectiel mee. Op het terrein wordt ook een sweeping gehouden, of een grondige controle waarbij nog extra oorlogsmunitie kan opgegraven en verwijderd worden.
    
Er werd ook een veiligheidszone ingesteld. De werkgever van de slachtoffers komt naar de plaats van de feiten om te helpen bij de identificatie. Het parket van Ieper vermoedt dat het om mensen van vreemde origine gaat. Door de ontploffing raakte de loods ook beschadigd. Aan de hand van de scherven liet de ontmijningsdienst DOVO weten dat het ontploft projectiel een conventionele obus uit de Eerste Wereldoorlog is.

http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenland/article/detail/1822928/2014/03/19/Twee-doden-in-Ieper-bij-explosie-van-obus.dhtml (http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenland/article/detail/1822928/2014/03/19/Twee-doden-in-Ieper-bij-explosie-van-obus.dhtml)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: jelle op 20 maart 2014, 20:54:09
Bij Odda, in zuid west Noorwegen, staat een trailer in brand in een tunnel. De trailer is geladen met  polystyreen. Een hulpverlenings-helikopter is onderweg. Meer brandweer uit Bergen is ook zojuist vertrokken, terwijl dit twee en half uur rijden is. Ook zag ik boten van de brandweer vertrekken richting het zuiden, maar ik weet niet waar die heen gaan.

http://www.bt.no/nyheter/lokalt/Trailer-i-brann-i-tunnel-3083432.html (http://www.bt.no/nyheter/lokalt/Trailer-i-brann-i-tunnel-3083432.html)

21:00 Beveiligingsmedewerkers (Securitas) zijn bezig met blussen, maar de brandweer is nog niet gearriveerd.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: jelle op 20 maart 2014, 21:05:10
Over de brand in de tunnel: De helikopter is zojuist omgekeerd, het weer is te slecht en ze komen niet weg.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: jelle op 20 maart 2014, 21:16:57
Er kwam net een bericht van de brandweer. Medische hulp uit Bergen is niet meer nodig. De trailer is gecontroleerd door de brandweer en de acties worden beëindigd.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Thor op 20 maart 2014, 21:25:19
Wat rook van onder de trailer maar geen brand volgens het laatste politiebericht.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: DiNozzo op 24 maart 2014, 14:48:18
Citaat van: http://www.volkskrant.nl/vk/nl/2668/Buitenland/article/detail/3621539/2014/03/24/Metro-ontspoort-op-luchthaven-Chicago-en-rijdt-roltrap-op.dhtml
Een metro is maandag van het spoor geschoten op O'Hare, de luchthaven van Chicago. Minstens 30 mensen raakten daardoor gewond, melden Amerikaanse media. De meeste slachtoffers zijn er volgens de hulpdiensten redelijk aan toe
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 25 maart 2014, 00:40:21
Washington State Mudslide: Over 100 Remain Unaccounted For In Snohomish County

ARLINGTON, Wash. (AP) — The search for survivors of a deadly Washington state mudslide grew Monday to include 108 people who are still unaccounted for, raising fears that the death toll could climb far beyond the eight confirmed fatalities.



http://www.huffingtonpost.com/2014/03/24/washington-state-mudslide-missing_n_5021622.html (http://www.huffingtonpost.com/2014/03/24/washington-state-mudslide-missing_n_5021622.html)

Tot nog toe 8 doden geborgen.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: 7131 op 26 maart 2014, 10:47:28
Ik wilde jullie deze niet onthouden:

Trapped Man Rescued from Massive Houston, TX Apartment Fire (http://www.youtube.com/watch?v=9N-eH4GbbJg#ws)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: zwelgje op 26 maart 2014, 11:11:53
Citaat van: http://www.khou.com/news/local/Firefighters-rescue-trapped-worker-from-5-alarm-fire-252374151.html
HOUSTON – A KHOU viewer shot video Tuesday of a construction worker trapped on a fourth floor balcony with fire just feet away being rescued by firefighters.

The worker dropped to the balcony below and was rescued by fire crews.
Artikel in de bron heeft ook een video met verslag van de brand, en de firefighters die er bij betrokken waren..

Ook op Youtube is er een video gepost van deze redding:
Fire Near AIG Campus (http://www.youtube.com/watch?v=Cg9PWSHL4Vg#ws)


In dit geval ging het om een gebouw in aanbouw in Houston, resulterend in een 5-alarm.
Meer foto's die de omvang van de brand laten zien: http://abclocal.go.com/ktrk/gallery?section=news/local&id=9479491&photo=23 (http://abclocal.go.com/ktrk/gallery?section=news/local&id=9479491&photo=23)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Jims op 26 maart 2014, 11:24:57
Dat had makkelijk gekund met een SIV, de brandweer redt geen mensen.



 ;)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Wouter op 26 maart 2014, 12:03:46
Wat een kalmte heeft die bouwvakker.  O0
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Job45 op 26 maart 2014, 15:53:49
Nou inderdaad, die bouwvakker blijft mooi kalm.

Maar, had hij dat trucje niet nog een paar keer kunnen doen dan was ie ook beneden geweest. :P
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Jims op 26 maart 2014, 17:34:07
Toch een behoorlijke brand hoor, als je onderstaande foto ziet:

Bron: http://www.vkmag.com/magazine/gewoon_een_verzameling_hilarische_fotos_323 (http://www.vkmag.com/magazine/gewoon_een_verzameling_hilarische_fotos_323)
(https://www.hulpverleningsforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs02.tcuniverse.com%2Fvkmedia_store%2F2014%2F03%2FVKk8UqVPZeQfEE06%2Fsizes%2Fclean%2Fpic_026_clean_790.jpg&hash=70c929d8013431a56bd72fa229a8175f)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Peter71 op 27 maart 2014, 16:21:44
Citaat van: http://www.nu.nl/buitenland/3737558/vliegtuig-stort-in-zee-bij-canarische-eilanden.html?
Vliegtuig stort in zee bij Canarische eilanden
Bij de Canarische eilanden is donderdagmiddag een vliegtuig in zee gestort. Het aantal inzittenden is onbekend.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Peter71 op 27 maart 2014, 16:23:10
Tom Brunt ‏@tom_brunt 2 min
BREAKINGNEWS Boeing 737 plane crashlands off the coast of #Gran_Canaria, #Spain http://pic.twitter.com/IhnKZEBGAC (http://pic.twitter.com/IhnKZEBGAC)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: DiNozzo op 27 maart 2014, 16:25:55
Antoin Peeters ‏@AntoinRTLNieuws  4 min
Foutje, bedankt:
CANARY ISLANDS EMERGENCY SERVICES SAYS STAFF MISTOOK A SHIPPING VESSEL IN THE SEA FOR A CRASHED AIRPLANE
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Peter71 op 27 maart 2014, 16:26:32
Citaat van: Peter71 link=msg=1254309 date=1395933790
Tom Brunt ‏@tom_brunt 2 min
BREAKINGNEWS Boeing 737 plane crashlands off the coast of #Gran_Canaria, #Spain http://pic.twitter.com/IhnKZEBGAC (http://pic.twitter.com/IhnKZEBGAC)

NU.nl ‏@NUnl 1 min
Update: 'Neergestort vliegtuig' bij Canarische eilanden blijkt een schip te zijn. http://bit.ly/OXYey9 (http://bit.ly/OXYey9)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: jelle op 1 april 2014, 15:06:31
Vliegtuig vermist in Noorwegen.

Een ultralight wordt vermist in Voss (Zuid-West Noorwegen). Het vliegtuig vertrok van Bømoen ergens na 16:00 op maandag 1 april en is niet meer gezien. Er waren twee mannen aan boord van 33 en 48 jaar.

http://translate.google.nl/translate?hl=nl&sl=no&tl=nl&u=http%3A%2F%2Fwww.bt.no%2F (http://translate.google.nl/translate?hl=nl&sl=no&tl=nl&u=http%3A%2F%2Fwww.bt.no%2F)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 4 april 2014, 20:02:37
Citaat van: jelle link=msg=1255298 date=1396357591
Vliegtuig vermist in Noorwegen.

Een ultralight wordt vermist in Voss (Zuid-West Noorwegen). Het vliegtuig vertrok van Bømoen ergens na 16:00 op maandag 1 april en is niet meer gezien. Er waren twee mannen aan boord van 33 en 48 jaar.

http://translate.google.nl/translate?hl=nl&sl=no&tl=nl&u=http%3A%2F%2Fwww.bt.no%2F (http://translate.google.nl/translate?hl=nl&sl=no&tl=nl&u=http%3A%2F%2Fwww.bt.no%2F)
http://www.nrk.no/hordaland/fly-savnet-pa-voss-1.11643197?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter (http://www.nrk.no/hordaland/fly-savnet-pa-voss-1.11643197?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter)
Wat ik uit dit artikel opmaak, is dat het vliegtuigje dinsdag is teruggevonden ( duikvlucht in sneeuw ) en dat de inzittenden nog vermist zijn.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 11 april 2014, 06:48:07
Dit is er 1 om in de gaten te houden.

 http://m.ad.nl/ad/m/nl/1013/Buitenland/article/detail/3633098/2014/04/10/Zware-cycloon-bedreigt-Australie.dhtml?originatingNavigationItemId=5585 (http://m.ad.nl/ad/m/nl/1013/Buitenland/article/detail/3633098/2014/04/10/Zware-cycloon-bedreigt-Australie.dhtml?originatingNavigationItemId=5585)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 12 april 2014, 22:48:28
Aardbeving 8.3 10 km onder de aardkost, Solomon's Eilanden.
Tsunami waarschuwing voor de regio.

http://ptwc.weather.gov/?region=2&id=hawaii.TIBHWX.2014.04.12.2039 (http://ptwc.weather.gov/?region=2&id=hawaii.TIBHWX.2014.04.12.2039)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 12 april 2014, 23:20:50
OCHA Pacific ‏@UNOCHA_ROP  4 min.
#SolomonIslands disaster management office mobilising helicopter to verify reports of localised #tsunami on SW islands.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 12 april 2014, 23:52:42
Waarschuwing weer ingetrokken.

http://ptwc.weather.gov/?region=1&id=pacific.TSUPAC.2014.04.12.2136&utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter (http://ptwc.weather.gov/?region=1&id=pacific.TSUPAC.2014.04.12.2136&utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Thor op 13 april 2014, 15:09:00
Grote verwoestende brand in Chili

http://www.nu.nl/buitenland/3750638/grote-verwoestende-brand-in-chili.html (http://www.nu.nl/buitenland/3750638/grote-verwoestende-brand-in-chili.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Thor op 13 april 2014, 17:31:20
Dodental brand in de grootste havenstad van Chili Valparaiso loopt op.

Duizenden mensen hebben zondag hun huizen moeten verlaten als gevolg van de vuurzee. Vijfduizend brandweerlieden proberen het vuur te bedwingen, maar het werk wordt bemoeilijkt door de wind.

De gouverneur van de regio vreest dat ook het centrum van de stad, dat sinds 2004 op de Werelderfgoedlijst  staat, aan de vlammen ten prooi zal vallen.

Zeker vijfhonderd woningen zijn  al in de as gelegd.

Er zijn al minstens vijfhonderd mensen gewond geraakt.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 13 april 2014, 17:47:21
https://www.youtube.com/watch?v=PTzmAHVILsI (https://www.youtube.com/watch?v=PTzmAHVILsI)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 13 april 2014, 18:23:17
ADN Radio Chile ‏@adnradiochile  9 min
Onemi confirmó el fallecimiento de 16 personas por incendio en cerros de Valparaíso http://bit.ly/1hxIHAf (http://bit.ly/1hxIHAf)

ONEMI ( Chili's nationale rampenbureau  ) bevestigt, dat er tot nu toe 16 personen zijn omgekomen bij de brand in Valparaiso
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 13 april 2014, 18:39:06
automatische vertaling:
Citaat
20 vliegtuigen betrokken bij de brandbestrijding in Valparaiso
Zondag 13 april, 2014 - 12:44
Schepen uitgerust voor dringende werkzaamheden in het gebied op volle capaciteit.
Politie bevestigde 16 doden tot nu toe.

Veertien helikopters en zes vliegtuigen op dit moment hard aan het werk op het gebied van het raster 1 en 2, plaatsen concentreren de meeste invloed brand intensiteit sinds gisteren heuvels van Valparaiso.

Het vliegtuig, aangedreven door CONAF ONEMI en komen uit verschillende regio's van het land en over de nodige voorbereiding voor het werk in het gebied. Benadrukt het gebruik van "Bambi Bucket"-systeem in de helikopter systeem is geïntegreerd in het schip. Laten we verzamelen en voeren het water af naar de getroffen gebieden.

Daarnaast heeft de politie een upgrade van het aantal dode mensen, oplopend tot 16.

Volgens CONAF verslag hebben 760 hectare is door het vuur verteerd.

Permanente verzenden van overschrijvingen helpen regio Valparaíso, om de aandacht van de mensen die in staat damageability en hostels wordt gehandhaafd. Toen hebben 12 ton consistente elementen verscheept in voedselrantsoenen voor 12 en 24 uur, water, maskers, tenten, matrassen, dekens, hygiëne kits, luiers, chemische toiletten en generator apparatuur.

In totaal wordt geschat dat meer dan 3.500 CONAF, Vuur, PDI, politie, leger, marine en Samu ONEMI werken aan de bestrijding en beheersing van de hulpdiensten. Daarnaast beschikt de lucht hulpbronnen en water vrachtwagens gemeenten van Valparaíso, Viña del Mar, Villa Alemana en Esval.
bron: http://www.onemi.cl/evento/20-aeronaves-participan-en-combate-de-incendio-en-valparaiso.html (http://www.onemi.cl/evento/20-aeronaves-participan-en-combate-de-incendio-en-valparaiso.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 13 april 2014, 18:47:42
Veel info:
https://twitter.com/bombabelloto
https://twitter.com/reddeemergencia
en https://twitter.com/24HorasTVN
Goed te volgen met automatische vertaling.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Thor op 14 april 2014, 13:15:50
Brand Valparaiso

Ruim 1200 brandweerlieden, zes blusvliegtuigen en veertien helikopters zijn betrokken bij de operatie.

2000 gebouwen verwoest en 10.000 mensen op de vlucht.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Live op 15 april 2014, 23:00:34
Zoektocht vermiste meisjes Panama

http://www.politie.nl/nieuws/2014/april/14/03-persbericht-nationale-politie-en-ministerie-van-buitenlandse-zaken.html (http://www.politie.nl/nieuws/2014/april/14/03-persbericht-nationale-politie-en-ministerie-van-buitenlandse-zaken.html)
Laatste update: 14-04-2014 | 19:54

Amersfoort - De Panamese en Nederlandse politie zetten het onderzoek naar de twee vermiste meisjes Kris Kremers (21) en Lisanne Froon (22) onverminderd voort. De grootschalige zoektocht naar beide meisjes wordt wel stopgezet, meldde de Panamese politie op maandagmiddag 14 april.

Heel Nederland heeft de afgelopen twee weken met de vermissing van beide meisjes meegeleefd. Voor de familie en vrienden van Kris Kremers en Lisanne Froon zijn dit zware en onzekere tijden. De Nederlandse politie en het Ministerie van Buitenlandse Zaken bewonderen de inzet en moed van beide families en vrienden en hopen dat er snel duidelijkheid komt.

Onderzoek door politie
In samenwerking met de Panamese politie blijft het Nederlandse politieteam onderzoek naar de verblijfplaats van de meisjes verrichten. Het betreft onder meer digitaal onderzoek naar internetgebruik, het spreken met vrienden en bekenden en het nagaan van eventuele contacten die de meisjes voor en/of tijdens hun verblijf in Panama hebben gehad. Ook blijven rechercheurs de familie ondersteunen. De Nederlandse politie verleent waar nodig verdere bijstand aan het onderzoek.

Ondersteuning vanuit het Ministerie van Buitenlandse Zaken
De Nederlandse ambassade in Panama onderhoudt intussen nauw contact met de Panamese overheid. Het Ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag blijft de families van de twee vermiste meisjes consulaire ondersteuning bieden en hen van verdere ontwikkelingen in het onderzoek op de hoogte houden.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Live op 23 april 2014, 16:44:12
Panama: Vermissing Lisanne Froon & Kris Kremers

https://www.youtube.com/watch?v=s2FYd3U3Rvg (https://www.youtube.com/watch?v=s2FYd3U3Rvg)
OpsporingVerzocht
Gepubliceerd op 23 apr. 2014
Volgende week zouden ze thuis komen de 22-jarige Lisanne Froon en de 21-jarige Kris Kremers.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: rozema12 op 23 april 2014, 20:55:06
Franse jongen (17) steelt vijf brandweerwagens

Citaat
Een Franse tiener met een obsessie voor brandweervoertuigen zit vast na zijn vijfde diefstal.

De jongen van zeventien zonder rijbewijs loopt sinds augustus in brandweerkleding onopvallend brandweerkazernes binnen om vervolgens compleet met gillende sirenes en zwaailichten het pand uit te rijden.
Deze week werd de tiener uit het zuidwesten van Frankrijk na een wilde achtervolging over de snelweg aangehouden, aldus Franse media. Daarbij reed de jongen in een brandweerwagen met snelheden tot 150 kilometer per uur door politieafzettingen en kwam hij in botsing met een politiewagen.

Bij de eerdere incidenten was de politie nog mild geweest. Vorige week was de jongen ook al van de weg geplukt in een gestolen brandweerwagen. De politie bracht hem toen nog thuis met de mededeling dat hij zich voor de kinderrechter zou moeten verantwoorden. Door de laatste diefstal belandde hij voorlopig achter de tralies.

Door: ANP

bron: http://www.nu.nl/opmerkelijk/3758872/franse-jongen-17-steelt-vijf-brandweerwagens.html (http://www.nu.nl/opmerkelijk/3758872/franse-jongen-17-steelt-vijf-brandweerwagens.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 26 april 2014, 13:40:14
Zeker 6 gewonden bij (gas)explosie woonhuis wenen en mogelijk vermisten.
Eind van de ochtend is een deel van een 4-etage tellend gebouw in de Mariahilfer Straße ingestort.
zie bron:

www.spiegel.de/panorama/wien-haus-in-der-mariahilfer-strasse-teilweise-eingestuerzt-a-966292.html#ref=rss?utm_source=twitter&utm_medium=twitter (http://www.spiegel.de/panorama/wien-haus-in-der-mariahilfer-strasse-teilweise-eingestuerzt-a-966292.html#ref=rss?utm_source=twitter&utm_medium=twitter)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 26 april 2014, 15:42:23
Citaat
Ein Toter bei Hauseinsturz

Rund fünf Stunden nach dem Hauseinsturz in der Mariahilfer Straße in Wien-Fünfhaus ist am Nachmittag ein Mann „schwer verletzt, aber am Leben“ aus den Trümmern geborgen worden. Der Mann ist aber kurz darauf gestorben.

Eén persoon overleden, naar 2 vermisten wordt nog gezocht, zie verder bron met video:
wien.orf.at/news/stories/2644001 (http://wien.orf.at/news/stories/2644001)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 27 april 2014, 13:40:11
Trieste oorzaak leed in Wenen:
13 gewonden, vrouw na 8 uur levend onder puin vandaan

Citaat
19-Jähriger kappte Gasleitung Haus-Explosion in Wien: Es war Selbstmord
Schlimme Gewissheit: Die Explosion, die zum Einsturz eines Wohnhauses in Wien-Rudolfsheim geführt hat, war Folge eines Selbstmordversuchs. Wie die Polizei bestätigte, dürfte das 19-jährige Todesopfer versucht haben, sich durch eine manipulierte Gasleitung das Leben zu nehmen.
Zie verder bron: http://www.heute.at/news/oesterreich/wien/art23652,1009508 (http://www.heute.at/news/oesterreich/wien/art23652,1009508)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Wouter op 2 mei 2014, 17:13:51
Queens 10-75/All Hands | box 436 | Broadway & 65th Street | train derailment (M/R Line) in the tunnel. aprox a 1000 people on the train. Minor injuries reported.

Live mee te luisteren via:
http://www.thebravest.com/listen.php?feed=Q (http://www.thebravest.com/listen.php?feed=Q)

En mee te kijken via:  
http://www.myfoxny.com/category/237002/skyfoxhd (http://www.myfoxny.com/category/237002/skyfoxhd)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 2 mei 2014, 19:07:29
Dana Tyler ‏@DanaTylerTV  3 min.
Update #ftrain @MTA @FDNY @NYPD 6 of 8 cars derailed #Woodside Of 1000 riders, 19 injured/15 minor/4 potentially serious @CBSNewYork
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 3 mei 2014, 20:40:47
Citaat
Schietpartij bij bekerfinale Italië
Drie voetbalsupporters en een agent zijn in Rome neergeschoten voor aanvang van de Italiaanse bekerfinale tussen Napoli en Fiorentina.
Alle gewonden zijn supporters van Napoli. Een van hen, een 30-jarige man, verkeert in kritieke toestand, meldt persbureau ANSA. De agent werd geraakt in zijn hand.
zie verder bron: http://nos.nl/artikel/643551-schietpartij-bij-bekerfinale-italie.html?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter&utm_campaign=Feed%3A+nosnieuwsbuitenland+%28NOS+Nieuws+-+Buitenland%29 (http://nos.nl/artikel/643551-schietpartij-bij-bekerfinale-italie.html?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter&utm_campaign=Feed%3A+nosnieuwsbuitenland+%28NOS+Nieuws+-+Buitenland%29)

Onrustige sportdag zo. :-\
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 3 mei 2014, 20:55:20
Fotoserie en info over onlusten Rome:
http://roma.repubblica.it/cronaca/2014/05/03/foto/scontri_olimpico-85142931/#25 (http://roma.repubblica.it/cronaca/2014/05/03/foto/scontri_olimpico-85142931/#25)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 3 mei 2014, 21:37:42
Start voetbalwedstrijd uitgesteld om overleg mogelijk te maken over de ontstane situatie. Politie geeft aan dat het geweld niet voetbal-gerelateerd is. Na onrust in het stadion waarbij een brandweerman gewond werd na gooien vuurwerk, is met vertegenwoordigers van de beide (supporters)partijen gesproken. Deze lijken fiat te hebben gegeven ( rust beloofd?) en de wedstrijd zal waarschijnlijk 21.45 worden gestart.
Info uit de vele tweets, en onderstaande heldere twitterlink:
https://twitter.com/footballitalia
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: skippy02 op 5 mei 2014, 02:29:37
Natuurbrand (nu Live) in Oklahoma.

http://www.koco.com/news/firefighters-battle-blaze-in-guthrie/25807082 (http://www.koco.com/news/firefighters-battle-blaze-in-guthrie/25807082)

Trailerpark (woonwagens) worden nu ge-evacueert.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: skippy02 op 5 mei 2014, 02:41:48
Al 3 huizen zijn ten prooi gevallen aan het vuur. En zo te zien gaat er straks nog veel meer verloren.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: skippy02 op 5 mei 2014, 03:21:24
Wat een vuurzee en wat gaat dat snel.
Ook raar om geen brandweer te zien op dat woonwagenkamp.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: M.A.S op 5 mei 2014, 14:19:22
Is opzich niet zo raar, het gaat daar om een gebied van ongeveer 1000 hectaren dat in brand staat, zo niet meer. Het is een relatief rustige flank, met bebouwing waarvan de bewoners de opdracht hebben gekregen om te evacueren.

Als men als doelstelling het stoppen van de brand heeft genomen, zijn alle eenheden bezig de brand op de kop tot stoppen te brengen. Dit gebeurd dan een paar honderd meter tot een paar kilometer voor de brand uit om stoplijnen te creëren.

Het is zeer droog in de hele staat, dus al het materieel daarheen halen om een paar woonwagens te beschermen wordt niet gedaan.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: skippy02 op 6 mei 2014, 07:10:21
Een brandweerman bij de natuurbrand in Oklahoma is geraakt door kogels die afgingen door de hitte.

http://www.koco.com/news/only-on-5-firefighter-hit-by-bullets-fighting-guthrie-fire/25828742 (http://www.koco.com/news/only-on-5-firefighter-hit-by-bullets-fighting-guthrie-fire/25828742)

Bron: Koco
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Live op 6 mei 2014, 21:00:44
https://www.youtube.com/watch?v=1pMc9zabfvk (https://www.youtube.com/watch?v=1pMc9zabfvk)
VIDEO GETUIGEN ZIEN HOE TRUCK ONTPLOFT
Uydurmabe
Gepubliceerd op 5 mei 2014
Citaat
Getuigen die de plaats van het zware ongeval op de E40 in Groot-Bijgaarden passeerden, konden vastleggen hoe een ontploffing plaatsvond in één van de vrachtwagens.

Het ongeval gebeurde ter hoogte van het tankstation in Groot-Bijgaarden op de E40 richting. Drie vrachtwagens raakten betrokken bij een ongeval. Eén daarvan staat in brand. De politie bevestigt aan VTM NIEUWS dat er zeker een dode is en het is niet uitgesloten dat er nog een of twee dodelijke slachtoffers zijn.


https://www.youtube.com/watch?v=EHrisTM_7F8 (https://www.youtube.com/watch?v=EHrisTM_7F8)
Getuige zware brand op E40: 'Een catastrofe'
zoominvla
Gepubliceerd op 6 mei 2014
Citaat
Na een ongeval maandagochtend op de E40 ter hoogte van het tankstation in Groot-Bijgaarden heeft er een zware brand gewoed. Drie vrachtwagen reden er op elkaar in.

https://www.youtube.com/watch?v=u0X4Y2W3y0I (https://www.youtube.com/watch?v=u0X4Y2W3y0I)
'Ongelooflijk, zo'n file na een ongeval'
zoominvla
Gepubliceerd op 6 mei 2014
Citaat
Het dodelijke ongeval maandagochtend op de E40 had ook zware gevolgen voor het verkeer op de omliggende wegen. Bestuurders stonder er urenlang in de file

http://nieuws.vtm.be/binnenland/90959-e40-lette-derde-chauffeur-niet-op (http://nieuws.vtm.be/binnenland/90959-e40-lette-derde-chauffeur-niet-op)

http://nieuws.vtm.be/binnenland/90927-monsterfile-e40-kost-11-miljoen-euro (http://nieuws.vtm.be/binnenland/90927-monsterfile-e40-kost-11-miljoen-euro)

http://nieuws.vtm.be/binnenland/90830-e40-eindelijk-opnieuw-vrij (http://nieuws.vtm.be/binnenland/90830-e40-eindelijk-opnieuw-vrij)

http://nieuws.vtm.be/binnenland/90781-video-inferno-bij-ongeval-op-e40 (http://nieuws.vtm.be/binnenland/90781-video-inferno-bij-ongeval-op-e40)

http://nieuws.vtm.be/binnenland/90843-waarom-duurde-e40-chaos-zo-lang (http://nieuws.vtm.be/binnenland/90843-waarom-duurde-e40-chaos-zo-lang)

http://nieuws.vtm.be/binnenland/90835-jo-planckaert-kraakt-fles-file (http://nieuws.vtm.be/binnenland/90835-jo-planckaert-kraakt-fles-file)

http://nieuws.vtm.be/binnenland/90775-video-getuigen-zien-hoe-truck-ontploft (http://nieuws.vtm.be/binnenland/90775-video-getuigen-zien-hoe-truck-ontploft)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: skippy02 op 7 mei 2014, 06:55:34
Groot blus-vliegtuig ingezet bij natuurbrand Oklahoma.

http://www.koco.com/weather/oklahoma-forestry-service-brings-in-aircraft-to-fight-fires/25835558?utm_source=Hootsuite&utm_medium=Facebook&utm_campaign=koco%20eyewitness%20news%205 (http://www.koco.com/weather/oklahoma-forestry-service-brings-in-aircraft-to-fight-fires/25835558?utm_source=Hootsuite&utm_medium=Facebook&utm_campaign=koco%20eyewitness%20news%205)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Dierentuinen op 10 mei 2014, 11:28:06
Virginia U.S.A. brandende hot-air balloon.

http://fox17online.com/2014/05/09/developing-now-fiery-hot-air-balloon-accident-in-virginia/#axzz31H16zKkZ (http://fox17online.com/2014/05/09/developing-now-fiery-hot-air-balloon-accident-in-virginia/#axzz31H16zKkZ)
http://wtvr.com/2014/05/09/hot-air-balloon-accident-reported-in-doswell-at-inaugural-event/ (http://wtvr.com/2014/05/09/hot-air-balloon-accident-reported-in-doswell-at-inaugural-event/)
http://wtvr.com/2014/05/10/photos-hot-air-balloon-bursts-into-flames/ (http://wtvr.com/2014/05/10/photos-hot-air-balloon-bursts-into-flames/)
http://wtvr.com/2014/05/09/watch-live-presser-conference-on-reported-hot-air-balloon-accident/ (http://wtvr.com/2014/05/09/watch-live-presser-conference-on-reported-hot-air-balloon-accident/)
https://www.facebook.com/midatlanticballoonfest/posts/510781885694049 (https://www.facebook.com/midatlanticballoonfest/posts/510781885694049)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Dierentuinen op 12 mei 2014, 20:41:49
Citaat van: Dierentuinen link=msg=1266255 date=1399714086
Virginia U.S.A. brandende hot-air balloon.

http://fox17online.com/2014/05/09/developing-now-fiery-hot-air-balloon-accident-in-virginia/#axzz31H16zKkZ (http://fox17online.com/2014/05/09/developing-now-fiery-hot-air-balloon-accident-in-virginia/#axzz31H16zKkZ)
http://wtvr.com/2014/05/09/hot-air-balloon-accident-reported-in-doswell-at-inaugural-event/ (http://wtvr.com/2014/05/09/hot-air-balloon-accident-reported-in-doswell-at-inaugural-event/)
http://wtvr.com/2014/05/10/photos-hot-air-balloon-bursts-into-flames/ (http://wtvr.com/2014/05/10/photos-hot-air-balloon-bursts-into-flames/)
http://wtvr.com/2014/05/09/watch-live-presser-conference-on-reported-hot-air-balloon-accident/ (http://wtvr.com/2014/05/09/watch-live-presser-conference-on-reported-hot-air-balloon-accident/)
https://www.facebook.com/midatlanticballoonfest/posts/510781885694049 (https://www.facebook.com/midatlanticballoonfest/posts/510781885694049)

De piloot en passagiers zijn gevonden.

http://www.nbcwashington.com/news/local/Va-State-Police-Responding-to-Hot-Air-Balloon-Crash-258711551.html (http://www.nbcwashington.com/news/local/Va-State-Police-Responding-to-Hot-Air-Balloon-Crash-258711551.html)
http://www.nbcwashington.com/news/local/Balloon-Crash-Looms-over-U-of-Richmond-Graduation-258811661.html (http://www.nbcwashington.com/news/local/Balloon-Crash-Looms-over-U-of-Richmond-Graduation-258811661.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: TheFlie op 13 mei 2014, 18:53:51
Citaat
Doden en vermisten door mijnramp Turkije
Bij een mijnramp in Turkije zijn meerdere doden gevallen. Tussen de tweehonderd en driehonderd mijnwerkers zouden nog onder de grond zijn ingesloten door puin.

Dat hebben de lokale Turkse autoriteiten gemeld volgens Sky News. Over het dodental bestaat onduidelijkheid: aanvankelijk sprak een Turkse politicus van twintig doden, maar hij stelde dat aantal later bij naar vier.

Twintig mijnwerkers zijn gered uit de mijn in de westelijke stad Soma, in de provincie Manisa. De reddingswerkzaamheden in de mijn worden gehinderd door dikke rook.

Het ongeluk gebeurde op twee kilometer diepte. Door de explosie en de daaropvolgende brand werkt de lift niet meer. De mijnwerkers zitten vast op ongeveer vier kilometer afstand van de uitgang.

Toen het ongeluk gebeurde waren 580 mijnwerkers in de mijn. Sommigen zouden zichzelf meteen in veiligheid hebben kunnen brengen, meldt de BBC.

Reputatie

Turkije heeft geen goede reputatie als het gaat om de veiligheid van mijnen. Volgens Hürriyet kwamen tussen 1991 en 2008 2.554 mijnwerkers om door ongelukken en explosies.

In 1992 kwamen 270 kompels om door een gasexplosie in een mijn in de buurt van Zonguldak.
Bron: nu.nl (http://www.nu.nl/buitenland/3774403/doden-en-vermisten-mijnramp-turkije.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 13 mei 2014, 23:28:14
Eyüb Turan ‏@Stylowturk  3 min.
Burgemeester Cezgiz Ergun: Minstens 157 doden 75 gewonden en meer dan 580 arbeiders vast #mijnramp @hbvl dit is het grootste mijnramp ooit

www.rtlnieuws.nl/nieuws/buitenland/157-mijnwerkers-dood-turkse-kolenmijn (http://www.rtlnieuws.nl/nieuws/buitenland/157-mijnwerkers-dood-turkse-kolenmijn)

Mijn ramp lijkt erger dan het zich eerst liet aanzien, als ik de nieuwe aantallen zie.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: TheFlie op 14 mei 2014, 11:29:35
Citaat
Drie dagen nationale rouw in Turkije
De Turkse regering heeft drie dagen van nationale rouw afgekondigd na de mijnramp van dinsdag met meer dan tweehonderd doden.
Drie dagen nationale rouw in Turkije Foto:  ANP

Minister van Energie Taner Yildiz zei woensdag dat het waarschijnlijk om de dodelijkste mijnramp ooit in Turkije gaat. De ergste tot nu toe was in 1992 toen 263 mijnwerkers omkwamen door een gasexplosie in de provincie Zonguldak. Er zaten woensdagochtend nog honderden mijnwerkers vast in de mijn in Soma.

Woensdagochtend waren er inmiddels 201 doden geteld. Volgens Yildiz kan dat aantal nog verder stijgen. Hij waarschuwde dinsdagavond dat er op het moment van de ramp 787 mijnwerkers aan het werk waren in de mijn.

Onder de grond zouden nog steeds branden woeden. Reddingswerkers proberen zuurstof de gangen in te pompen om de mensen die door het vuur zijn ingesloten in leven te houden.
Bron: nu.nl (http://www.nu.nl/buitenland/3774925/drie-dagen-nationale-rouw-in-turkije.html)
Lastige situatie, extra zuurstof voor de mensen, ondertussen krijgen de branden ook meer zeerstof.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Thor op 14 mei 2014, 11:39:05
20.000 huizen San Diego ontruimd om brand

Vanwege een grote natuurbrand aan de westkust van de Verenigde Staten zijn ruim 20.000 huizen in en rond de stad San Diego ontruimd. Er zijn volgens de brandweer nog geen huizen in vlammen opgegaan.


http://www.zie.nl/video/algemeen/20.000-huizen-San-Diego-ontruimd-om-brand/1e9zerwfn19x# (http://www.zie.nl/video/algemeen/20.000-huizen-San-Diego-ontruimd-om-brand/1e9zerwfn19x#)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: ffemt19 op 18 mei 2014, 13:44:23
België stuurt bijstandsteam B-FAST naar Bosnië-Herzegovina om het land te helpen met de grote wateroverlast die het land op dit moment treft.
Het B-FAST team zal bestaan uit een HCP-ploeg (high capacity pumping) en een WPS-ploeg (water purification system), er gaan meerdere groot debiet pompen mee naar Bosnië uit de verschillende eenheden van de Civiele Bescherming. Momenteel wordt het convooi samengesteld en zal morgen vroeg (maandag) omstreeks 4 uur vertrekken naar Bosnië via de weg.

(https://www.hulpverleningsforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstatic1.nieuws.vtm.be%2Fsites%2Fnieuws.vtm.be%2Ffiles%2Fstyles%2Flarger%2Fpublic%2Farticle%2Fimage%2F2014%2F05%2Fbfast.jpg%3Fitok%3Dx5O3WCRR&hash=6d8a27ef042783d4ab8f528c25759481)

http://www.deredactie.be/cm/vrtnieuws/videozone/programmas/journaal/EP_140518_JO1?video=1.1971156 (http://www.deredactie.be/cm/vrtnieuws/videozone/programmas/journaal/EP_140518_JO1?video=1.1971156)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 18 mei 2014, 13:56:23
Ook vanuit oostenrijk zijn waterhulpverleners onderweg.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: ffemt19 op 18 mei 2014, 14:13:45
Citaat van: Diamondback link=msg=1268371 date=1400414183
Ook vanuit oostenrijk zijn waterhulpverleners onderweg.

Er zijn natuurlijk meerdere Europese lidstaten met hulp onderweg. Ook de Duitse THW is reeds onderweg.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: ffemt19 op 18 mei 2014, 17:26:53
Volgende lidstaten van de Europeese Unie zijn met hulp onderweg naar De Balkan:

Bulgarije, Duitsland (THW, @fire), Slovenië, Oostenrijk, Tjechische Republiek, Frankrijk (UIISC), Litauwen, Letland, Luxemburg (Protection Civile), Verenigd Koninkrijk, Slovekije, België (B-FAST) en Estland sturen helikpters, reddingsboten, highcapacity pumps , water purification en operationele teams naar de getroffen landen die om hulp vroegen via de Europese Gemeenschap.
Ook zijn er geneesmiddelen en voedsel onder weg naar de getroffen regio.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: AVN op 18 mei 2014, 18:12:10
Citaat van: ffemt19 link=msg=1268432 date=1400426813
Volgende lidstaten van de Europeese Unie zijn met hulp onderweg naar De Balkan:

Bulgarije, Duitsland (THW, @fire), Slovenië, Oostenrijk, Tjechische Republiek, Frankrijk (UIISC), Litauwen, Letland, Luxemburg (Protection Civile), Verenigd Koninkrijk, Slovekije, België (B-FAST) en Estland sturen helikpters, reddingsboten, highcapacity pumps , water purification en operationele teams naar de getroffen landen die om hulp vroegen via de Europese Gemeenschap.
Ook zijn er geneesmiddelen en voedsel onder weg naar de getroffen regio.

Indrukwekkend lijstje van landen, die hulp verlenen.
Ik vraag mij alleen af waarom Nederland niet in dit lijstje staat.
Hebben wij bij dit soort rampen niets te bieden ??
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: ffemt19 op 18 mei 2014, 18:31:16
België heeft naast twee Medium USAR teams ook nog een aantal andere modules die internationaal inzetbaar zijn.
Zo hebben we: Highcapacity pumping (pompwerken groot debiet), water purification (waterzuivering), Advanced Medical post (noodhospitaal), Internally displaced person camp (opvangcamp met tenten), CBRN detection (meetploegen CBRN), CBRN , Mass. decontamination, DVI (Disaster Victim Identification), Marine pollution, Storm, Forest Fire fighting support.

Ook zijn nog een aantal modules in ontwikkeling (opstart), zo is dat: Pollution (algemeen)en water rescue (samen met nederland en engeland dacht ik).

Deelnemende partners zijn: FOD Binnenlandse Zaken met Civiele Bescherming en Brandweer (technische zaken + K9) en Federale Politie voor DVI, FOD Volksgezondheid (medische ondersteuning en waterzuivering), Defensie (transport en communicatie specialisten + indien nodig beveiliging met special forces) en Buitenlandse Zaken voor de afhandeling van de buitenlandse missies.

http://www.civieleveiligheid.be/nl/intervetion-module-category/internationale-hulpverlening (http://www.civieleveiligheid.be/nl/intervetion-module-category/internationale-hulpverlening) (enkel de modules specifiek voor Civiele Veiligheid - Brandweer en Civiele Bescherming)

http://b-fast.be/nl (http://b-fast.be/nl)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Thor op 18 mei 2014, 18:40:33
Dodental overstromingen Balkan blijft stijgen

http://www.nu.nl/buitenland/3778752/dodental-overstromingen-balkan-blijft-stijgen.html (http://www.nu.nl/buitenland/3778752/dodental-overstromingen-balkan-blijft-stijgen.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 18 mei 2014, 20:51:53
Terechte vraag waarom Nederland in dit lijstje ontbreekt. Een paar maanden geleden heeft een Nederlands bedrijf wel geholpen in Engeland tijdens hoog water.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: TheFlie op 20 mei 2014, 11:49:34
Citaat
Terechte vraag waarom Nederland in dit lijstje ontbreekt. Een paar maanden geleden heeft een Nederlands bedrijf wel geholpen in Engeland tijdens hoog water.
Zet er maar bij dat Nederland veel expertise heeft op het gebied van bescherming tegen water. Met de orkaan Katrina in New Orleans in Amerika heeft Nederland ook een bijdrage geleverd. Deze overstroming, veel dichterbij, zou dus prima moeten kunnen qua hulpverlening vanuit Nederland.

Zie bron: http://nl.wikipedia.org/wiki/Katrina_(orkaan)#Nederlandse_hulp (http://nl.wikipedia.org/wiki/Katrina_(orkaan)#Nederlandse_hulp)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Highfield op 20 mei 2014, 12:17:36
Op het Radio 1 journaal werd wel melding gemaakt van Nederlandse experts die ter plaatse hulp bieden.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: ffemt19 op 20 mei 2014, 17:56:28
België stuurt tweede team van B-FAST naar Servië, een eerste team is naar Bosnië gestuurt. Het eerste team wordt ingezet in de regio rond Orašje in Bosnië-Herzegovina, ze zullen daar pomp werken uitvoeren en een waterzuiveringsstation opzetten om de mensen van drinkbaar water te voorzien.
Het tweede team bestaat uit militairen van de genie, zij nemen boten mee en zullen in Servië helpen bij de evacuatie en bevoorrading van de bevolking in de overstroomde gebieden.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: ffemt19 op 21 mei 2014, 18:15:49
2de B-FAST ploeg wordt momenteel niet uitgezonden naar Servië, de lokale overheid liet weten dat er momenteel voldoende hulp ter plaatse was. De 2de missie werd dus on hold gezet.

De eerste ploeg is aangekomen op hun bestemming en zulen daar pompwerken gaan uitvoeren.
http://nieuws.vtm.be/buitenland/92979-b-fast-pompt-water-weg-bosnie?ref=Facebook (http://nieuws.vtm.be/buitenland/92979-b-fast-pompt-water-weg-bosnie?ref=Facebook)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Asterix 900 op 24 mei 2014, 08:51:19
Belgenmop # 268

Citaat van: Het Nieuwsblad
22 veroordelingen en toch blanco strafblad

Tweeëntwintig veroordelingen en toch een blanco strafregister: het kan. Politierechter in Dendermonde, Peter D’Hondt, kreeg vrijdag zo iemand voor zich. Hij ergert zich zo hard aan het onbetrouwbare strafregister dat hij een topman van Justitie laat verhoren. Dat schrijft Het Laatste Nieuws zaterdag.
De 22 veroordelingen van de beklaagde kwamen aan het licht door een blik in het gemeentelijk inlichtingenbulletin. Dat houdt op gezag van Justitie alle politieveroordelingen bij. Maar de opname in het Centraal Strafregister loopt al vele jaren mank. In 2012 bedroeg de achterstand maar liefst zes jaar. Justitie slaagt er vooralsnog niet in die weg te werken, schrijft Het Laatste Nieuws. Nochtans is de betrouwbaarheid van het strafregister belangrijk, want iemand met een strafblad moet bij een volgende veroordeling zwaarder gestraft worden.

D’Hondt beval het parket de directeur van het strafregister te verhoren. Die man, Vincent Cambier, is momenteel met vakantie.

Bron (http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=dmf20140524_01117739)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: sylvester1986 op 24 mei 2014, 12:02:47
Zware aardbeving in Griekenland
Citaat
Voor de kust van Griekenland heeft zich zaterdag een zware aardbeving met een kracht van 7,2 op de schaal van Richter voorgedaan. Het epicentrum lag onder de Egeïsche Zee op zo'n 77 kilometer ten zuid-zuidwesten van Alexandroupolis, niet ver van de grens met Turkije, op een diepte van 91 kilometer.
http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3661008/2014/05/24/Zware-aardbeving-in-Griekenland.dhtml (http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3661008/2014/05/24/Zware-aardbeving-in-Griekenland.dhtml)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 24 mei 2014, 12:16:14
http://greece.greekreporter.com/2014/05/24/strong-earthquake-strikes-greece/ (http://greece.greekreporter.com/2014/05/24/strong-earthquake-strikes-greece/)

http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/eventpage/usb000r2hc#summary (http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/eventpage/usb000r2hc#summary)

Afgewaardeerd naar een 6.4 op de schaal van Richter.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Live op 25 mei 2014, 23:52:41
http://www.youtube.com/watch?v=-RGLFZcYVsU#ws (http://www.youtube.com/watch?v=-RGLFZcYVsU#ws)
Reddingshonden uit Duiven naar Panama om vermiste meisjes te zoeken
TVGelderland
Gepubliceerd op 25 mei 2014
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Thor op 28 mei 2014, 08:15:18
Veel doden door brand in bejaardenhuis Zuid-Korea

http://www.nu.nl/buitenland/3787504/veel-doden-brand-in-bejaardenhuis-zuid-korea.html (http://www.nu.nl/buitenland/3787504/veel-doden-brand-in-bejaardenhuis-zuid-korea.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: skippy02 op 30 mei 2014, 22:31:49
Politieagenten in Cincinnati (USA) hebben nieuwe veiligheidsinstructies gekregen om geen slachtoffers te redden in een brandend huis of gebouw.

Ongeacht hoe klein de brand ook is, het is ze verboden nog langer een inzet te doen.

Dit na de dood van een 38 jarige agent in April. Hij stierf door koolmonoxide.

http://www.wcpo.com/news/local-news/cincinnati-police-department-to-officers-do-not-try-to-save-fire-victims (http://www.wcpo.com/news/local-news/cincinnati-police-department-to-officers-do-not-try-to-save-fire-victims)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: RAdeR op 30 mei 2014, 23:00:56
Citaat van: http://america.aljazeera.com/articles/2014/5/30/georgia-toddler-swat.html
A 19-month-old boy was seriously injured when police threw a stun grenade inside a northern Georgia home, where it landed in the toddler’s crib and exploded in his face, local media reported Friday.

The toddler and his family were staying in the house temporarily, local news reported. Police said they were unaware the family was there when the raid took place Wednesday.

“It landed in his playpen and exploded on his pillow right in his face,” the boy’s mother, Alecia Phonesavanh, told Atlanta’s Channel 2 news.lees verder (http://america.aljazeera.com/articles/2014/5/30/georgia-toddler-swat.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 31 mei 2014, 00:25:59
http://www.huffingtonpost.com/2014/05/30/swat-team-grenade-toddler_n_5418871.html (http://www.huffingtonpost.com/2014/05/30/swat-team-grenade-toddler_n_5418871.html)

En waarom? Vanwege de mogelijke aanwezigheid van een niet nader gespecificeerde hoeveelheid amfetamine. De toevoeging low level drug case lijkt mij nou niet een aanwijzing dat we te maken hebben met een kingpin of kartelbaas.

Ach ja. Typisch Amerikaans... eerst schieten en dan pas vragen stellen. Geen voorbeeld wat hier navolging moet krijgen.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Thor op 1 juni 2014, 13:09:43
7 killed when plane crashes at Hanscom Field

http://www.boston.com/news/local/massachusetts/2014/05/31/report-plane-crashes-hanscom-airfield/y8uzrr7aUQ1FiTck4uicRO/story.html?p1=ClickedOnBreakingNewsBox (http://www.boston.com/news/local/massachusetts/2014/05/31/report-plane-crashes-hanscom-airfield/y8uzrr7aUQ1FiTck4uicRO/story.html?p1=ClickedOnBreakingNewsBox)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: M@rcel op 1 juni 2014, 18:43:54
Citaat van: Diamondback link=msg=1271872 date=1401488759
http://www.huffingtonpost.com/2014/05/30/swat-team-grenade-toddler_n_5418871.html (http://www.huffingtonpost.com/2014/05/30/swat-team-grenade-toddler_n_5418871.html)

En waarom? Vanwege de mogelijke aanwezigheid van een niet nader gespecificeerde hoeveelheid amfetamine. De toevoeging low level drug case lijkt mij nou niet een aanwijzing dat we te maken hebben met een kingpin of kartelbaas.

Ach ja. Typisch Amerikaans... eerst schieten en dan pas vragen stellen. Geen voorbeeld wat hier navolging moet krijgen.

Volgens mij wordt er nergens melding gemaakt dat er geschoten is....
Juist door dit soort middelen te gebruiken, wordt er minder geschoten bij dergelijke acties.

Dat in dit geval een baby het slachtoffer is, is heel triest maar gelukkig wel een incident.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: honderd op 1 juni 2014, 19:37:51
Citaat van: M@rcel link=msg=1272162 date=1401641034
Volgens mij wordt er nergens melding gemaakt dat er geschoten is....
Juist door dit soort middelen te gebruiken, wordt er minder geschoten bij dergelijke acties.

Dat in dit geval een baby het slachtoffer is, is heel triest maar gelukkig wel een incident.

Eerst gooien, daarna vragen stellen. ::) Neemt niet weg dat het typisch Amerikaans is.

"Authorities said that they previously purchased drugs from the house and that there was no evidence to indicate a child would be present."
"The suspect, wanted on federal drug charges, was not there."
"Police said they had reason to believe Thometheva had weapons in his possession."


Ik ben ertegen, dat dit soort middelen gebruikt worden bij low-level drug cases. Al helemaal als niet eens zeker is dat de verdachte aanwezig is.
Van te voren niet staan te posten dus, anders hadden ze de verdachte wel zien vertrekken of de baby (met ouder) zien aankomen.

"We're seeing increasingly that police are using SWAT teams to do raids of people's homes often in low-level drug cases."
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Asterix 900 op 1 juni 2014, 20:23:23
Citaat van: rens link=msg=1272166 date=1401644271
Ik ben ertegen, dat dit soort middelen gebruikt worden bij low-level drug cases.

Worden die middelen gebruikt op basis van de ernst van de zaak of op basis van het profiel van de persoon die moeten worden geïnterpelleerd? Ook al mag het een drugzaak van tweemaal niets zijn, als de betrokkene geseind staat én hij heeft vuurwapens in huis én een kort lontje ben je niets met het gegeven of het al dan niet een zware drugzaak is. Het maakt een dode politieman er niet minder dood om.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: honderd op 1 juni 2014, 20:44:16
Citaat van: Asterix 900 link=msg=1272172 date=1401647003
Worden die middelen gebruikt op basis van de ernst van de zaak of op basis van het profiel van de persoon die moeten worden geïnterpelleerd? Ook al mag het een drugzaak van tweemaal niets zijn, als de betrokkene geseind staat én hij heeft vuurwapens in huis én een kort lontje ben je niets met het gegeven of het al dan niet een zware drugzaak is. Het maakt een dode politieman er niet minder dood om.

Goed punt. O0
Laat ik het anders zeggen: Ik ben ertegen, als er mogelijk onschuldige mensen/dieren gewond door raken. En met gewond bedoel ik ernstige brandwonden zoals deze baby. Niet de tijdelijke desoriëntatie/doofheid/blindheid.
Ook ben ik van mening dat er vooral in Amerika nogal vaak een inval wordt gedaan (al dan niet met geweld) als de verdachte niet in het pand aanwezig is. Vervolgens is het meer geluk dan wijsheid dat de verdachte alsnog opgepakt wordt.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: M@rcel op 1 juni 2014, 21:39:18
Citaat van: rens link=msg=1272178 date=1401648256
Goed punt. O0
Laat ik het anders zeggen: Ik ben ertegen, als er mogelijk onschuldige mensen/dieren gewond door raken. En met gewond bedoel ik ernstige brandwonden zoals deze baby. Niet de tijdelijke desoriëntatie/doofheid/blindheid.
Ook ben ik van mening dat er vooral in Amerika nogal vaak een inval wordt gedaan (al dan niet met geweld) als de verdachte niet in het pand aanwezig is. Vervolgens is het meer geluk dan wijsheid dat de verdachte alsnog opgepakt wordt.

Daar zijn zij het zelf ook over eens:
"The last thing you want is law enforcement to injure someone innocent,” Habersham County Sheriff Joey Terrell told the Journal-Constitution. “There was no malicious act performed. It was a terrible accident that was never supposed to happen.”

Afhankelijk van het soort onderzoek, staat een verdachte onder controle. Aangezien het blijkbaar om een low-level drug case ging, zal dat dus niet nodig zijn geweest. En ja, dan loop je de kans dat je hem mist….
Gebeurt in Nederland anders ook regelmatig.

Het is nu eenmaal een gegeven dat in Amerika zaken anders lopen dan dat wij in Nederland gewend zijn.
En in onze Westerse ogen is dat inderdaad soms over de top.

Grtz,
Marcel
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: sylvester1986 op 9 juni 2014, 11:04:21
Gewonde man vast op 1000 meter diepte
Citaat
Duitse reddingswerkers staan voor de grote uitdaging om een zwaargewonde man te redden die zich op meer dan 1000 meter diepte bevindt in een kilometerslange grot. De reddingsoperatie kan volgens Duitse media dagen in beslag nemen.
http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3669174/2014/06/09/Gewonde-man-vast-op-1000-meter-diepte.dhtml (http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3669174/2014/06/09/Gewonde-man-vast-op-1000-meter-diepte.dhtml)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: sylvester1986 op 10 juni 2014, 09:56:47
Citaat van: Sylvester link=msg=1274571 date=1402304661
Hulpdiensten kunnen niet bij gewonde in grot op 1000 meter diepte
Citaat
Reddingswerkers zijn er nog niet in geslaagd de zwaargewonde grotonderzoeker te bereiken die sinds zondag op 1000 meter diepte vast zit in een kilometerslange grot. Dat heeft een woordvoerder van de Duitse politie gemeld.
http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3669174/2014/06/10/Hulpdiensten-kunnen-niet-bij-gewonde-in-grot-op-1000-meter-diepte.dhtml (http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3669174/2014/06/10/Hulpdiensten-kunnen-niet-bij-gewonde-in-grot-op-1000-meter-diepte.dhtml)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Thor op 10 juni 2014, 10:43:13
Proces bemanning Koreaanse veerboot begonnen

http://www.nu.nl/buitenland/3798170/proces-bemanning-koreaanse-veerboot-begonnen.html (http://www.nu.nl/buitenland/3798170/proces-bemanning-koreaanse-veerboot-begonnen.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 10 juni 2014, 16:22:10
Citaat van: Sylvester link=msg=1274571 date=1402304661
Gewonde man vast op 1000 meter diepte

Volledig dossier:

http://orf.at/stories/2233501/2233504/ (http://orf.at/stories/2233501/2233504/)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: piet60 op 12 juni 2014, 08:53:43
Citaat
20-JARIGE MAN IS OPNIEUW VEROORDEELD NA DODELIJK ONGEVAL

"Niets bijgeleerd na Kimberly's dood"

Een 20-jarige jongeman uit Diksmuide moest zich gisteren opnieuw verantwoorden voor de politierechter in Veurne. Dat is nog geen jaar nadat hij in Brugge veroordeeld werd voor het dodelijke ongeval in Gistel waarbij Kimberly Platteeuw uit Rumbeke het leven liet. "De dood van onze dochter heeft hem niets bijgebracht", zucht moeder Natalie Baekeland.

JELLE HOUWEN

Angelo H. reed op 11 november 2012 samen met zijn toenmalige vriendin Kimberly (18) op de Nieuwpoortsesteenweg in Gistel, toen hij uit de bocht vloog en in een voortuin tegen een boom en brievenbus belandde. Kimberly overleefde het ongeval niet. Angelo reed te snel, had gedronken én was onder invloed van drugs. In november 2013 kreeg hij van de politierechter in beroep in Brugge een jaar celstraf, waarvan zes maanden effectief en een rijverbod van twee jaar.

Twee keer geflitst

Ondanks de ernst van de feiten en de talrijke waarschuwingen werd H. na het ongeval opnieuw tweemaal geflitst aan te hoge snelheid. Het was daarvoor dat hij gisteren weer voor de politierechter moest verschijnen. "En dat zal niet de laatste keer zijn, de dood van onze dochter heeft hem niets geleerd", zucht Natalie Baekeland, de moeder van Kimberly.

 In de periode tussen het ongeval en de veroordeling door de Brugse politierechter werd H. geflitst toen hij 87 per uur reed in de bebouwde kom. Enkele maanden later was het alweer van dat, H. werd geflitst aan 82 per uur in het dorp. "Dit verbaast mij niets, maar het maakt me wel kwaad", reageert Kimberly's moeder Natalie Baekeland. "De straf die hij gekregen heeft, is veel te licht. Hij kan gewoon verder doen met zijn manier van leven, maar wij krijgen Kimberly nooit meer terug. De eerste straf die hij kreeg, vijf jaar rijverbod, was wél terecht volgens mij. In beroep ging die echter omlaag. Ik neem Angelo dit opnieuw heel erg kwalijk. Ik sprak hem vorig jaar op het proces nog aan om zijn leven te beteren. Ik vroeg hem trager te rijden en voorzichtiger te zijn om niemand nog extra leed te berokkenen. Dat ging duidelijk het ene oor in, en het andere weer uit."

Gedrag

Angelo H. zelf deed amper zijn mond open in de politierechtbank. Het was met het schaamrood op de wangen dat hij zich gisteren presenteerde bij de politierechter. "Maar mijn cliënt heeft wel degelijk spijt", zei zijn advocaat. "Hij gaat nu met de fiets werken en doet zijn best om een verantwoordelijke jongeman te zijn. Geef hem nog een kans." De politierechter gaf hem de maximumstraf voor beide snelheidsovertredingen. "Het wordt echt tijd dat je je eens gedraagt in het verkeer. Heb je nu nog niets geleerd? Door dat dodelijke ongeval wordt alles wat je nu nog doet omgezet in een effectieve straf", waarschuwde de politierechter. Angelo H. kreeg 31 dagen rijverbod en 684 euro boete. Hij moet ook zijn theoretisch rijexamen opnieuw afleggen.
http://www.hln.be/regio/nieuws-uit-gistel/-niets-bijgeleerd-na-kimberly-s-dood-a1906266/ (http://www.hln.be/regio/nieuws-uit-gistel/-niets-bijgeleerd-na-kimberly-s-dood-a1906266/)
Citaat
Angelo reed te snel, had gedronken én was onder invloed van drugs.
En dan nog laten ze hem weer rijden, onbegrijpelijk. Hier ligt ook een verantwoordelijkheid voor Justitie. Op een vlaamse forum site wordt er duchtig over gediscussieerd.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 12 juni 2014, 18:22:16
Rettungsaktion kann beginnen

Tage nach dem Höhlenunglück im Untersberg könnte noch am Donnerstag mit der Rettungsaktion für den eingeschlossenen Forscher begonnen werden. 31 Retter in sechs Teams steigen am Donnerstag in die Höhle.

bron: http://salzburg.orf.at/news/stories/2651984/ (http://salzburg.orf.at/news/stories/2651984/)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Live op 15 juni 2014, 13:37:58
https://www.youtube.com/watch?v=IfzFULGe4Nc (https://www.youtube.com/watch?v=IfzFULGe4Nc)
Eindelijk aanknopingspunt voor familie - RTL NIEUWS
RTL Nieuws
Gepubliceerd op 14 jun. 2014
Citaat
Kijk meer video's op http://www.rtlxl.nl/# (http://www.rtlxl.nl/#)!/gemist/rtl-nie.... De families van Kris en Lisanne die in Panama worden vermist, hebben nieuwe hoop dat ze worden opgespoord.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 16 juni 2014, 23:09:55
Citaat van: Sylvester link=msg=1274571 date=1402304661
Gewonde man vast op 1000 meter diepte

Video van de reddingsactie en kaart van de grot

http://salzburg.orf.at/news/stories/2652867/ (http://salzburg.orf.at/news/stories/2652867/)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 17 juni 2014, 21:43:51
http://salzburg.orf.at/news/stories/2653026/ (http://salzburg.orf.at/news/stories/2653026/)

Nog altijd bezig maar men vordert. Beelden zijn imponerend. Zeer kleine ruimtes om een brancard door te moeten verplaatsen.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 18 juni 2014, 17:15:01
Bivak 1 is bijna bereikt. Laatste stuk is nog lastig.

http://salzburg.orf.at/news/stories/2653253/ (http://salzburg.orf.at/news/stories/2653253/)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: TheFlie op 19 juni 2014, 12:43:04
De gewonde duitser is nu echt boven.

http://www.nu.nl/buitenland/3806421/gewonde-duitser-anderhalve-week-grot-gered.html (http://www.nu.nl/buitenland/3806421/gewonde-duitser-anderhalve-week-grot-gered.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 19 juni 2014, 14:04:09
HuffPostUK Pictures ‏@HuffPostUKPics  19 min.
German cave researcher Johann Westhauser brought to surface after nearly 2 weeks underground https://pbs.twimg.com/media/BqfYlYLCEAAUUkm.png (https://pbs.twimg.com/media/BqfYlYLCEAAUUkm.png)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 19 juni 2014, 15:52:15
http://salzburg.orf.at/news/stories/2653439/ (http://salzburg.orf.at/news/stories/2653439/)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 19 juni 2014, 22:24:37
http://www.ad.nl/ad/nl/30780/Vermissing-in-Panama/article/detail/3675366/2014/06/19/Menselijke-resten-gevonden-in-zoekgebied-Panama.dhtml (http://www.ad.nl/ad/nl/30780/Vermissing-in-Panama/article/detail/3675366/2014/06/19/Menselijke-resten-gevonden-in-zoekgebied-Panama.dhtml)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 20 juni 2014, 21:14:51
Citaat van: Sylvester link=msg=1274571 date=1402304661
Gewonde man vast op 1000 meter diepte

Eerste item van het nieuws over een zeer geslaagde en unieke internationale reddingsactie in alpine en geologisch opzicht.

http://tvthek.orf.at/program/Salzburg-heute/70019/Salzburg-heute/8073621 (http://tvthek.orf.at/program/Salzburg-heute/70019/Salzburg-heute/8073621)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 20 juni 2014, 21:59:25
http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenland/article/detail/1924416/2014/06/20/Brandweerwagens-botsen-op-weg-naar-interventie.dhtml (http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenland/article/detail/1924416/2014/06/20/Brandweerwagens-botsen-op-weg-naar-interventie.dhtml)
gelukkig geen gewonden.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Asterix 900 op 21 juni 2014, 01:53:38
En nog een Belgisch HV-voertuig gecrasht: nabij Brussel is een politiewagen zwaar gebotst. Een politie-inspectrice moest worden bevrijd uit het wrak.

Artikel, foto en video (http://www.persinfo.org/2014/06/20/politieagente-gewond-na-spectaculaire-botsing)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 21 juni 2014, 17:23:44
Location, location, location....

Nederlands duo met helikopter gered van berg

De politie in de Oostenrijkse deelstaat Karinthië heeft het gisteren druk gehad met bergwandelaars die in problemen waren gekomen. Tot twee keer toe moesten er mensen gered worden met een helikopter, melden lokale media.
Aan het begin van de avond stuurde een Nederlands echtpaar een noodsignaal. Het koppel, beiden 47 jaar oud, had zich bij St. Lorenzen in de route vergist en was in onherbergzaam gebied terechtgekomen. Ze konden ongedeerd door de helikopter omhooggehesen worden en naar veilig gebied worden gebracht.

Niet ver van Klagenfurt moesten drie Oostenrijkers in veiligheid worden gebracht. Een van hen was uitgegleden en in een kloof beland waar ze niet uit kon komen. Ook het drietal werd hangend onder een helikopter geëvacueerd.

bron: http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3676545/2014/06/21/Nederlands-duo-met-helikopter-gered-van-berg.dhtml (http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3676545/2014/06/21/Nederlands-duo-met-helikopter-gered-van-berg.dhtml)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Asterix 900 op 21 juni 2014, 22:23:18
Ook vandaag weer een zware aanrijding in België tussen een ambulance van het Rode Kruis en een wagen

Artikel en foto (http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenland/article/detail/1925410/2014/06/21/Ambulance-ramt-auto-tijdens-kermiskoers-tachtiger-gewond.dhtml)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: sylvester1986 op 22 juni 2014, 22:22:14
Het stoffelijk overschot dat in Panama gevonden is, is helaas van Lisanne Froon.
Dit meldt de media zojuist.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: erik 67 op 23 juni 2014, 14:49:25
http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3677264/2014/06/23/Brandweer-rukt-uit-om-student-uit-vagina-te-redden.dhtml (http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3677264/2014/06/23/Brandweer-rukt-uit-om-student-uit-vagina-te-redden.dhtml)

Het is weer eens wat anders.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Haageneesch op 23 juni 2014, 18:18:35
https://twitter.com/Politie/status/481107917605978112
18.14 Politie Panama bevestigt identiteit Lisanne Froon
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Asterix 900 op 23 juni 2014, 18:37:35
Duitse straaljager botst met privéjet

Eerste foto's (https://twitter.com/z3tt88/status/481074565075193856/photo/1)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 23 juni 2014, 18:47:51
http://www.welt.de/vermischtes/article129384887/Absturz-bei-Uebung-mit-Eurofighter-im-Sauerland.html (http://www.welt.de/vermischtes/article129384887/Absturz-bei-Uebung-mit-Eurofighter-im-Sauerland.html)

Correctie: de LearJet maakte deel uit van de oefening.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: quiqsilver op 27 juni 2014, 15:03:01
Mooie beelden van een scheepsbrand in amerika

http://www.youtube.com/watch?v=zcLbRk3sdQc (http://www.youtube.com/watch?v=zcLbRk3sdQc)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: xgnoom op 3 juli 2014, 22:51:56
Citaat van: quiqsilver link=msg=1280403 date=1403874181
Mooie beelden van een scheepsbrand in amerika

http://www.youtube.com/watch?v=zcLbRk3sdQc (http://www.youtube.com/watch?v=zcLbRk3sdQc)

Citaat
Owner of $24M Yacht Devastated by Fire
(..)
On Thursday at around 9:15 a.m. a fire broke out on the yacht, engulfing the vessel and sending flames and plumes of smoke into the air near the dry dock in the 900 block of G Street.
Dispatchers said there was a lot of fuel aboard the vessel, so fire crews were warned of the risk of a possible explosion. Firefighters doused the 100-foot-plus yacht with water from all directions, but with little success because a yacht is designed to keep out water.
Police opened fire on the boat with high-powered rifles to blow out the windows so the water could be more effective.

Bron: NBC 7 San Diego (http://www.nbcsandiego.com/news/local/Chula-Vista-G-Street-Yacht-Fire-263839691.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 4 juli 2014, 16:21:44
Dieplader met zware lading blijft steken op overweg en wordt 50 meter voortgeduwd door passagierstrein in Talhausen (duitsland), waarbij 33 gewonden vielen, waarvan 4 ernstig.
Zie link met foto's:
http://www.schwarzwaelder-bote.de/inhalt.epfendorf-zug-erfasst-lkw-in-talhausen-21-verletzte.02bc28bc-f268-495c-b6bf-081b71306adb.html (http://www.schwarzwaelder-bote.de/inhalt.epfendorf-zug-erfasst-lkw-in-talhausen-21-verletzte.02bc28bc-f268-495c-b6bf-081b71306adb.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 5 juli 2014, 21:38:14
Ken je dat...?

Dat je een kop van een artikel leest op een nieuwssite en denkt...: WTF....?

En dat je het drie keer moet lezen om het tot je laten door dringen?

Hier is zo'n kop...

Drie vliegtuigen crashen in rivier na ontsporen trein


bron: http://www.ad.nl/ad/nl/1014/Bizar/article/detail/3684652/2014/07/05/Drie-vliegtuigen-crashen-in-rivier-na-ontsporen-trein.dhtml (http://www.ad.nl/ad/nl/1014/Bizar/article/detail/3684652/2014/07/05/Drie-vliegtuigen-crashen-in-rivier-na-ontsporen-trein.dhtml)

https://twitter.com/PzFeed/status/485401585665970176/photo/1 (https://twitter.com/PzFeed/status/485401585665970176/photo/1)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: honderd op 7 juli 2014, 16:43:40
Drie mensen dood bij poging redding hond
Citaat van: http://www.nu.nl/buitenland/3821768/drie-mensen-dood-bij-poging-redding-hond.html
Drie mensen dood bij poging redding hond
In Cambodja zijn drie mensen om het leven gekomen bij een poging een hond te redden.
Het huisdier was in de provincie Katie in een waterput gevallen, aldus de krant The Cambodia Daily maandag.
Om het beest te redden, daalde de 25-jarige eigenaar aan een touw af in de negen meter diepe put en verdronk.

Toen de man niet meer naar boven kwam, daalde ook zijn 64-jarige moeder af in de put. Toen beiden niet meer naar boven kwamen, startte ook een 38-jarige buurman een reddingspoging.
Uren later pompten reddingswerkers het water uit de put en vonden ze de stoffelijke overschotten van hond, eigenaar, moeder en buurman.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 9 juli 2014, 14:20:53
Schmutzi @schmutzi  ·  8 min
Hoorde 15min geleden een soort van donderslagen er erna volgde een soort schokgolf. Hoor nu wat sirenes...wat was dat!?!
Schmutzi @schmutzi  ·  1 min
Ontploffing vuurwerkfabriek hier 10km vandaan. Dat dus. Jemig.
Hij fietst denk ik ergens rond Rome, maar even zoeken wat daar speelt..
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 9 juli 2014, 14:27:46
Il Centro @Il_Centro  ·  2 min
+++FABBRICA DI FUOCHI ESPLOSA A #TAGLIACOZZO (#LAQUILA, #ABRUZZO), ECCO LA PRIMA FOTO+++ (https://pbs.twimg.com/media/BsGhxizCMAA3XSF.jpg:large)
Dit dus.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 9 juli 2014, 14:36:34
Schmutzi ‏@schmutzi  8 min.
Ambulances, politie, brandweer rijdt af en aan door m'n dorp, brrr @Il_Centro  LA PRIMA FOTO http://bit.ly/1w0v67L (http://bit.ly/1w0v67L)  pic.twitter.com/mSZbpHpbJq
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 9 juli 2014, 14:48:33
Ontploffing vuurwerkfabriek Tagliacozzo (Italie)
Met tussenposen een viertal ontploffingen vanuit de kruidkamer van de vuurwerkfabriek in Tagliacozzo, waar 3 werknemers werden gered en naar 3 anderen nog gezocht wordt. De ontploffing werd in de verre omtrek gehoord en waargenomen, waarbij veel ramen in de omgeving stuk zijn en de electriciteit is uitgevallen.
Bron: http://ilcentro.gelocal.it/laquila/cronaca/2014/07/09/news/fabbrica-di-fuochi-d-artificio-esplode-a-tagliacozzo-e-saltata-in-aria-la-polveriera-probabili-diverse-vittime-1.9567019 (http://ilcentro.gelocal.it/laquila/cronaca/2014/07/09/news/fabbrica-di-fuochi-d-artificio-esplode-a-tagliacozzo-e-saltata-in-aria-la-polveriera-probabili-diverse-vittime-1.9567019)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 9 juli 2014, 18:07:47
Schmutzi @schmutzi  ·  43 sec.
Vuurwerkfabriek #Tagliacozzo: lichaam van derde dode gevonden @Il_Centro http://bit.ly/1w0v67L (http://bit.ly/1w0v67L)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: sylvester1986 op 11 juli 2014, 12:29:11
 98uiye
Baby in Franse glasbak
Citaat
In het noorden van Frankrijk is een baby gevonden in een ondergrondse glasbak. Het meisje was slechts enkele uren oud en had haar navelstreng nog, melden Franse media.
http://nos.nl/artikel/673550-baby-in-franse-glasbak.html (http://nos.nl/artikel/673550-baby-in-franse-glasbak.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: skippy02 op 11 juli 2014, 22:14:30
Droevig bericht vanuit Duitsland.

http://www.rtlnieuws.nl/nieuws/buitenland/duitse-agenten-schieten-collega-dood (http://www.rtlnieuws.nl/nieuws/buitenland/duitse-agenten-schieten-collega-dood)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 12 juli 2014, 12:32:15
Cihan Haber Video @ Cihan_Video  1 u
In Zeytinburnu explosie (eerste beelden): @ youtube via http://www.youtube.com/watch?v=BXVuwT-WtJE?a (http://www.youtube.com/watch?v=BXVuwT-WtJE?a)
Zware ontploffing in de wijk Zeytinburnu (Istanbul), waarover Reuters aangeeft dat het geen aanslag lijkt, mogelijk een gaslek.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Asterix 900 op 13 juli 2014, 03:30:03
In België heeft een patiënt een ambulance gekaapt, is er mee op de vlucht geslagen voor de politie en heeft de wagen vervolgens tegen enkele boompjes geparkeerd.

Artikel en foto's (http://www.112antwerpen.be/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=8806&cntnt01origid=15&cntnt01returnid=16)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: RAdeR op 15 juli 2014, 13:36:39
https://www.youtube.com/watch?v=O2XLiMY_XdY (https://www.youtube.com/watch?v=O2XLiMY_XdY)

BBC Breaking News @BBCBreaking
19 people killed and 120 injured in Moscow metro train derailment, Russian emergency officials say bbc.in/1sXIvh0
1:31pm · 15 Jul 2014
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: RAdeR op 26 juli 2014, 20:56:21
Citaat van: http://www.nu.nl/buitenland/3838281/tientallen-slachtoffers-bij-kettingbotsingen-spanje.html
Tientallen slachtoffers bij kettingbotsingen Spanje
Bij een reeks kettingbotsingen in het noordwesten van Spanje zijn een dode en circa vijftig gewonden gevallen.
Tientallen slachtoffers bij kettingbotsingen Spanje Foto:  Thinkstock

De botsingen waren op een snelweg in de mist en er waren naar schatting vijftig auto's bij betrokken, waaronder veel auto's van toeristen, melden plaatselijke media. lees verder (http://www.nu.nl/buitenland/3838281/tientallen-slachtoffers-bij-kettingbotsingen-spanje.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: kijker op 26 juli 2014, 21:32:09
Video van vrachtauto die op de ravage knalt

Accidente A8 26072014 (http://www.youtube.com/watch?v=xtjvxNqqBBU#ws)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Bert65 op 27 juli 2014, 00:12:32
Hij reed lekker door met die mist...
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: sylvester1986 op 2 augustus 2014, 00:35:56
Duitse treinwagons met 110 passagiers gekanteld
Citaat
Op het station van het Duitse Mannheim is vrijdag een passagierstrein in botsing gekomen met een goederentrein.  
Twee wagons met zo'n 110 inzittenden zijn gekanteld. Volgens de brandweer zijn er gewonden, maar geen doden.
http://www.nu.nl/buitenland/3843123/duitse-treinwagons-met-110-passagiers-gekanteld.html (http://www.nu.nl/buitenland/3843123/duitse-treinwagons-met-110-passagiers-gekanteld.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 6 augustus 2014, 17:31:24
Goed.

Hulpverlenend Nederland heeft het deze dagen flink voor de kiezen gekregen. Gelukkig zijn er ook nog leuke, ontroerende berichten uit het buitenland.

Bekijk de video als je geen Engels kunt lezen en zie wat je met mekaar voor een ander kunt doen.


http://www.hindustantimes.com/world-news/trapped-commuter-freed-after-australians-tilt-train/article1-1248779.aspx (http://www.hindustantimes.com/world-news/trapped-commuter-freed-after-australians-tilt-train/article1-1248779.aspx)

https://www.youtube.com/watch?v=nZx4MichXXE (https://www.youtube.com/watch?v=nZx4MichXXE)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Asterix 900 op 9 augustus 2014, 22:49:24
In het Belgische Barchon, nabij de Duitse grens, is vrijdagmorgen een politieagent neergeschoten. De dader had even voordien een bankoverval gepleegd in Aken en had daar nadien met een motorfiets met valse nummerplaten de vlucht genomen. Aan een tankstation en wegrestaurant in België had hij halt gehouden. Toen hij de shop buiten stapte, werd hij betrapt door twee politieagenten van de Federale Wegpolitie die na een internationaal politiealarm de motorfiets hadden zien staan. De dader heeft zijn vuurwapen getrokken en één van de agenten twee- of driemaal in de onderbuik, net onder de kogelvrije vest, geraakt. De collega heeft hierop met zijn dienstwapen de dader in het hoofd geschoten. Beide zijn inmiddels buiten levensgevaar.

Foto's en artikel (http://www.lameuse.be/1074190/article/2014-08-08/fusillade-au-restoroute-de-barchon-sur-la-e40-un-policier-et-un-bandit-allemand)

Enkele bijkomende foto's (http://www.lalibre.be/galerie/en-images-fusillade-a-barchon-53e4c66b3570667a639197c1)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: p2Elst op 10 augustus 2014, 10:31:39
Bron: http://www.nu.nl/buitenland/3848688/vliegtuig-met-48-inzittenden-stort-neer-bij-teheran.html (http://www.nu.nl/buitenland/3848688/vliegtuig-met-48-inzittenden-stort-neer-bij-teheran.html)
Citaat
In Iran is zondagochtend een passagiersvliegtuig met 48 inzittenden neergestort bij de internationale luchthaven van de hoofdstad Teheran.
Vliegtuig met 48 inzittenden stort neer bij Teheran
Alle inzittenden zijn omgekomen, meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. De motor van het toestel zou uitgevallen zijn.
Het toestel was net opgestegen van Mehrabad International Airport. Het vliegtuig is terechtgekomen in een woongebied. Zeker drie mensen op de grond zijn met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
Door de crash stegen grote rookwolken boven de stad uit. De lichamen van de slachtoffers worden geborgen. Volgens sommige media is het toestel van de Iraanse luchtvaartmaatschappij Taban Air, volgens andere van Sepahan Airlines.
Iran-140
Mehrabad ligt in een westelijke voorstad van Teheran. De drukke luchthaven wordt vooral gebruikt voor binnenlandse vluchten. Het gecrashte toestel was onderweg naar Tabas in het oosten van Iran.
Iraanse vliegtuigen zijn vaak verouderd en verkeren in gebrekkige staat. Volgens politici komt dat door internationale sancties. Het neergestorte toestel, een Iran-140, was een lokale variant van de Russische Antonov An-140.

Bovendien waren er ook 5 kinderen aan boord
Bron: http://www.bbc.com/news/world-middle-east-28730582 (http://www.bbc.com/news/world-middle-east-28730582)
Citaat
Passengers included five children, Iran's aviation authority said.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Thor op 13 augustus 2014, 06:45:45
Tugboat Captain Captures Dramatic Weather Photos

http://baltimore.cbslocal.com/2014/08/05/tugboat-captain-captures-dramatic-weather-photos/ (http://baltimore.cbslocal.com/2014/08/05/tugboat-captain-captures-dramatic-weather-photos/)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Asterix 900 op 18 augustus 2014, 18:42:14
Nabij Brussel zijn gisterennamiddag twee politieagenten bij een verkeersongeval zwaar gewond geraakt

Citaat van: De Redactie
Op de verkeerswisselaar van de E19 met de R0 in Machelen zijn twee agenten van de federale wegpolitie zwaargewond geraakt nadat ze werden aangereden op de pechstrook.
De agenten waren na een ongeval met een geslipte auto ter plaatse gekomen. Toen de takelwagen arriveerde om de auto weg te slepen, stapten de twee agenten uit hun wagen naar de takeldienst toe. Net op dat moment ging er opnieuw een wagen uit de bocht en schepte de agenten.

De slachtoffers zijn een jonge politieagente en een jonge politieman. De agente werd in kritieke toestand afgevoerd naar het het ziekenhuis van Gasthuisberg in Leuven, maar intussen is ze buiten levensgevaar. Haar collega werd met breuken afgevoerd naar het universitair ziekenhuis Saint-Luc in Sint-Lambrechts-Woluwe.

De 25-jarige bestuurder die op de takelwagen inreed, bleef ongedeerd.

Door het ongeval was de autosnelweg in de richting van Zaventem versperd tot 16.15 uur.

http://flvpd.vtm.be/videocms/nieuws/2014/08/17/201408171919172010032016057005056B763420000001380B00000D0F030063.mp4 (http://flvpd.vtm.be/videocms/nieuws/2014/08/17/201408171919172010032016057005056B763420000001380B00000D0F030063.mp4)

Er is van uit de politievakbonden veel kritiek op het gegeven dat er door besparingen te weinig personeel is om overdag een tweede signalisatiewagen mee naar een ongeval op de autosnelweg te sturen.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Thor op 31 augustus 2014, 11:31:35
Dode door instorting gebouw in Parijs
http://www.nu.nl/buitenland/3865334/dode-instorting-gebouw-in-parijs.html (http://www.nu.nl/buitenland/3865334/dode-instorting-gebouw-in-parijs.html)

Volgens de Franse krant Le Parisien zijn elf mensen gewond geraakt, van wie drie ernstig. Twaalf anderen worden nog vermist.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Dennis 2331 op 31 augustus 2014, 12:55:10
Citaat van: kijker link=msg=1285891 date=1406403129
Video van vrachtauto die op de ravage knalt

Accidente A8 26072014 (http://www.youtube.com/watch?v=xtjvxNqqBBU#ws)

Zo......... Engel op zijn schouder als hij dit heeft overleefd  :o
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: André Welten op 31 augustus 2014, 14:18:56
Het was daar behoorlijk mistig zo te zien....
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 5 september 2014, 20:27:11
Maarten ‏@MaartenStuer  8 min.
Helikopter? ontploft op parking Schiervelde #roeselare.
Ward Bruggeman ‏@Ward_Weerman  2 min.
Helikopter neergestort thv voetbalveld #Schiervelde in #Roeselare. En dat met #omloopvanvlaanderen. Hopelijk geen zware tol :-(
VTM NIEUWS ‏@VTMNIEUWS  46 sec.
In Roeselare is een helikopter neergestort. Er is sprake van minstens twee doden.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 5 september 2014, 20:29:01
Maarten ‏@MaartenStuer  2 min.
Helikopter in brand op parking Schiervelde.  @VVHR (https://pbs.twimg.com/media/BwygwaUCQAAnEql.jpg)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 5 september 2014, 20:40:55
Rallylovers ‏@rallyloversbe  7 min
Ongeval met heli aan het rallycentrum... Zou gaan over een helicopter die met vip's over parcours vloog...
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 5 september 2014, 20:49:33
Mark Day ‏@1310NewsDay  3 min.
#BREAKING  Jamaican officials say unresponsive US plane has crashed on the island.
#N900KN (https://pbs.twimg.com/media/BwykECiIEAAwM4J.png)

met zoeken op twitter met #N900KN inderdaad het "live" volgen van dit drama

Matt Sterling ‏@MSterling27  38 min.
Runaway plane #N900KN has cleared Cuba and is approaching Jamaica. All on board unconscious. 10 mins of fuel left pic.twitter.com/4blBPLztZz
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: skippy02 op 5 september 2014, 20:53:22
Citaat van: bart007 link=msg=1293685 date=1409942973
Mark Day ‏@1310NewsDay  3 min.
#BREAKING  Jamaican officials say unresponsive US plane has crashed on the island.
#N900KN (https://pbs.twimg.com/media/BwykECiIEAAwM4J.png)

met zoeken op twitter met #N900KN inderdaad het "live" volgen van dit drama

Bart, over welk incident gaat dit? Ik zie een helicopter crash in België, en vervolgens een bericht over een crash op een eiland? (Jamaica?)

Is dit hetzelfde vliegtuig waar vanavond de USA al achter aan zat met straaljagers?

scannerboy02 ‏@scannerboy02  1h
RT .@NoradNorthcom: Plane is Socata TBM-700 light business and utility aircraft.  Occupants unresponsive to #NORAD attempts to communicate.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 5 september 2014, 20:58:42
Dit is inderdaad een ander incident, ik denk dezelfde die jij noemt, ik kwam hem toevallig tegen bij het zoeken naar de helicoptercrash.
Rob Hedrick ‏@DCRobTV  1 u
Unresponsive aircraft is now in cuban airspace being followed by cuban fighter jets. Tail #N900KN http://flightaware.com/live/flight/N900KN (http://flightaware.com/live/flight/N900KN) …
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: sylvester1986 op 5 september 2014, 20:59:02
Citaat van: bart007 link=msg=1293687 date=1409943522
Dit is inderdaad een ander incident, ik denk dezelfde die jij noemt, ik kwam hem toevallig tegen bij het zoeken naar de helicoptercrash.
Ik denk:
Citaat van: Sylvester link=msg=1293684 date=1409942893
:-\
Contactloos vliegtuig met bevroren ramen in luchtruim Cuba
http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3740677/2014/09/05/Contactloos-vliegtuig-met-bevroren-ramen-in-luchtruim-Cuba.dhtml (http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3740677/2014/09/05/Contactloos-vliegtuig-met-bevroren-ramen-in-luchtruim-Cuba.dhtml)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 5 september 2014, 21:04:42
Citaat van: bart007 link=msg=1293678 date=1409941631
Omloop vanVlaanderen ‏@RallyOVV  35 sec.
Officieel persbericht op onze site omtrent de helikoptercrash http://omloopvanvlaanderen.be/?p=nieuws&detail=155 (http://omloopvanvlaanderen.be/?p=nieuws&detail=155) …
Citaat
Officiéle verklaring ongeval

In de buurt van de Expohallen in Roeselare is omstreeks 20h een helikopter neergestort. De piloot en zijn passagier hebben het ongeval niet overleefd. De organisator van de ConXioN Omloop van Vlaanderen meldt dat de heli niet werd ingezet door de organisatie, maar het betrof een commerciële partner. De Automobielclub Midden-Vlaanderen biedt de getroffen families zijn oprecht medeleven aan.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: skippy02 op 5 september 2014, 21:06:09
@Sylvester

Ik had je bericht in het VOS topic even gemist (hoort daar ook volgens mij niet want is buitenland).  ;)

@Bart007 Misschien handig om scannerboy02 via twitter te volgen?
Krijg je vaak zeer snelle informatie van.

Had vanavond al gezien dat hij boven de oceaan gevolgd werd en afweek naar Cuba.
In ieder geval een heel vreemd incident.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 9 september 2014, 22:46:44
http://www.bild.de/bildlive/2014/21-bremen-37604712.bild.html (http://www.bild.de/bildlive/2014/21-bremen-37604712.bild.html)
zware (gas)explosie) rond 20.50 uur in Ritterhude nabij Bremen die zeer ver in de omtrek te horen was en waarbij een aantal huizen zwaar beschadigd zijn.  Nog onduidelijk hoe de situatie is, wel wordt er gesproken over een aantal gewonden.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 10 september 2014, 00:45:55
https://www.youtube.com/watch?v=JkLgIu6PYRk (https://www.youtube.com/watch?v=JkLgIu6PYRk)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 10 september 2014, 00:49:55
Explosie zou zich hebben voorgedaan in een chemisch bedrijf. 1 persoon vermist, 1 persoon zwaargewond (niet duidelijk of dit ook de vermiste persoon is).
Schade in de omgeving zou groot zijn.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 10 september 2014, 00:54:58
Bedrijf ligt midden in bewoond gebied.

https://www.google.nl/maps/place/Organo-Fluid+GmbH/@53.175604,8.739749,475m/data= (https://www.google.nl/maps/place/Organo-Fluid+GmbH/@53.175604,8.739749,475m/data=)!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x0:0x66b49f49c91d63c4
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 10 september 2014, 00:55:38
http://www.szenenight.de/cityflash-bremen/eilmeldung-explosion-wohl-in-ritterhude.html (http://www.szenenight.de/cityflash-bremen/eilmeldung-explosion-wohl-in-ritterhude.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Vos op 10 september 2014, 05:47:39
Explosie bij Duits chemiebedrijf

http://nos.nl/artikel/696549-explosie-bij-duits-chemiebedrijf.html (http://nos.nl/artikel/696549-explosie-bij-duits-chemiebedrijf.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 10 september 2014, 12:14:27
https://www.youtube.com/watch?v=ZOWy0msJB0g (https://www.youtube.com/watch?v=ZOWy0msJB0g)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 11 september 2014, 15:25:07
www.ndr.de/nachrichten/niedersachsen/oldenburg_ostfriesland/Das-Truemmerfeld-von-oben,ritterhude210.html (http://www.ndr.de/nachrichten/niedersachsen/oldenburg_ostfriesland/Das-Truemmerfeld-von-oben,ritterhude210.html)
op deze site een filmpje met luchtopnamen van de verwoestingen.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 12 september 2014, 14:04:15
http://www.navy.mil/submit/display.asp?story_id=83231 (http://www.navy.mil/submit/display.asp?story_id=83231)
2 gevechtsvliegtuigen van US-Navy verongelukt in Pasific Ocean, 1 van de piloten inmiddels gered.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: p2Elst op 12 september 2014, 15:39:06
Six Flags Colossus Roller Coaster gaat op in vlammen en stort gedeeltelijk in
(vertaling van engelstalig artikel)

Citaat
Brandweermannen proberen een brandhaard te blussen bovenop de recent gesloten Colossus houten achtbaan in Six Flags Magic Mountain.
The Colossus achtbaan in Six Flags Magic Mountain is gedeeltelijk ingestort na in vlammen te zijn opgegaan afgelopen maandag.
De iconische achtbaan was zwaar beschadigd na een brand die haar houten structuur tot een ravage achterliet. Los Angeles County Fire Departement kreeg de melding van de brand maandag middag, nadat vrij snel duidelijk was geworden dat de brand was uitgebroken nadat teams erop bezig waren.

Veel geluk heeft ervoor gezorgd dat deze 36 jaar oude achtbaan 3 weken lang gesloten was voor renovaties. Het plan was om de achtbaan voor het seizoen in 2015 opnieuw te openen als nieuw achtbaan onder de naam "The Twisted Colossus.

In een verklaring heeft het park laten weten dat dit incident van het publiek geïsoleerd was en dat "niemand gewond is geraakt en het vuur is geblust," aldus Six Flags. "Colossus ondergaat momenteel een transformatie en is al sinds 17 augustus gesloten. Het park was maandag nog de gehele dag gesloten voor onderzoek naar de brand



Citaat
Firefighters work to control a blaze atop the recently closed Colossus wooden roller at Six Flags Magic Mountain.
The Colossus roller coaster at Six Flags Magic Mountain has partially fallen down to the ground after going up in flames on Monday.
The iconic roller coaster was damaged after a fire ravaged its wooden structure. The Los Angeles County Fire Department was called to the park on Monday afternoon, and quickly contained the blaze that broke out while crews were working on the ride. In a lucky turn of events, the 36-year-old roller coaster had been closed for 3-weeks for renovations. The plan was for it to reopen as a new ride, “The Twisted Colossus,” for the 2015 season.
In a statement, the park assured the public that this was an isolated incident. “There are no injuries and the fire is contained,” said Six Flags. “Colossus is currently undergoing a transformation and has been closed since Aug. 17.”
The park was closed on Monday as officials investigated the fire.

Bron: Yahoo!
Voor foto's van het incident en het artikel zelf: https://www.yahoo.com/travel/six-flags-colossus-roller-coaster-goes-up-in-flames-97061506472.html (https://www.yahoo.com/travel/six-flags-colossus-roller-coaster-goes-up-in-flames-97061506472.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 13 september 2014, 11:32:29
Citaat
Aardbeving dreigt bij Istanbul
Deskundigen vrezen dat er voor de kust van de Turkse stad Istanbul een aardbeving kan ontstaan. Ze zijn ongerust omdat het op een deel van een breuklijn in de zeebodem verdacht rustig is. Normaal staat er spanning op de breuklijn tussen de aardschollen, maar nu is het ineens stil.
zie verder bron: nos.nl/artikel/696917-aardbeving-dreigt-bij-istanbul.html (http://nos.nl/artikel/696917-aardbeving-dreigt-bij-istanbul.html)

REPORT TURK@reportturk  ·  2 uur
In de Middellandse Zee, 00: 30 in de ochtend tot de aardbevingen die in grootte variëren tussen de 3,7 en 4,4 voorgedaan. (https://pbs.twimg.com/media/BxZXGJJIAAAkbz1.jpg:large)
(tweet mbv vertaalmachine vertaald)
Niet te hopen dat het binnenkort op gang komt.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Fireball op 15 september 2014, 13:20:49
Vier Feuerwehrleute bei Großfeuer in Hilden schwer verletzt

http://www.derwesten.de/region/vier-feuerwehrleute-bei-grossfeuer-in-hilden-schwer-verletzt-aimp-id9824480.html (http://www.derwesten.de/region/vier-feuerwehrleute-bei-grossfeuer-in-hilden-schwer-verletzt-aimp-id9824480.html)

https://www.youtube.com/watch?v=id1oMFd-Vf4 (https://www.youtube.com/watch?v=id1oMFd-Vf4)

https://www.youtube.com/watch?v=yrhcZf5Q57o (https://www.youtube.com/watch?v=yrhcZf5Q57o)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Fireball op 15 september 2014, 13:34:42
Vier Duitse brandweerlieden verwond bij grote brand

Bij een grote brand in een stel pakhuizen in het West-Duitse Hilden zijn zondagochtend vroeg vier brandweerlieden gewond geraakt. Drie van hen zijn er slecht aan toe. Veertig omwonenden zijn geëvacueerd. De vuurzee bleef na aankomst van de brandweer om zich heen grijpen en putte nieuwe kracht uit 'een aantal ontploffingen', aldus de politie. Na een uur of vijf ingespannen bluswerk kreeg de brandweer de brand onder controle.

Wat de oorzaak was van de brand in de pakhuizen is onduidelijk. Er lagen onder meer papieren en plastic verpakkingsmateriaal en autobanden opgeslagen. Hilden ligt in Noordrijn-Westfalen, een paar kilometer achter Düsseldorf.

http://www.nu.nl/buitenland/3877462/vier-duitse-brandweerlieden-verwond-bij-grote-brand.html (http://www.nu.nl/buitenland/3877462/vier-duitse-brandweerlieden-verwond-bij-grote-brand.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 16 september 2014, 13:27:23
Politie Rotterdam eo @Politie_Rdam  ·  14 sep.
“@F_Kwakernaak: Motorrijder filmt zijn eigen dood. En zijn moeder wil dat je de beelden ziet:  http://brekend.nl/2014/09/06/motorrijder-filmt-zijn-eigen-dood-en-zijn-moeder-wil-dat-je-de-beelden-ziet/ (http://brekend.nl/2014/09/06/motorrijder-filmt-zijn-eigen-dood-en-zijn-moeder-wil-dat-je-de-beelden-ziet/) …” Aangrijpend verhaal.
http://brekend.nl/2014/09/06/motorrijder-filmt-zijn-eigen-dood-en-zijn-moeder-wil-dat-je-de-beelden-ziet/ (http://brekend.nl/2014/09/06/motorrijder-filmt-zijn-eigen-dood-en-zijn-moeder-wil-dat-je-de-beelden-ziet/)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: p2Elst op 19 september 2014, 08:41:24
Citaat
Acht doden bij schietpartij in Florida
Een man heeft donderdag (lokale tijd) in de Amerikaanse plaats Bell in Florida zijn dochter en haar zes kinderen doodgeschoten en daarna zelfmoord gepleegd.
Dat heeft de Amerikaanse politie laten weten.
De man van 51 had de politie gebeld met de mededeling dat hij zichzelf en anderen iets aan zou doen. Toen de agenten aankwamen bij het huis dat de man met zijn familie deelde, vonden ze de lichamen van de moeder en de kinderen. Agenten gingen met de schutter in gesprek, maar die schoot daarop ook zichzelf dood.
De schutter was een bekende van de politie. Hij werd onder meer veroordeeld voor illegaal wapenbezit en het verwaarlozen van een kind. In 2001 overleed zijn zoon van 8, nadat de man hem had neergeschoten. Dat incident werd volgens lokale media later op een jachtongeluk gehouden.
Wat het motief van de man voor het bloedbad van donderdag is, is nog onduidelijk.
De kinderen waren drie maanden tot 10 jaar oud.

Bron: NU.nl
http://www.nu.nl/buitenland/3881986/acht-doden-bij-schietpartij-in-florida.html (http://www.nu.nl/buitenland/3881986/acht-doden-bij-schietpartij-in-florida.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: DiNozzo op 21 september 2014, 18:03:45
Citaat van: http://www.telegraaf.nl/buitenland/23107093/__Hevige_brand_flatgebouw__Rusland__.html
In een flatgebouw in het Russische Krasnoyarsk woedt momenteel een hevige brand. In het pand van maar liefst 25 verdiepingen is door onbekende oorzaak brand ontstaan en het vuur verspreidt zich razendsnel.

Foto's en video in de bron.

Interessante brand in een flatgebouw. Lijkt mij extreem moeilijk zo niet onmogelijk hier effectief te blussen.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: skippy02 op 21 september 2014, 18:14:06
Citaat van: DiNozzo link=msg=1297183 date=1411315425
Foto's en video in de bron.

Interessante brand in een flatgebouw. Lijkt mij extreem moeilijk zo niet onmogelijk hier effectief te blussen.

Fire engulfs residential tower block in Russia (http://www.youtube.com/watch?v=UbtgnJuRhks#ws)

Bron: Apple
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: André Welten op 21 september 2014, 18:34:05
Men probeert iets met een bambi-bucket, maar ik vraag mij af of dit wel effectief is....
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Fireball op 21 september 2014, 20:10:50
Ice Bucket Challenge loopt fataal af voor brandweerman

Eén van de brandweermannen die eind augustus in de Amerikaanse staat Kentucky gewond raakte bij het meehelpen aan een Ice Bucket Challenge is alsnog overleden. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van een verklaring van de brandweer van Campbellsville, in het oosten van de VS.
De 41-jarige Tony Grider gooide samen met een collega vanuit het bakje van een ladderwagen van de brandweer water op een fanfare, die aan de actie voor de strijd tegen de ziekte ALS meedeed. Het ging mis. De brandweerwagen kwam onder stroom te staan, omdat het voertuig te dicht bij een hoogspanningskabel stond. Volgens de politie raakte de ladderwagen de kabel niet, maar werd de stroom via het water geleid. Grider, de collega die ook in het bakje stond en nog twee andere brandweerlieden raakten gewond. Ze werden alle vier naar het ziekenhuis gebracht. De collega's van Grider zijn inmiddels weer thuis.

http://www.nu.nl/buitenland/3883422/ice-bucket-challenge-loopt-fataal-af-brandweerman.html (http://www.nu.nl/buitenland/3883422/ice-bucket-challenge-loopt-fataal-af-brandweerman.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: RAdeR op 22 september 2014, 08:21:32
Duitse brandweerman om het leven gekomen bij uitruk naar grote brand
Citaat van: http://www.feuerwehr.de/news.php?id=10529
Feuerwehrmann bei Einsatzfahrt ums Leben gekommen
Ein 29-jähriger Feuerwehrangehörige des Löschzuges Senden-Bösenzell (Kreis Coesfeld, NRW) ist bei einem Unfall ums Leben gekommen.
Offenbar bei einer Versorgungsfahrt im Rahmen der Brandbekämpfung eines Großbrandes ist der Mannschaftstransportwagen verunfallt. Der 30 jährige Fahrer des Feuerwehrfahrzeuges fuhr bei "Rotlicht" mit Sonder- und Wegerechten in den Kreuzungsbereich ein und kollidierte mit einem Pkw im Querverkehr.
Bei dem Zusammenstoß zwischen mit einem Volvo starb der 29-jährige der als Beifahrer im MTW saß. Der Sprinter kippte um und kam auf der Beifahrerseite zum liegen.
Die Fahrer des Feuerwehrfahrzeuges und des Volvo-Kombis wurden mit schweren Verletzungen ins Krankenhaus eingeliefert.
foto (http://www.wn.de/Fotos/Lokales/Kreis-Coesfeld/Senden/Feuerwehrmann-stirbt-bei-Verkehrsunfall)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 23 september 2014, 07:39:25
Er woedt een zeer grote brand in de haven van Los Angeles. 4 alarm fire in de Wilmington Area.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Thor op 23 september 2014, 07:59:06
Citaat van: Diamondback link=msg=1297576 date=1411450765
Er woedt een zeer grote brand in de haven van Los Angeles. 4 alarm fire in de Wilmington Area.

Most of port of Los Angeles fire that threatened warehouse and ship contained

http://www.latimes.com/local/lanow/la-me-ln-port-of-los-angeles-fire-threatens-warehouse-and-boat-20140922-story.html (http://www.latimes.com/local/lanow/la-me-ln-port-of-los-angeles-fire-threatens-warehouse-and-boat-20140922-story.html)

Veelal in Amerika nog steeds houten steigers waarop loodsen staan.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 26 september 2014, 11:42:40
Afgelopen dag zo'n 34 kleine aardbevingen tegen magnitude 3.0 in het gebied: 10km E of Mammoth Lakes, California
Een voor mij onwennige hoeveelheid activiteit in dit gebied dat bij grotere bevingen kwetsbaar is en waar men toch rekening houdt met "the big one"
bron: earthquake.usgs.gov/earthquakes/map/ (http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/map/)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: p2Elst op 27 september 2014, 09:16:24
Citaat
Gewonden door vulkaanuitbarsting Japan
Door een vulkaanuitbarsting in Japan is zaterdag zeker een persoon zwaargewond geraakt. Zeven anderen raakten lichtgewond.
Gewonden door vulkaanuitbarsting Japan
Dat meldt de plaatselijke brandweer. De vulkaan spuwt nog steeds lava.
De vulkaan Ontake barstte rond 04.00 uur (Nederlandse tijd) uit. Daarbij ontstond een grijze rookwolk van ongeveer 3.000 meter lang.

De Japanse autoriteiten hebben bewoners in de omgeving van 4 kilometer van de vulkaan gewaarschuwd voor rondvliegende stenen. Vliegtuigen moeten hun route wijzigen om de wolk te mijden.
Ontake staat zo'n 200 kilometer ten westen van Tokio, in een gebied waar geen kerncentrales actief zijn.

Bron: NU.nl
http://www.nu.nl/buitenland/3888688/gewonden-vulkaanuitbarsting-japan.html (http://www.nu.nl/buitenland/3888688/gewonden-vulkaanuitbarsting-japan.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: TheFlie op 30 september 2014, 11:14:22
Citaat
Duizenden uit huizen door noodweer Frankrijk
Zo'n vierduizend mensen in het Zuid-Franse departement Hérault hebben hun huis tijdelijk moeten verlaten wegens wateroverlast na dagenlange regenval. Montpellier, de hoofdstad van Hérault, staat voor een groot deel onder water.

Het Rode Kruis en het leger hebben 1600 bedden beschikbaar gesteld voor mensen die hun huis moesten verlaten, aldus de Franse krant Le Figaro dinsdag.

Het heeft 36 uur achtereen geregend. Het is daarna even droog geworden, maar volgens weerkundigen zijn er nieuwe buien op komst.

Bron: NU.nl
http://www.nu.nl/buitenland/3890930/duizenden-huizen-noodweer-frankrijk.html (http://www.nu.nl/buitenland/3890930/duizenden-huizen-noodweer-frankrijk.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: p2Elst op 30 september 2014, 13:57:21
Citaat
Brandweerman redt hamsterfamillie
Brandweermannen hebben zondag een hamsterfamillie gered van een huis dat in brand stond.
Brandweerman redt hamsterfamillie
Dat meldt Metro. De hamsters waren bijna gestikt in de rook van het huis dat in lichterlaaie stond. Een hamster kreeg zelfs zuurstof toegediend. In totaal waren er vijf hamsters gered, en is een baby hamster overleden. De bewoners van het huis waren niet thuis op het moment van de brand. De brandweerman twitterde later: "Ja, wij zijn speciaal getraind voor het redden van dieren uit een brandend huis."

Bron: NU.nl
http://www.nu.nl/opmerkelijk/3889784/brandweerman-redt-hamsterfamillie.html (http://www.nu.nl/opmerkelijk/3889784/brandweerman-redt-hamsterfamillie.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: skippy02 op 7 oktober 2014, 06:07:53
In het Duitse Oldenburg kampt men met een stel vandalen die wielbouten van ambulances los draait om zo een ongeluk te veroorzaken.
Deze levensgevaarlijke aktie leidt er toe dat personeel van ambulances later kunnen uitrukken, alle wielen moeten eerst gecontroleerd worden.

http://www.ndr.de/nachrichten/niedersachsen/oldenburg_ostfriesland/Rettungswagen-und-Sanitaeter-Pkw-sabotiert-,radmuttern102.html (http://www.ndr.de/nachrichten/niedersachsen/oldenburg_ostfriesland/Rettungswagen-und-Sanitaeter-Pkw-sabotiert-,radmuttern102.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: zwelgje op 7 oktober 2014, 11:27:12
Citaat van: skippy02 link=msg=1300576 date=1412654873
In het Duitse Oldenburg kampt men met een stel vandalen die wielbouten van ambulances los draait om zo een ongeluk te veroorzaken.
Deze levensgevaarlijke aktie leidt er toe dat personeel van ambulances later kunnen uitrukken, alle wielen moeten eerst gecontroleerd worden.

http://www.ndr.de/nachrichten/niedersachsen/oldenburg_ostfriesland/Rettungswagen-und-Sanitaeter-Pkw-sabotiert-,radmuttern102.html (http://www.ndr.de/nachrichten/niedersachsen/oldenburg_ostfriesland/Rettungswagen-und-Sanitaeter-Pkw-sabotiert-,radmuttern102.html)

Volgens het artikel is er zelfs een inzet, met patiënt in de wagen, afgebroken omdat men er achter kwam dat er wielbouten los zaten. Ook zijn er bij prive auto's van personeel bouten los gedraaid.  :o

(Wat mij ook opviel was een link onder bovenstaand artikel van soort gelijke gevallen in Wolfsburg, eerder dit jaar. Toen waren vooral auto's van mensen/bedrijven die betrokken waren bij VW het doelwit. Blijkbaar komt dit dus vaker voor in Duitsland  :( )
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: jelte op 7 oktober 2014, 15:50:28
Komt ook voor in Nederland hoor. Heb het meermaals meegemaakt dat onverlaten wielen van opleggers hadden losgedraaid
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Grumpy91 op 7 oktober 2014, 15:57:14
Citaat van: jelte link=msg=1300661 date=1412689828
Komt ook voor in Nederland hoor. Heb het meermaals meegemaakt dat onverlaten wielen van opleggers hadden losgedraaid

Maar of je de bouten van een oplegger of van een hulpverleningsvoertuig los draait vind ik een groot verschil. Ja, beide kunnen daardoor een ongeluk krijgen/veroorzaken maar vind dit toch erger. Nee, ook op gewone voertuigen hoort dit niet, totaal mee eens.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: jelte op 7 oktober 2014, 16:15:16
Heb jij wel eens zo'n wiel weg zien rollen. Als jij die als tegenligger tegemoet rijdt mag je hopen dat je het overleefd. Een fietser voetganger of motorrijder is kansloos. Het is gewoon poging tot doodslag en vind het beide even verwerpelijk en zie niet het verschil.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Grumpy91 op 7 oktober 2014, 16:18:29
Citaat van: jelte link=msg=1300664 date=1412691316
Heb jij wel eens zo'n wiel weg zien rollen. Als jij die als tegenligger tegemoet rijdt mag je hopen dat je het overleefd. Een fietser voetganger of motorrijder is kansloos. Het is gewoon poging tot doodslag en vind het beide even verwerpelijk en zie niet het verschil.

Ja, dit weekend nog gezien. En nee, je wilt inderdaad niet dat zo'n ding je tegemoet komt. Waar voor mij het punt in zit is dat het ene voertuig voor vrachtvervoer is en het andere voor mensen te redden en als ze eerst alles moeten controleren of er onderweg achter komen dat iets los zit kan het (buiten het wiel zelf) nog meer mensenlevens kosten. Zeker minimaal poging tot doodslag, alhoewel, er zit opzet in het spel toch?
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: RAdeR op 11 oktober 2014, 22:23:01
AirLive.net
@airlivenet

BREAKING Air Berlin flight #AB3161 declared an emergency and diverting to Paris. Track live: emergency.airlive.net
10:01pm · 11 Oct 2014
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: TMD13 op 12 oktober 2014, 10:18:50
   
Citaat
In Duitsland zijn acht vrouwen gewond geraakt bij een ongeluk met een paardenkoets. De fysiotherapeuten hadden in de stad Hennef (Noordrijn-Westfalen) een bedrijfsuitje.

Twee paarden sloegen opeens op hol en sleurden de open koets met zich mee. Enkele vrouwen kwamen na honderden meters onder de omgeslagen koets terecht.

De Duitse hulpdiensten rukten massaal uit, onder meer met drie traumahelikopters. De vrouwelijke koetsier had alcohol gedronken, zegt de politie.

Bron: NOS
http://nos.nl/artikel/709026-paard-op-hol-acht-duitsers-gewond.html (http://nos.nl/artikel/709026-paard-op-hol-acht-duitsers-gewond.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 14 oktober 2014, 13:17:58
www.upinthesky.nl/2014/10/noodlanding-nadat-757-van-binnen-uit-elkaar-breekt-foto-video/ (http://www.upinthesky.nl/2014/10/noodlanding-nadat-757-van-binnen-uit-elkaar-breekt-foto-video/)
moet toch letterlijk en figuurlijk te veel spanning in het vliegtuig geweest zijn.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: HIT op 14 oktober 2014, 20:57:51
Deze beelden kunnen als schokkend worden ervaren.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=353457658162032&id=100004934024218&_rdr
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: specialagent112 op 14 oktober 2014, 21:03:32
Citaat van: HIT link=msg=1301940 date=1413313071
Deze beelden kunnen als schokkend worden ervaren.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=353457658162032&id=100004934024218&_rdr

Is er enige nieuws m.b.t.. omgekomen personen? ik ga er tenminste vanuit dat niemand dit heeft overleefd ? Pff... wat een vreselijk ongeluk...
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: HIT op 14 oktober 2014, 21:07:19
Citaat van: specialagent112 link=msg=1301951 date=1413313412
Is er enige nieuws m.b.t.. omgekomen personen? ik ga er tenminste vanuit dat niemand dit heeft overleefd ? Pff... wat een vreselijk ongeluk...
Wel gezocht maar geen informatie over gevonden.  
Maar deze zou ook geplaatst kunnen worden in het topic over gevaarlijkste plaats de vluchtstrook.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: specialagent112 op 14 oktober 2014, 21:13:42
Maar dit ongeval vond niet plaats op de vluchtstrook maar op de afrit...  ;)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: enrico1972 op 14 oktober 2014, 21:17:16
Citaat van: specialagent112 link=msg=1301951 date=1413313412
Is er enige nieuws m.b.t.. omgekomen personen? ik ga er tenminste vanuit dat niemand dit heeft overleefd ? Pff... wat een vreselijk ongeluk...

Het zal je verbazen maar het slachtoffer is levend er uit gehaald.

Vrouw (24) in levensgevaar na ongeval E40 Aalter
Door: redactie
13/08/14 - 16u16  Bron: Belga

Op de E40 richting kust ter hoogte van Aalter is deze voormiddag een 24-jarige vrouw levensgevaarlijk gewond geraakt toen ze op de afrit van Aalter in botsing kwam met een vrachtwagen. Dat meldt het parket van Oost-Vlaanderen, afdeling Gent.

BRON + Foto's en meer tekst: http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenland/article/detail/1988948/2014/08/13/Vrouw-24-in-levensgevaar-na-ongeval-E40-Aalter.dhtml (http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenland/article/detail/1988948/2014/08/13/Vrouw-24-in-levensgevaar-na-ongeval-E40-Aalter.dhtml)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Grumpy91 op 14 oktober 2014, 21:18:56
Sow, flinke klap zeg, en van die auto is echt niks meer over. Verbaasd me echt dat de bestuurder er levend uit is gekomen :o
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: specialagent112 op 14 oktober 2014, 21:19:42
Citaat van: enrico1972 link=msg=1301963 date=1413314236


Als je dat wrak ziet... dan zou je toch niet denken dat daar nog iemand levend uitgekomen is...T is nog maar te zien als ze het uiteindelijk ook heeft overleefd...
Sommige mensen hebben echt een engel op hun schouder....
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: sylvester1986 op 14 oktober 2014, 21:38:06
Sodeju je zal dit maar meemaken als chauffeur zijnde  98uiye
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Dennis 2331 op 15 oktober 2014, 08:51:00
Zag hem gister op facebook voorbij komen. Dacht eerst zo'n klap overleef je niet! Maar ik vondt het van de automobilist ook wel erg risicovol om eerst de al inhalende vrachtwagen voorbij te gaan. Om vervolgens in eens naar rechts uit te wijken. Waardoor de vrouw pas op het laatste moment het stilstaande verkeer zag.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: p2Elst op 15 oktober 2014, 09:47:19
Vrouw (24) in levensgevaar na ongeval E40 Aalter
Op de E40 richting kust ter hoogte van Aalter is deze voormiddag een 24-jarige vrouw levensgevaarlijk gewond geraakt toen ze op de afrit van Aalter in botsing kwam met een vrachtwagen. Dat meldt het parket van Oost-Vlaanderen, afdeling Gent.

Het ongeval gebeurde rond 10.30 uur richting kust. Een wagen, bestuurd door een 24-jarige vrouw uit Laarne, reed op de linkerrijstrook toen ze plots naar rechts uitweek om alsnog de snelweg te verlaten via de afrit Aalter. Op de rechterrijstrook kwam ze in botsing met een vrachtwagen. Die botste op zijn beurt met een vrachtwagen op de middenrijstrook die op zijn beurt ook nog eens werd aangereden door een derde vrachtwagen.

De midden- en linkerrijstrook waren een tijdlang versperd. De vrouw moest uit haar voertuig worden bevrijd. Ze werd met levensgevaarlijke verwondingen overgebracht naar het AZ Sint-Jan in Brugge.

Filmpje van het ongeval: https://www.facebook.com/video.php?v=716542628420171 (https://www.facebook.com/video.php?v=716542628420171)
Bron: 112vandaag.nl

Bron: HLN
http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenland/article/detail/1988948/2014/08/13/Vrouw-24-in-levensgevaar-na-ongeval-E40-Aalter.dhtml (http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenland/article/detail/1988948/2014/08/13/Vrouw-24-in-levensgevaar-na-ongeval-E40-Aalter.dhtml)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: piet60 op 15 oktober 2014, 10:14:38

Gezien en schrikken. Hemeltje, met volle snelheid. Ook hier zie je nog vaak dat men voor je langs nog de afrit opschiet. Blijkbaar geen geduld sommigen om ff achter te blijven tot de afslag. Hoewel hier denk ik de vrouw de afslag te laat gezien heeft en schrok: ik moet hier af... en dan die reactie. Maar er zijn genoeg die het puur uit haast en ongeduld doen.
Hopelijk komt ze er helemaal weer bovenop.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: jelte op 15 oktober 2014, 11:01:13
Ik heb deze acties wel vaker gezien en bijna altijd gaat het goed. Dat deze mevrouw de afslag te laat gezien heeft betwijfel ik. Ik verwacht dat ze precies wist dat het een lange invoegstrook was en dat ze nog makkelijk de vrachtwagen voorbij kon en dan snel naar rechts om in te voegen halverwege de invoegstrook . Wat ze niet kon zien is dat het verkeer daar stil stond. Door het abrupte sturen voor de vrachtwagen langs icm de hoge snelheid heeft ze deze aanrijding niet meer kunnen vermijden. Een grove inschattingsfout denk ik. Veiliger is het dus om direct bij het begin van de invoegstrook in te voegen en niet halverwege.  Ik hoop ook dat mevrouw weer helemaal hersteld van deze dure les want een foutje maakt iedereen wel eens maar is altijd sneu als het deze gevolgen heeft.
Jammer dat je niet kon zien wat er achter reed. Verwacht zelf dat er meerdere vrachtwagens dicht achter elkaar gereden hebben zodat mevrouw er niet op tijd tussen heeft gekund of gedurfd en zo ook geen zicht op de file op de uitvoegstrook heeft gehad. Dit is natuurlijk zelf bedacht maar de chauffeur van dit filmpje heeft niet echt heel hard en abrupt geremd met misschien de reden dat hij wist dat er wat bumperklevers achter hem zaten. Wetende dat vrachtwagens op 90 begrensd zijn en hij constant werd ingehaald neem ik aan dat er een hele rits vrachtwagens achter hem heeft gered.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: DiNozzo op 15 oktober 2014, 11:57:13
Citaat van: http://www.telegraaf.nl/buitenland/23202374/__Schokkend_ongeval_massaal_gedeeld__.html
De bestuurster is momenteel aan het revalideren. De vrouw brak haar bovenste twee nekwervels en verbrijzelde haar hand bij het gruwelijke ongeluk.

De engeltjes de rest van haar leven verbruikt denk ik :-X
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: piet60 op 15 oktober 2014, 12:34:51
Citaat van: jelte link=msg=1302081 date=1413363673
Ik hoop ook dat mevrouw weer helemaal hersteld van deze dure les want een foutje maakt iedereen wel eens maar is altijd sneu als het deze gevolgen heeft.
Precies, maar ik vrees dat ze toch van die nekwervels wel hele leven hinder blijft ondervinden. Gelukkig is ze nog jong, doch 100% zal het wsl niet meer worden.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 16 oktober 2014, 18:29:05
http://www.volkskrant.nl/buitenland/zeker-twintig-doden-in-nepal-na-sneeuwstormen-en-lawines~a3769820/ (http://www.volkskrant.nl/buitenland/zeker-twintig-doden-in-nepal-na-sneeuwstormen-en-lawines~a3769820/)
www.volkskrant.nl/buitenland/meer-doden-en-veel-vermisten-na-storm-himalaya~a3770128/ (http://www.volkskrant.nl/buitenland/meer-doden-en-veel-vermisten-na-storm-himalaya~a3770128/)
http://www.volkskrant.nl/buitenland/ook-nederlanders-in-rampgebied-nepal~a3770338/ (http://www.volkskrant.nl/buitenland/ook-nederlanders-in-rampgebied-nepal~a3770338/)

Sneeuwstorm in Nepal met vele doden en vermisten.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Peter71 op 16 oktober 2014, 19:29:12
Arjan Hoefakker ‏@Hoefakker 27 min.
'N kerkje ergens in België in lichterlaaie. “@r0eland: Kerktoren kerk #Anzegem helemaal in brand [pic: Declercq14T]”
(https://pbs.twimg.com/media/B0FU3IVIEAAwf2N.jpg)

roeland roovers ‏@r0eland 26 min
Brandweer vecht tegen brand #Anzegem kerk http://instagram.com/p/uOHkjDO49X/ (http://instagram.com/p/uOHkjDO49X/)  [pic: dewittemarlies]
Bart Coopman ‏@Coopman_Bart 27 min
Hevige brand in kerk in #Anzegem. Hier de eerste bewegende beelden. #FocusWTV: http://www.focus-wtv.be/nieuws/hevige-brand-kerk-anzegem#.VD_5kebWSWU.twitter (http://www.focus-wtv.be/nieuws/hevige-brand-kerk-anzegem#.VD_5kebWSWU.twitter) …
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Brantho op 17 oktober 2014, 17:57:24
Kerkbrand Anzegem - Church fire (http://www.youtube.com/watch?v=dYXFAaw0VoQ#ws)

"Het is een ongezien drama", zucht Roland. "De kerk is langs de buitenzijde pas gerestaureerd en een groep vrijwilligers hebben maanden gewerkt om alles hier klaar te krijgen. De sacristie was net op punt gesteld en morgen (vandaag, nvdr) zou de laatste kast op zijn plaats worden geplaatst. We droomden ervan de mooiste kerk te hebben hier in de streek, maar het is een droom die totaal in elkaar gezakt is." Roland hoopt dat er nog iets kan worden opgebouwd dat kerkwaardig is. "Maar het zal natuurlijk nooit meer zijn zoals het ooit geweest is", klinkt het nog.

http://www.hln.be/regio/nieuws-uit-anzegem/machteloos-tegen-vuurzee-a2092232/ (http://www.hln.be/regio/nieuws-uit-anzegem/machteloos-tegen-vuurzee-a2092232/)

Het doet me weer denken aan de kerkbrand in Westkapelle (BE), triest om te zien dat eeuwenoude, beeldbepalende gebouwen in brand staan.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Hulpverleningsforum op 22 oktober 2014, 18:52:35
http://www.hulpverleningsforum.nl/index.php?topic=87218.0 (http://www.hulpverleningsforum.nl/index.php?topic=87218.0)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: cornevdijk op 23 oktober 2014, 21:28:30
http://nos.nl/artikel/713230-dode-door-gaslek-in-duitsland.html (http://nos.nl/artikel/713230-dode-door-gaslek-in-duitsland.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: cornevdijk op 30 oktober 2014, 16:52:03
Vliegtuig crasht op luchthaven VS
donderdag 30 okt 2014, 16:17 (Update: 30-10-14, 16:37)
Na de crash ontwikkelden zich dikke rookwolken

Een vliegtuig is een gebouw op een vliegveld in Kansas binnengevlogen. Op beelden is te zien dat er vlammen uit het gebouw op Wichita Mid-Continent Airport slaan. Daarboven hangt een zwarte rookwolk. Tien mensen worden vermist.

http://nos.nl/artikel/715899-vliegtuig-crasht-op-luchthaven-vs.html (http://nos.nl/artikel/715899-vliegtuig-crasht-op-luchthaven-vs.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 30 oktober 2014, 21:16:03
http://www.youtube.com/watch?v=Pnu0B9-cRVI# (http://www.youtube.com/watch?v=Pnu0B9-cRVI#)

Brand in een vuurwerkopslag, Stafford Engeland. Een nog onbekend aantal lichtgewonden. Incident in progress.

http://www.itv.com/news/story/2014-10-30/explosion-and-escalating-fire-at-stafford-fireworks-supplier/ (http://www.itv.com/news/story/2014-10-30/explosion-and-escalating-fire-at-stafford-fireworks-supplier/)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 30 oktober 2014, 21:23:19
Euh.... wat doen we met plan B...?

http://www.youtube.com/watch?v=5npO2f5CdaA# (http://www.youtube.com/watch?v=5npO2f5CdaA#)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Vos op 31 oktober 2014, 13:21:37
http://nos.nl/artikel/716189-grote-brand-in-radiogebouw-parijs.html (http://nos.nl/artikel/716189-grote-brand-in-radiogebouw-parijs.html)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: RAdeR op 31 oktober 2014, 13:38:39
NU.nl @NUnl
'Explosies en brand in kantoor publieke radiozender in Parijs': bit.ly/1wNnlWn (http://bit.ly/1wNnlWn)
1:23pm · 31 Oct 2014
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Frankieboy001 op 5 november 2014, 21:05:00
Citaat van: http://nieuws.vtm.be/binnenland/115003-evacuatie-brussel-centraal-door-brand
EVACUATIE IN BRUSSEL-CENTRAAL DOOR BRAND

Het station van Brussel-Centraal is vanavond ontruimd door een brand in één van de spoortunnels op de Noord-Zuidverbinding. Al het treinverkeer van en naar het station is onderbroken.

http://nieuws.vtm.be/binnenland/115003-evacuatie-brussel-centraal-door-brand (http://nieuws.vtm.be/binnenland/115003-evacuatie-brussel-centraal-door-brand)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 6 november 2014, 16:21:34
Onrust en meerdere gewonden tijdens uit de hand gelopen betoging in Brussel:
http://www.hln.be/hln/nl/32162/Nationale-betoging/article/detail/2113200/2014/11/06/Live-Verschillende-gewonden-bij-rellen-in-Brussel.dhtml (http://www.hln.be/hln/nl/32162/Nationale-betoging/article/detail/2113200/2014/11/06/Live-Verschillende-gewonden-bij-rellen-in-Brussel.dhtml)
VTM NIEUWS ‏@VTMNIEUWS  59 seconden geleden
Voorlopige balans na rellen bij nationale #betoging: 14 gewonden, laat het Rode Kruis weten. http://vtmnieu.ws/1y7UkTI (http://vtmnieu.ws/1y7UkTI)  
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Asterix 900 op 6 november 2014, 23:00:10
Citaat van: bart007 link=msg=1306846 date=1415287294
Onrust en meerdere gewonden tijdens uit de hand gelopen betoging in Brussel:

Het was nog eens oorlog in Brussel.

Foto's en video's Gazet van Antwerpen (http://www.gva.be/cnt/dmf20141106_01361650/800-havenarbeiders-verzamelen-in-centraal-station-voor-nationale-betoging)

Foto's De Standaard (http://www.standaard.be/cnt/DMF20141106_01361974?pid=4336888)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Asterix 900 op 7 november 2014, 12:30:11
Brussel lijkt verlaten oorlogszone:

Foto's (http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=DMF20141106_01363283&pid=4338074)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Asterix 900 op 8 november 2014, 03:40:57
Bij de Brusselse raid op de politie hebben de betogers 110 agenten gewond. Twintig zijn er zo erg aan toe, dat ze een tijdlang niet kunnen werken. Veel politieagenten zijn zwaar onder de indruk, zo'n uitbarsting van geweld hadden ze nooit verwacht.

http://flvpd.vtm.be/videocms/nieuws/2014/11/07/201411071922367010032016057005056B763420000001380B00000D0F184488.mp4 (http://flvpd.vtm.be/videocms/nieuws/2014/11/07/201411071922367010032016057005056B763420000001380B00000D0F184488.mp4)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Asterix 900 op 8 november 2014, 12:30:07
Citaat van: http://www.hln.be/hln/nl/32162/Nationale-betoging/article/detail/2115068/2014/11/08/Burgemeester-betoogt-terwijl-wij-slaag-krijgen.dhtml
"Burgemeester betoogt terwijl wij slaag krijgen"
 
Agenten mochten collega’s in nood niet gaan helpen

NATIONALE BETOGING - Brussels burgemeester Yvan ­Mayeur (PS) is kop van Jut na de zwaar uit de hand gelopen betoging donderdag. "Terwijl wij klappen ­kregen, stond hij tussen de ­betogers", klagen agenten. "We voelen ons in de steek gelaten."

De tol van de gewelddadige betoging is nog zwaarder dan eerst aangenomen. 62 vernielde en 11 uitgebrande auto's. 5 beschadigde huizen. En vooral: liefst 124 gewonde agenten - of ongeveer een kwart van het 500-tal dat werd ­ingezet. "Urenlang kregen we slaag. Het was een veldslag", zeggen politiemensen die erbij waren. "En het enige bevel dat we kregen, was: reculer. ­Terugtrekken. En dus deelden we nóg meer in de klappen en kregen we nóg meer stenen in onze nek, vooral van Antwerpse dokwerkers die zich straffe­loos waanden. Op zeker moment hebben we - ondanks een uitdrukkelijk verbod van het commando - traangas gebruikt. Om erger te voorkomen."

De agenten nemen Brussels burgemeester Yvan Mayeur stevig op de ­korrel. "Hij is het hoofd van de politie en moest deze betoging in goede banen leiden. Maar door zijn softe aanpak en zijn bevelen om steeds terug te ­trekken, liep het nog méér uit de hand. Het ergst van al: plots stond de socialist Mayeur zélf tussen de betogers. Alsof hij overgelopen was. Het was al duidelijk bij de briefing: 'Bij vernielingen van auto's en gebouwen doen we niks', zei onze officier."
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: DiNozzo op 9 november 2014, 10:13:34
Bizar. De de linie krijgt er flink van langs en vlak achter de linie loopt een commandant met de pet op ipv de helm  e050

En die burgemeester... ach, dat is niet heel anders dan hier.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 23 november 2014, 11:35:46
CNN Breaking News ‏@cnnbrk  10 uur geleden
Buffalo, N.Y., area under flood warning as up to 7 feet of snow begins to melt. http://cnn.it/11ImESf (http://cnn.it/11ImESf)  

Na overvloed van sneeuw, nu mildere omstandigheden met regen, waardoor afvoer smeltwater en regen een probleem kunnen geven.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: NikonDirk op 28 november 2014, 17:15:52
Aïcha ‏@Csekoxh  · 2 min.2 minuten geleden  
Agent die Michael Brown doodschoot, verlaat politie  http://s.hln.be/2135249 (http://s.hln.be/2135249)

Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: nasder op 30 november 2014, 14:07:57
Brand bij kerncentrale Tihange 3 bij Luik

http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/binnenland/1.2164830 (http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/binnenland/1.2164830)

Reactor Tihange 3 ligt stil na brand op site kerncentrale

    Belga

zo 30/11/2014 - 11:16 Update: zo 30/11/2014 - 13:13 Belga, Zico Saerens Kernreactor Tihange 3 ligt momenteel stil door een brand in een hoogspanningspost die de centrale verbindt met het hoogspanningsnet van Elia. Het vuur is ondertussen gedoofd. Volgens Electrabel wijzen de eerste analyses erop dat er geen kwaad opzet mee gemoeid is.

Volgens netbeheerder Elia leidt het stilleggen van de reactor alleszins geen probleem voor de elektriciteitsvoorziening. "De belasting van het net ligt immers lager op zo'n dag", zegt woordvoerster Barbara Verhaegen. "Mocht de reactor langere tijd out zijn, dan zullen we bekijken wat er kan gebeuren", klinkt het nog.

Voorlopig staat Tihange 3 aangeduid als onbeschikbaar tot dinsdagochtend, maar dat is een zeer voorlopige planning, benadrukt Electrabel-woordvoerster Geetha Keyaert. In de loop van de dag zou er meer duidelijkheid moeten komen over de onbeschikbaarheid van de reactor.

Over de oorzaak van de brand bestaat nog geen zekerheid, maar volgens Electrabel lijkt het erop dat er geen kwaad opzet mee gemoeid was. "De eerste analyses wijzen op een technische oorzaak", zegt Keyaert. Er zou geen sprake zijn van bijvoorbeeld sabotage, zoals wel het geval was in de reactor Doel 4 toen die in augustus uitviel.
Vierde Belgische reactor die stilligt

Tihange 3 is de vierde reactor die stilligt in België. De "scheurtjesreactoren" Doel 3 en Tihange 2 liggen sinds maart stil, en Doel 4 viel in augustus stil na een geval van sabotage. Elk van de vier reactoren heeft een capaciteit van meer dan 1.000 megawatt.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 4 december 2014, 15:29:17
http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3803807/2014/12/04/Oostenrijk-rekent-op-65-000-gewonden-bij-wintersport.dhtml (http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3803807/2014/12/04/Oostenrijk-rekent-op-65-000-gewonden-bij-wintersport.dhtml)
330 gewonden per dag, 30 a 40 doden per winterseizoen, daar zijn risico's op de snelwegen ("bijna") niets bij !
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: RAdeR op 5 december 2014, 14:11:51
USAR.NL @USARNL
#USARNL op monitoring ivm situatie in de Philipijnen
11:10am · 5 Dec 2014
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: JJ75 op 8 december 2014, 15:30:02
http://www.nu.nl/buitenland/3947729/grote-brand-in-centrum-los-angeles.html (http://www.nu.nl/buitenland/3947729/grote-brand-in-centrum-los-angeles.html)

Grote brand in centrum Los Angeles  Bron nu.nl
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 8 december 2014, 17:12:26
News4JAX ‏@wjxt4  12 minuten geleden
http://bit.ly/1u9UK9r (http://bit.ly/1u9UK9r)  250 Los Angeles firefighters battling a massive blaze downtown. Cause under investigation. https://pbs.twimg.com/media/B4WEn-GCAAAmzH1.jpg (https://pbs.twimg.com/media/B4WEn-GCAAAmzH1.jpg)
Grote brand in appartementencomplex in aanbouw in Los Angeles
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: zwelgje op 8 december 2014, 17:54:18
Dit artikel heeft ook video's, o.a. vanaf de freeway. Indrukwekkende vuurzee.  :o
Het beschrijft ook een 2e brand die door 100 brandweerlieden bestreden werd.

http://ktla.com/2014/12/08/large-building-burns-in-downtown-la/ (http://ktla.com/2014/12/08/large-building-burns-in-downtown-la/)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: sylvester1986 op 8 december 2014, 19:38:39
Citaat van: JJ75 link=msg=1313087 date=1418049002
http://www.nu.nl/buitenland/3947729/grote-brand-in-centrum-los-angeles.html (http://www.nu.nl/buitenland/3947729/grote-brand-in-centrum-los-angeles.html)

Grote brand in centrum Los Angeles  Bron nu.nl
https://www.youtube.com/watch?v=JDmT1-d7VGc#t=20 (https://www.youtube.com/watch?v=JDmT1-d7VGc#t=20)
Associated Press
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Asterix 900 op 9 december 2014, 22:50:35
Nieuws uit Brussel

Citaat van: http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenland/article/detail/2145596/2014/12/08/Fotograaf-krijgt-hartaanval-tijdens-overbrenging-stoffelijk-overschot-koningin-Fabiola.dhtml
Fotograaf krijgt hartaanval tijdens overbrenging stoffelijk overschot koningin Fabiola

Een fotograaf heeft vanochtend (gisteren) een hartaanval gekregen op het moment dat het stoffelijk overschot van de vrijdag overleden koningin Fabiola werd overgebracht van het kasteel van Stuyvenberg naar het paleis van Laken. Dankzij de snelle interventie van een veiligheidsagent is het leven van de fotograaf gered. Dat meldt de site van Sudinfo.

De stoet met de lijkwagen, gevolgd door de koninklijke familie, was amper onderweg toen de Nederlandse fotograaf Bernard Rübsamen ten gronde zeeg. Een agent van de veiligheid van het Paleis greep meteen in en reanimeerde het slachtoffer.

Dankzij zijn goede zorgen overleefde de fotograaf. De man wordt nog verzorgd op intensieve. Zijn leven is niet meer in gevaar.

(https://www.hulpverleningsforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstatic0.hln.be%2Fstatic%2Fphoto%2F2014%2F4%2F6%2F1%2F20141208164051%2Fmedia_xll_7330831.jpg&hash=d634d92a9e285031ac95f9168a76d9af)

Reanimatie door de mensen van de politiezone Brussel Hoofdstad-Elsene en het Detachement van de Koninklijke Paleizen. Slachtoffer onder MUG-begeleiding naar U.Z. Brussel en aan de beterhand  O0
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Asterix 900 op 14 december 2014, 14:43:17
Citaat van: http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenland/article/detail/2151960/2014/12/14/Daders-geidentificeerd-dankzij-dakloze.dhtml
Steen doodt vader van vier; twee tieners opgepakt

MARCINELLE - In Marcinelle bij Charleroi is afgelopen nacht een 34-jarige automobilist overleden nadat een steen vanop een brug naar beneden werd gegooid op de A503. De steen ging door de voorruit van de bestelwagen van de man. Het slachtoffer, vader van vier kinderen, was op slag dood. Intussen werden twee tieners opgepakt. Zij zijn herkend door een dakloze die gewekt werd door het lawaai. De laatste tijd is er een vlaag aan incidenten met stenengooiers. Ook op twee andere plekken waren er voorbije weken al incidenten.

Om 03.20 uur kregen de hulpdiensten van Charleroi een oproep van de echtgenote van de man. Volgens de vrouw was een kassei losgekomen van de brug terwijl zij en haar man voorbijreden. De steen ging door de voorruit van de bestelwagen en raakte de bestuurder vol op de borst. De automobilist, een 34-jarige vader van vier kinderen, was op slag dood.

De neef van het slachtoffer, die net als de echtgenote van de man in de wagen zat, kon de controle over de bestelwagen overnemen en die tot stilstand brengen.

Geen onbekende

De politie stelde vast dat de steen met opzet werd gegooid en startte meteen een zoektocht in de buurt. De twee tieners konden geïdentificeerd worden door een dakloze, die de nacht in een tent doorbracht niet ver van de plaats van de feiten. Er werden intussen twee minderjarigen van 16 en 17 jaar opgepakt. Eén van hen was geen onbekende bij het gerecht. De gerechtelijke politie gaat nu na of zij de daders zijn.

De jongeren worden verhoord en moeten daarna voor de jeugdrechter verschijnen.

(https://www.hulpverleningsforum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fr2.ldh.be%2Fimage%2Fa2%2F548d594f3570a0fe4d01d7a2.jpg&hash=9d8976803d83d50e0954ca8ebb3feaa8)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 15 december 2014, 09:52:32
VTM NIEUWS ‏@VTMNIEUWS  46 minuten geleden
[BREAKING] Gentse politie stelt veiligheidszone in rond appartement in Pilorijnstraat bij Gent-Dampoort na inval van vier gewapende mannen.
Titel: Gijzelingsactie Gent: interventieteam politie maakt zich op
Bericht door: NikonDirk op 15 december 2014, 11:32:14
Gijzelingsactie Gent: interventieteam politie maakt zich op

Bij de gijzelingsactie die aan de gang is in de Pilorijnstraat in Gent, nabij het station Dampoort, wordt vermoedelijk een persoon gegijzeld gehouden.

Bron: http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/regio/oostvlaanderen/1.2182093 (http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/regio/oostvlaanderen/1.2182093)
Titel: Nederlandse politieauto's in Antwerpen door landelijke staking
Bericht door: NikonDirk op 15 december 2014, 12:20:45
Nederlandse politieauto's in Antwerpen door landelijke staking

De politie in Antwerpen heeft zeventien Nederlandse dienstauto's in gebruik. De geleende auto's worden ingezet omdat er te weinig materieel voor handen is in verband met de landelijk staking.  

Bron: www.nu.nl/buitenland/3953558/nederlandse-politieautos-in-antwerpen-landelijke-staking.html (http://www.nu.nl/buitenland/3953558/nederlandse-politieautos-in-antwerpen-landelijke-staking.html)
Titel: Re: Nederlandse politieauto's in Antwerpen door landelijke staking
Bericht door: Grumpy91 op 15 december 2014, 12:42:24
Citaat van: NikonDirk link=msg=1314491 date=1418642445
Nederlandse politieauto's in Antwerpen door landelijke staking

De politie in Antwerpen heeft zeventien Nederlandse dienstauto's in gebruik. De geleende auto's worden ingezet omdat er te weinig materieel voor handen is in verband met de landelijk staking.  

Bron: www.nu.nl/buitenland/3953558/nederlandse-politieautos-in-antwerpen-landelijke-staking.html (http://www.nu.nl/buitenland/3953558/nederlandse-politieautos-in-antwerpen-landelijke-staking.html)

Beetje vreemd:
Citaat
"Omdat de stakingsacties over het hele land verspreid zijn, kunnen we niet voor al het materiaal terecht bij de federale politie", licht een woordvoerder van de Antwerpse politie toe.

Hebben ze dan gewoon te weinig materieel zelf of staan voertuigen achter slot en grendel en heeft iemand die staakt de sleutel thuis?
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: NikonDirk op 15 december 2014, 12:58:20
Volgens mij staakt men nu niet bij de politie, dus heeft men te weinig voertuigen om overal te kunnen zijn waar wel gestaakt wordt.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: André Welten op 15 december 2014, 13:21:17
Hadden wij er hier nog over dan?... 0098
Titel: Re: Nederlandse politieauto's in Antwerpen door landelijke staking
Bericht door: Blauwe-motormuis op 15 december 2014, 14:23:10
Citaat van: Grumpy91 link=msg=1314493 date=1418643744
Beetje vreemd:
Hebben ze dan gewoon te weinig materieel zelf of staan voertuigen achter slot en grendel en heeft iemand die staakt de sleutel thuis?

Komt wel vaker voor. Zo heeft Denemarken ook al eens Nederlandse ME-bussen geleend van NL, dat was toen ivm een G-top. Zo heeft NL ook al geleend van andere landen, bijv: in Amsterdam heeft er een compleet Belgisch ME-peloton gewerkt, zijn Duitse hondengeleiders ingezet bij de NSS. En via Frontex werken vele landen samen in verschillende landen. Dus echt vreemd is het niet dat België voertuigen lenen ivm de stakingen.
Titel: Re: Nederlandse politieauto's in Antwerpen door landelijke staking
Bericht door: Grumpy91 op 15 december 2014, 15:31:06
Citaat van: Blauwe-motormuis link=msg=1314518 date=1418649790
Komt wel vaker voor. Zo heeft Denemarken ook al eens Nederlandse ME-bussen geleend van NL, dat was toen ivm een G-top. Zo heeft NL ook al geleend van andere landen, bijv: in Amsterdam heeft er een compleet Belgisch ME-peloton gewerkt, zijn Duitse hondengeleiders ingezet bij de NSS. En via Frontex werken vele landen samen in verschillende landen. Dus echt vreemd is het niet dat België voertuigen lenen ivm de stakingen.

Ik begrijp dat er materieel uitgewisseld wordt bij speciale conferenties zoals jij voorbeelden noemt. Maar waarom komen ze nu voertuigen tekort in Belgie? Men staakt landelijk, staan ze allemaal op pleinen dan en dat soort dingen? Of zit men gewoon thuis? (ik krijg het idee dat men meer thuis zit en staakt dan zich laat zien/horen.)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: NikonDirk op 15 december 2014, 15:36:14
Bij de vorige staking in België is het nogal uit de hand gelopen op sommige locaties. Vandaar dat men nu uit voorzorg meer mensen op straat wil en dus meer voertuigen nodig heeft om achter de hand te houden voor het geval dat. Het gaat overigens alleen om de voertuigen, niet om bemensing.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Grumpy91 op 15 december 2014, 18:42:17
Citaat van: NikonDirk link=msg=1314545 date=1418654174
Bij de vorige staking in België is het nogal uit de hand gelopen op sommige locaties. Vandaar dat men nu uit voorzorg meer mensen op straat wil en dus meer voertuigen nodig heeft om achter de hand te houden voor het geval dat. Het gaat overigens alleen om de voertuigen, niet om bemensing.

Ahh okee! Dat het alleen om voertuigen ging was mij duidelijk ja. Maar nu willen ze dus dezelfde aantal agenten verdelen over meer auto's zodat het meer lijkt 98uiye
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 15 december 2014, 19:10:17
Citaat van: bart007 link=msg=1314453 date=1418633552
VTM NIEUWS ‏@VTMNIEUWS  46 minuten geleden
[BREAKING] Gentse politie stelt veiligheidszone in rond appartement in Pilorijnstraat bij Gent-Dampoort na inval van vier gewapende mannen.
RTL Nieuws ‏@RTLNieuwsnl  44 minuten geleden
De gijzeling in #Gent blijkt verzonnen. De melder wordt vervolgd voor het doen van valse aangifte. http://www.rtlnieuws.nl/nieuws/buitenland/gijzeling-gent-was-toch-geen-gijzeling (http://www.rtlnieuws.nl/nieuws/buitenland/gijzeling-gent-was-toch-geen-gijzeling) …
Titel: Re: Nederlandse politieauto's in Antwerpen door landelijke staking
Bericht door: Asterix 900 op 15 december 2014, 20:50:24
Citaat van: Grumpy91 link=msg=1314543 date=1418653866
Ik begrijp dat er materieel uitgewisseld wordt bij speciale conferenties zoals jij voorbeelden noemt. Maar waarom komen ze nu voertuigen tekort in Belgie? Men staakt landelijk, staan ze allemaal op pleinen dan en dat soort dingen? Of zit men gewoon thuis? (ik krijg het idee dat men meer thuis zit en staakt dan zich laat zien/horen.)

Van oudsher worden er vaak bij stakingen wegblokkades opgeworpen en industrieterreinen afgegrendeld door de stakers. Doordat de sfeer na de vele stakingsdagen wat gespannen begint te worden, heeft de eerder rechtse regering besloten om de politie dichter op de zaak te laten toekijken. Al was het maar om werkwillige werknemers vrije doorgang te verlenen aan de stakerspiketten. Men zat echter met een tekort aan mensen (+/- 500) alsook rollend materiaal om overal aanwezig te zijn. Men heeft dan maar besloten om de politieploegen anders in te delen en ook meer dan honderd aspirant-agenten (dus nog in opleiding) in te zetten, gemengd met ervaren collega's. Voor de dienstvoertuigen is men dus blijkbaar gaan aankloppen in Nederland.
Titel: 2 New Yorkse agenten zonder pardon door het hoofd geschoten.
Bericht door: sylvester1986 op 20 december 2014, 23:24:35
2 New Yorkse agenten zonder pardon door het hoofd geschoten. :(

http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3815642/2014/12/20/Twee-agenten-VS-in-hinderlaag-doodgeschoten.dhtml (http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3815642/2014/12/20/Twee-agenten-VS-in-hinderlaag-doodgeschoten.dhtml)
Titel: Twee agenten doodgeschoten in New York (USA) 20-12-2014
Bericht door: Live op 21 december 2014, 01:01:58
Citaat van: Sylvester link=msg=1316003 date=1419114275
2 New Yorkse agenten zonder pardon door het hoofd geschoten. :(

http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3815642/2014/12/20/Twee-agenten-VS-in-hinderlaag-doodgeschoten.dhtml (http://www.ad.nl/ad/nl/1013/Buitenland/article/detail/3815642/2014/12/20/Twee-agenten-VS-in-hinderlaag-doodgeschoten.dhtml)

Twee agenten doodgeschoten in New York

Citaat van: http://www.nu.nl/buitenland/3958741/twee-agenten-doodgeschoten-in-new-york.html
Gepubliceerd: 20 december 2014 22:55
Laatste update: 21 december 2014 00:30
  
In New York zijn zaterdag twee agenten doodgeschoten.
Zij werden benaderd door een gewapende man toen zij in hun auto de wacht hielden op een kruispunt in het stadsdeel Brooklyn.

De moord gebeurde als een executie, de auto van de agenten werd ''volgepompt'' met kogels, aldus de krant The New York Post.

De schutter vluchtte en pleegde zelfmoord in een metrostation.

Motief
Volgens de politie is de moord mogelijk een 'wraakactie' op de overleden Eric Garner en Michael Brown. Zij werden eerder dit jaar beide gedood door agenten. De mogelijke schutter plaatste op Instagram foto's waarin hij de moord op de agenten aankodigde.
Titel: Re: Twee agenten doodgeschoten in New York (USA) 20-12-2014
Bericht door: sylvester1986 op 22 december 2014, 01:38:02
Citaat van: Live link=msg=1316013 date=1419120118
Twee agenten doodgeschoten in New York
De dader had zelfs voor de executie van de agenten getwitterd dat hij agenten wilde vermoorden vanwege eerdere gebeurtenissen.

Een link naar de tweets.
http://nypost.com/2014/12/20/2-nypd-cops-shot-execution-style-in-brooklyn/ (http://nypost.com/2014/12/20/2-nypd-cops-shot-execution-style-in-brooklyn/)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: bart007 op 22 december 2014, 16:35:18
Sky News ‏@SkyNews  9 minuten geleden
Six people are confirmed dead after a bin lorry crashed into Christmas shoppers in Glasgow. http://news.sky.com/story/1396275/glasgow-bin-lorry-crashes-into-shoppers (http://news.sky.com/story/1396275/glasgow-bin-lorry-crashes-into-shoppers) … pic.twitter.com/xBxgyPStex
Vuilniswagen ingereden op publiek

http://news.sky.com/story/1396284/bin-lorry-crash-in-glasgow-live-updates (http://news.sky.com/story/1396284/bin-lorry-crash-in-glasgow-live-updates)
Titel: Vuilniswagen rijdt in op voetgangers - Glasgow Schotland 22-12-2014
Bericht door: RAdeR op 22 december 2014, 17:12:18
Citaat van: http://www.bbc.com/news/uk-scotland-glasgow-west-30580114
Several people have been killed after a bin lorry crashed into pedestrians in George Square in central Glasgow.
Police Scotland said there had been "a number of fatalities and people injured" in the crash, outside Queen Street station at about 14:30.
The crash is being treated as a road traffic incident and police do not believe there is anything "sinister".
The scene has been declared "a major incident". At least seven people are believed to have been injured. lees verder (http://www.bbc.com/news/uk-scotland-glasgow-west-30580114)
Titel: Zes doden bij ongeval met vuilniswagen - Glasgow Schotland 22-12-2014
Bericht door: RAdeR op 22 december 2014, 19:27:38
NU.nl @NUnl
Update: Bij ongeluk met vuilniswagen in Glasgow zijn zes mensen omgekomen: http://www.nu.nl/buitenland/3959794/zes-doden-bij-aanrijding-vuilniswagen-voetgangers-glasgow.html (http://www.nu.nl/buitenland/3959794/zes-doden-bij-aanrijding-vuilniswagen-voetgangers-glasgow.html) pic.twitter.com/hrpP4bRXzL (http://pic.twitter.com/hrpP4bRXzL)
7:00pm · 22 Dec 2014
Titel: Re: Twee agenten doodgeschoten in New York (USA) 20-12-2014 (video)
Bericht door: sylvester1986 op 23 december 2014, 01:53:20
https://www.youtube.com/watch?v=ixs-ySsaSDQ#t=27 (https://www.youtube.com/watch?v=ixs-ySsaSDQ#t=27)
NYPost
Titel: Re: Twee agenten doodgeschoten in New York (USA) 20-12-2014 (video)
Bericht door: honderd op 23 december 2014, 03:07:57
Citaat van: Sylvester link=msg=1316531 date=1419296000
http://www.youtube.com/watch?v=ixs-ySsaSDQ#t=27 (http://www.youtube.com/watch?v=ixs-ySsaSDQ#t=27)
NYPost

Daar wordt je stil van.. Waar scheuren al die politiewagens heen zo rond 2:24? Allemaal achter de ambu aan, of was bekend waar de dader zich bevond?
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Highfield op 23 december 2014, 11:31:14
Ik vermoed als escorte voor die ambu die voor de stoet uit rijd. Reken maar dat de hele route kaal schoon werd geveegd en die ambu zonder enig moment van het gas af te gaan in het ziekenhuis is aangekomen.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 23 december 2014, 15:42:04
Tsja. Als agent in New York heb je privileges.

Zou dat ook gegolden hebben voor bijvoorbeeld een Eric Garner...?

There is something rotten in America.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Highfield op 23 december 2014, 16:38:13
Citaat van: Diamondback link=msg=1316605 date=1419345724
Tsja. Als agent in New York heb je privileges.

Zou dat ook gegolden hebben voor bijvoorbeeld een Eric Garner...?

There is something rotten in America.

Ik denk dat dat een discussie is 1) die hier niet op z'n plaats is, 2) die wij niet kunnen voeren door gebrek aan lokale kennis en 3) alleen maar verliezers kent.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Diamondback op 23 december 2014, 19:25:08
Dit is helemaal geen moeilijke discussie.

Het gaat er gewoon om wat er gebeurd in een land waar men veiligheid prefereert boven mensenrechten. En waar men de politie zeer ruime aanhoudingsbevoegdheden heeft gegeven (stop and frisk) in de strijd tegen het terrorisme, drugs en criminaliteit. Dat daarbij zwarten en kleurlingen harder onder lijden dan blanken is een vaststaand gegeven voor wie er naar durft te kijken.

De recente gebeurtenissen waarbij meest zwarten worden afgeschoten of gedood en waarop geen vervolging volgt waarbij het als een paal boven water staat dat de blanke kant geen moeite doet om ook maar de schijn van rechtvaardigheid overeind probeert te houden (Fergusson - het OM heeft er echt een zooitje van gemaakt!) laat een diepgewortelde vorm van rascisme zien. Mix daar nog even een overvloed in van wapens en het zal mij niets verbazen dat dit nog wel meer gaat gebeuren.

En dat verwacht je niet van een land wat in haar volkslied prat gaat op haar vrijheid. Land of the free.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: zwelgje op 23 december 2014, 20:00:25
Citaat van: Diamondback link=msg=1316660 date=1419359108
En dat verwacht je niet van een land wat in haar volkslied prat gaat op haar vrijheid. Land of the free.

Ach, niet zo verbazend als je nagaat dat dit in de Decleration of Independence staat:
We hold these truths to be self-evident, that all men are created equal, that they are endowed by their Creator with certain unalienable rights, that among these are Life, Liberty and the pursuit of Happiness

en een aantal ondertekenaars op dat moment slavenhouders waren. ;)
Maar goed, over het hoe en waarom van de verhoudingen tussen verschillende bevolkingsgroepen in de VS kunnen we een heel topic vol schrijven....

Ontopic:
mij valt vooral op wie er achter het stuur van de 2e ambu springt. Dat lijkt mij ook een agent (in burger). En natuurlijk besef ik dat dit een heftige situatie is. Ik oordeel ook niet, het viel me gewoon op.
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: Rufes op 29 december 2014, 16:46:33
Landing Gear Fault On Virgin Plane Circling UK

Virgin Atlantic has confirmed there is a landing gear problem with a flight thought to be circling over Sussex.

The Boeing 747 jumbo is preparing for a "non standard landing" at Gatwick because of a "technical issue with one of the landing gears", said a Virgin statement.

The plane was in a holding pattern near Newhaven but is now heading back to the airport, according to flight tracking website Flightradar24.

http://news.sky.com/story/1399293/landing-gear-fault-on-virgin-plane-circling-uk (http://news.sky.com/story/1399293/landing-gear-fault-on-virgin-plane-circling-uk)
Titel: Re: Uit de media buitenland 2014
Bericht door: voske83 op 29 december 2014, 17:06:05
Citaat van: Rufes link=msg=1317935 date=1419867993
Landing Gear Fault On Virgin Plane Circling UK

Inmiddels veilig geland.
Titel: Boeing 747 van Virgin Atlantic maakt noodlanding op vliegveld Gatwick (GB) na falen landingsgestel.
Bericht door: Red op 29 december 2014, 22:00:56
https://www.youtube.com/watch?v=J_5RNlXZbBI (https://www.youtube.com/watch?v=J_5RNlXZbBI)

Beelden van de landing.
Titel: 4 doden bij busongeluk Duitsland 30-12-2014
Bericht door: skippy02 op 30 december 2014, 14:41:12
http://nos.nl/artikel/2011138-zeker-vier-doden-bij-buscrash-duitsland.html (http://nos.nl/artikel/2011138-zeker-vier-doden-bij-buscrash-duitsland.html)

Silvester-Reise endet für 4 Senioren tödlich (http://www.youtube.com/watch?v=dm759h_0X5k#)

Bron: Josh
Titel: Re: Boeing 747 van Virgin Atlantic maakt noodlanding op vliegveld Gatwick (GB) na falen landingsgest
Bericht door: Rolanddeg op 30 december 2014, 16:11:01
Citaat van: Red link=msg=1318082 date=1419886856
http://www.youtube.com/watch?v=J_5RNlXZbBI (http://www.youtube.com/watch?v=J_5RNlXZbBI)

Beelden van de landing.
http://www.dumpert.nl/mediabase/6632536/9e2bebaf/landing_boeing_747_londen.html (http://www.dumpert.nl/mediabase/6632536/9e2bebaf/landing_boeing_747_londen.html)